Okolice

Lubień: Wypadek na zakopiance: 2 osoby nie żyją, 6 zostało rannych

Lubień: Wypadek na zakopiance: 2 osoby nie żyją, 6 zostało rannych

 

Lubień: Wypadek na zakopiance: 2 osoby nie żyją, 6 zostało rannych
Dwie osoby nie żyją, a 6 zostało ranne po tym jak kierowca volkswagena polo wjechał w grupę motocyklistów na zakopiance w Lubniu
Do wypadku doszło w niedzielę 27 maja w godzinach popołudniowych. Kierowca samochodu osobowego zjechał na przeciwległy pas ruch i wjechał w grupę 5 motocyklistów. Dwóch z nich nie żyje, a pozostali zostali ranni. Również pasażerowie samochodu osobowego. Volkswagen polo miał brytyjskie numery rejestracyjne, ale podróżowała nim polska rodzina z dziećmi.

Dwie osoby nie żyją, a 6 zostało rannych po tym jak kierowca volkswagena polo wjechał w grupę motocyklistów na zakopiance w Lubniu

fot. PSP Myślenice

Do wypadku doszło 27 maja około godz. 17.30. Brały w nim udział 3 motocykle oraz samochód osobowy. Kierowca samochodu osobowego najprawdopodobniej zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie w grupę motocyklistów.

W wyniku zderzenia, dwóch motocyklistów poniosło śmierć na miejscu, a 6 osób zostało rannych (4 osoby z 2 motocykli, 2 osoby z samochodu osobowego).

Na czas prowadzonych czynności ratowniczych i dochodzeniowych policji i prokuratury droga nr 7 była zamknięta. Policja zorganizowała objazd. W działaniach udział brały zastępy i jednostki współdziałające:  JRG Myślenice, OSP Lubień i OSP Pcim (łącznie 8 samochodów straży pożarnej i 37 strażaków) 6 zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego (karetek pogotowia), 2 śmigłowce LPR, policja, prokurator, pomoc drogowa, tłumacz językowy (motocykliści byli obywatelami Węgier).

Powiązane tematy

Komentarze (65)

 • Brak zdjęcia
  28 maj 2012

  Biedni ale kierowca tez biedny bo przyjechal z WB i ciezko jest mu przestawic sie na nasze regoły jezdy moze chwila jego nieuwagi i dlatego ten wypadek.. to nie jest zabicie kogos z premedytacja wiec dlaczego najwieksza kara i lincz. Jechal z rodzina nie jest jakims bandziorem a tu juz najlepiej kogos odrazu zabic za to... motocykliści nie od dzis narażaja swoje zycie brawurowa jazda i tak jak napisałaś patrz w lusterka ale zazwyczaj jest tak ze widzisz ich w ostatniej chwili, nie potrafia grzecznie oznajmic ze sa za nami i zebyśmy uwazali tylko zapieprzaja a potem sa tego efekty... Ci akurat nie zapieprzali tu ewidentnie wina kierowny ale tez jest mi go szkoda bo naprawde ciezko sie jest przestawic na ruch prawostronny i wlasnie wystarczyla chwila nieuwagi, chwila zapomnienia..

  57 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 maj 2012

  [quote=gość: dulka] Biedni ale kierowca tez biedny bo przyjechal z WB i ciezko jest mu przestawic sie na nasze regoły jezdy moze chwila jego nieuwagi i dlatego ten wypadek.. to nie jest zabicie kogos z premedytacja wiec dlaczego najwieksza kara i lincz. Jechal z rodzina nie jest jakims bandziorem a tu juz najlepiej kogos odrazu zabic za to... motocykliści nie od dzis narażaja swoje zycie brawurowa jazda i tak jak napisałaś patrz w lusterka ale zazwyczaj jest tak ze widzisz ich w ostatniej chwili, nie potrafia grzecznie oznajmic ze sa za nami i zebyśmy uwazali tylko zapieprzaja a potem sa tego efekty... Ci akurat nie zapieprzali tu ewidentnie wina kierowny ale tez jest mi go szkoda bo naprawde ciezko sie jest przestawic na ruch prawostronny i wlasnie wystarczyla chwila nieuwagi, chwila zapomnienia.. [/quote]

  przynajmniej jeden glos rozsadku. bo w wiekszosci ludzie wydaja wyroki - wyopadek - winny - wiezienie - kara. czasem warto wlaczyc myslenie

  46 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 maj 2012

  Byłem przy tym wypadku i brałem udział w działaniach ratowniczych . Prowadził mężczyzna . Niestety przyczyną wypadku była chwila nie uwagi i przyzwyczajenie z Wielkiej Brytanii . Kierowca był trzeźwy .

  32 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 maj 2012

  Biedni ludzie! Niech spoczywają w pokoju!

  35 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  28 maj 2012

  jedna chwila a wyrzuty do konca życia mysle ze to najgorsza kara, podobno jechał z dziećmi,co one musiały przeżyć...a jeszcze do tego tata pójdzie siedzieć...masakra...motocykliści spoczywajcie w pokoju..

  26 3 Odpowiedz

Zobacz więcej