Kultura

Ziemia Myślenicka w finale programu "Got to dance - tylko taniec" - MINUTA PO MINUCIE

Ziemia Myślenicka w finale programu "Got to dance - tylko taniec" - MINUTA PO MINUCIE

 

Dzisiaj Ziemia Myślenicka na żywo w finale Got to dance
O godz. 20 Ziemia Myślenicka wystąpi w finale tanecznego show telewizji Polsat Got to dance - tylko taniec. To pierwsza formacja reprezentująca polski taniec ludowy, która zakwalifikowała się do finału tego typu programów
Ziemia Myślenicka postawiła na taniec ludowy wzbogacony o nowoczesne aranżacje muzyki folkowej. Takie połączenie sprawiło, że przypadli do gustu tysiącom polaków, którzy w drugim półfinałowym odcinku na żywo zdecydowali, że to właśnie zespół z Myślenic wejdzie do tanecznego finału.
- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wytańczyć finał. To wręcz niesamowite! Nikt z nas się tego nie spodziewał. Przed finałem pełna mobilizacja. Pracujemy nad kolejnym układem. Czasu nie jest wiele, ale staramy się jak możemy – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor zespołu.
Tancerze podkreślają że to nie tylko ich sukces, ale także wszystkich tych, którzy na nich głosowali. - Nasze nie znaczy gorsze. Może nie jest to szaleństwo popisów, szpagatów czy fikołków, ale taniec, który wypływa wprost z naszej tradycji i naszych serc. Mamy szacunek dla wszystkich rodzajów tańca, ale ludowy kochamy szczególnie mocno – mówi Monika Tomaszewska, tancerka zespołu.
Finał na żywo o godz. 20
Finał programu z udziałem siedmiu najlepszych grup odbędzie się 11 maja o godzinie 20.00, na żywo w telewizji Polsat. Przed telewidzami zatańczy sześciu wykonawców wskazanych w przez widzów podczas odcinków półfinałowych w głosowaniu sms (po dwie grypy z każdego odcinka) i jeden z tzw. „dziką kartą”, którą przyznają użytkownicy facebooka. Ziemia Myślenicka jest jedynym reprezentantem województwa Małopolskiego.
- Mamy nadzieję, że w finale także możemy liczyć na głosy naszych widzów. Nasz sukces, to także zwycięstwo polskiej kultury i doskonała promocja folkloru i zespołów pieśni i tańca w całej Polsce – przekonuje Piotr Szewczyk.

 

FINAŁ PROGRAMU "GOT TO DANCE - TYLKO TANIEC" MINUTA PO MINUCIE:
KLIKNIJ PRZYCISK "F5", ABY ODŚWIEŻYĆ STRONĘ

 

KONIEC

godz. 22:24

Zwycięzcą I edycji programu Got to dance - tylko taniec został Dawid Ignaczak. Na taki wynik nie wskazywali jurorzy. Na jego konto trafi 100 tys. zł.

godz. 22:06

Jesteśmy po występach obu finalistów. Jeszcze przez 10 minut można głosować na swoich faworytów.

godz. 21:53

To koniec przygody Ziemi Myślenickiej w programie Got to dance - tylko taniec. W dogrywce o zwycięstwo zmierzą się zespół Top Toys i Dawid Ignaczak. Będą walczyć o 100 tys. zł.

godz. 21:48

Żaden z jurorów nie wskazał Ziemi Myślenickiej jako swojego faworyta do występu w finale.

godz. 21:48

Wszystkie zespoły stoją na scenie. Czekamy na ogłoszenie wyników.

godz. 21:29

Głosowanie potrwa jeszcze 10 minut. Przypominamy: Aby zagłosować na Ziemię Myślenicką należy wysłać sms o treści  5  na nr 7371

godz. 21:27

Caro Dance otrzymał 3 zielone i 1 czerwoną gwiazdkę. Alan Andersz: Tańczycie po chłopakach z Catch The Flava i co byście nie zrobili z break dance to będzie wyglądać to słabo. Jestem zajarany fest, bardzo to było dobre. Joanna Liszowska: Bardzo dobrze, że dostaliście kartę. Dla mnie układ był bardzo efektowny. Caro to kolor w kartach, a wy jesteście asami. Były momenty kiedy chciałam oglądać i takie, w których uwaga uciekała. Ogólne wrażenie jest takie, że jesteście bardzo dobrzy. Michał Malitowski: Za każdym razem prezentujecie coś nowego. Dzisiaj bardzo współcześnie. Wydaje mi się, że jesteście czarnym koniem tej edycji. Krystyna Mazurówna: Mam do nich żal, są świetni, ale skąd te kompleksy tancerek klasycznych?

godz. 21:19

Zdobywcy "dzikiej karty" (47% głosów internautów) Caro Dance z Siedlec wystąpi jako ostatnia formacja w tej części programu.

godz. 21:09

Swój występ rozpoczął jedyny solista w programie Dawid Ignaczak. Otrzymał 3 zielone i jedną czerwoną gwiazdkę.

godz. 21:09

Aby zagłosować na Ziemię Myślenicką nalezy wysłać sms o treści  5  na nr 7371 

godz. 21:08

Piotr Szewczyk: Nie spodziewałem się, że wejdziemy do finału. Dziękuję mieszkańców miasta i gminy Myślenice i zespołom, które zagłosowały na nas. Dalej prosimy o głosy - numer pięć. Czekamy na głosy.

godz. 21:07

Ziemia Myślenicka otrzymała 2 zielone i 2 czerwone gwiazdki. To jak dotąd najmniej ze wszystkich uczestników występujących w finale.

OCENY JURORÓW: Alan Andersz: Nie lubię tańca góralskiego, ale patrzę na was jak nazespół tańczący tańce ludowe i jesteście najlepszym zespołem jaki widziałem.
Joanna Liszowska: Macie zielone, ponieważ wróciliście do tradycji z rysem nowoczesnym. Coś się zadziało, nie jak w półfinale. Może wraca moda na folk w muzyce. Koko koko Ziemia Myślenicka spoko.
Michał Malitowski: Wydaje mi się, że macie szanse, bo ludzie na was głosowali. Za mało w tym ognia, dużo kroków mało treści. Macie zwyczaj utrzymywania się przy życiu - paskudny zresztą. Brawa dla was, ale dla mnie to za mało na finał.
Krystyna Mazurówna: Stare ciągle jest, jare trochę mniej, ale lepiej to niż cokolwiek innego.

godz. 21:02

Piotr Szewczyk: Przez wszystkie lata pracy z zespołem spotykałem się z opiniami, że ten taniec jest nudny. To nieprawda. Program jest dla nas wyzwaniem. BYć może udział w programie sprawi, że odkryjemy nowe możliwości jakie daje folklor i tradycja.

godz. 21:01

Za chwilę na scenie pojawi się Ziemia Myślenicka. Kierownik Piotr Szewczyk wdział kierpce i również zatańczy z zespołem.

godz. 20:58

Catch The Flava przez jurorów oceniony na 4 zielone gwiazdki. Do tej pory każda formacja zdobyła taki sam wynik. Alan Andersz: Z każdym występem pniecie się ku górze. Nie pokazujecie czystego break'a, ale robicie to tanecznie. Super! Jestem mega zajarany. Zajebiście! Joanna Liszowska: Bardzo dziękuję, że zawsze można na was liczyć. Michał Malitowski: Byliście moimi faworytami. Tańczycie klasykę b-boyingu na światowym poziomie. Jednego z uczestników (Tomka) prosi o kolejną sekwencję. - Dalej jesteście moimi faworytami - kończy. Krystyna Mazurówna: Chciałabym, żeby mnie tego nauczyli, bo ja to czuje. Są genialni.

godz. 20:52

Koniec bloku reklamowego. W drugiej części programu jako pierwsi, a czwarci z kolei prezentują się b-boye z Catch The Flava. Po nich wystąpi Ziemia Myślenicka.

godz. 20:43

 W jednym z naszych sondaży pytamy was, czy występ Ziemi Myślenickiej w programie Got to dance - tylko taniec to dobra promocja dla miasta i regionu. 76% ankietowanych uważa, że tak, 16% ma odmienne zdanie, a 8% trudno powiedzieć.  W sondażu do tej pory oddano 971 głosów.

Wciąż możecie oddać głos.

 

godz. 20:39

Za nami występy trzech formacji. Po przerwie zobaczymy Catch The Flava, Ziemię Myślenicką, Dawida Ignaczaka i Caro Dance.

godz. 20:34

Top Toys, jak pozostałe dwie formacje otrzymał 4 gwiazdki. Alan Andersz: "Jestem jak najbardziej na tak i uwielbiam na was patrzeć". Joanna Liszowska: Taniec jest nie tylko w waszych sercach, ale w każdym nerwie, w każdym z was. Wszystko jest połączone w całość, co tworzy zjawiskowe widowisko. Jesteście znakomici. Michał Malitowski: Taniec jest jak skok na bank i liczy się w nim każda sekunda, a wy to wiecie. Krystyna Mazurówna: Jak coś jest dobre to jest dobre, nawet bardzo dobre, a to jest pokolenie XXI wieku i w tym kierunku idziemy.

godz. 20:30

Trzecim zespołem z kolei, który wyszedł na scenę "Got to dance - Tylko taniec" jest Top Toys. Jego choreografka zapowiada, że w przypadku zwycięstwa pieniądze przekażą na schronisko dla zwierząt, a pozostałą część pieniędzy na regenerację członków zespołu.

godz. 20:26

Formacja Takt Tadek Chełm podobnie jak Lollipops otrzymała 4 gwiazdki. Krystyna Mazurówna stwierdziła, że choreografia była banalna. Alan Anders chwali zespół, Joanna Liszowska pomysł z maską (tancerze mają wymalowane twarze na wzór głównego bohatera filmu "Maska") i twierdzi, że jak dotąd ten występ podobał się jej najbardziej. Michał Malitowski twierdzi, że to najlepszy występ Takt Tadek Chełm. W występie zabrakło mu "odwagi w przełamywaniu konwencji".

godz. 20:19

Takt Tadek Chełm zaprezentuje się jako drugi. To formacja 16 specjalistów od tańców latynoamerykańskich.

godz. 20:16

Widzowie wysyłając sms'y wybierają dwójkę najlepszych. Te formacje awansują do dogrywki, w której kasuje się punkty i na nowo rozpoczyna się walka o 100 tys. złotych.

godz. 20:14

Jako pierwszy prezentuje się zespół Lollipops z Białegostoku. Od jurorów otrzymują 4 zielone gwiazdki.

godz. 20:05

Na swoich miejscach zasiedli już jurorzy programu: Krystyna Mazurówna - tancerka i choreograf,  Joanna Liszowska - aktorka, Michał Malitowski - tancerz latino, Alan Andersz – aktor.

Godz. 20:03

Rozpoczyna się finałowy odcinek I edycji programu Got to dance – tylko taniec telewizji Polsat. W finałowej rozgrywce rywalami Ziemi Myślenickiej będą: zespół Caro Dance, Tak Chadek Chełm, Dawid Ignaczak, Catch The Flava, Lollipops i Top Toys.

godz. 19:50

Za 10 minut rozpocznie się finałowy odcinek programu Got to dance - tylko taniec z udziałem Ziemi Myślenickiej. Mamy więc chwilę, aby przypomnieć sobie poprzedni występ myśleniczan:

 

===================================================

O godz. 20 Ziemia Myślenicka wystąpi w finale tanecznego show telewizji Polsat Got to dance - tylko taniec. To pierwsza formacja reprezentująca polski taniec ludowy, która zakwalifikowała się do finału tego typu programów


Ziemia Myślenicka postawiła na taniec ludowy wzbogacony o nowoczesne aranżacje muzyki folkowej. Takie połączenie sprawiło, że przypadli do gustu tysiącom polaków, którzy w drugim półfinałowym odcinku na żywo zdecydowali, że to właśnie zespół z Myślenic wejdzie do tanecznego finału.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało nam się wytańczyć finał. To wręcz niesamowite! Nikt z nas się tego nie spodziewał. Przed finałem pełna mobilizacja. Pracujemy nad kolejnym układem. Czasu nie jest wiele, ale staramy się jak możemy – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor zespołu.

Tancerze podkreślają że to nie tylko ich sukces, ale także wszystkich tych, którzy na nich głosowali. - Nasze nie znaczy gorsze. Może nie jest to szaleństwo popisów, szpagatów czy fikołków, ale taniec, który wypływa wprost z naszej tradycji i naszych serc. Mamy szacunek dla wszystkich rodzajów tańca, ale ludowy kochamy szczególnie mocno – mówi Monika Tomaszewska, tancerka zespołu.

Finał na żywo o godz. 20

Finał programu z udziałem siedmiu najlepszych grup odbędzie się 11 maja o godzinie 20.00, na żywo w telewizji Polsat. Przed telewidzami zatańczy sześciu wykonawców wskazanych w przez widzów podczas odcinków półfinałowych w głosowaniu sms (po dwie grypy z każdego odcinka) i jeden z tzw. „dziką kartą”, którą przyznają użytkownicy facebooka. Ziemia Myślenicka jest jedynym reprezentantem województwa Małopolskiego.

- Mamy nadzieję, że w finale także możemy liczyć na głosy naszych widzów. Nasz sukces, to także zwycięstwo polskiej kultury i doskonała promocja folkloru i zespołów pieśni i tańca w całej Polsce – przekonuje Piotr Szewczyk.

Zwycięzca programu otrzyma 100 tys. zł.

 

Powiązane tematy

Kino Muza w ubiegłym roku sprzedało 15 500 biletów
Kultura 26

Kino Muza w ubiegłym roku sprzedało 15 500 biletów

W 2012 roku Kino Muza sprzedało 15 500 biletów. To o pięć razy więcej niż przed wprowadzeniem technologii cyfrowej. Czy oglądanie filmów w Myślenicach to nowy trend? Jak oceniacie działalność kina po 1,5 roku od jego otwarcia?

Komentarze (58)

 • Bartek Bartkowski 11 maj 2012

  powinni zatanczyc do koko euro spoko takiej folklorystycznej bomby nikt nie bylby w stanie przebic :)

  28 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 maj 2012

  Powodzenia !!!!!!!!!

  28 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 maj 2012

  Powodzenia. ale dajcie czadu bo konkurencja jest duża.

  23 4 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 maj 2012

  [quote=gość: bryczekkk] Głosować na WSZYSTKICH tylko NIE NA zIEMIE MYŚLENICKĄ [/quote]
  Jasne bo robią cos co ty byś chciał a nie potrafisz i zwyczajowo "żal ...e ściska". Żenujące są takie posty ale jak że myślenickie. Ja trzymam kciuki i głosuje na NASZYCH !

  21 8 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 maj 2012

  [quote=gość: pingpongmaster] konkurencja , muszę szczerze przyznać, jest o wiele lepsza [/quote]

  wlasnie dlatego musimy sie zmobilizowac i wyslac smsy zeby wygrali nasi

  19 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

Muzeum Niepodległości otwarte nocą
Kultura 0

Muzeum Niepodległości otwarte nocą

Noc Muzeów to okres w którym placówki otwarte są do późnych godzin nocnych. Co w tym roku mieszkańcom zaoferowało Muzuem Niepodległości?   Obchody Nocy Muze...