Kultura

30 kilometr: Nowa galeria sztuki w Myślenicach

30 kilometr: Nowa galeria sztuki w Myślenicach

 Niespełna miesiąc od otwarcia galerii "30 kilometr", do którego doszło podczas nocy muzeów wiemy już, że jesienią realizować będzie projekt przybliżający sztukę współczesną m.in. poprzez wykłady, warsztaty tematyczne i wiele innych form

 “30 km. Kierunek. Przestrzeń dla Sztuki” to projekt, który otrzymał dofinansowanie Województwa Małopolskiego w ramach rozstrzygniętego w minionym tygodniu drugiego naboru konkursu na realizację zadań publicznych w dziedzinie kultury Mecenat Małopolski. Projekt będzie realizowany w ramach galerii "30 kilometr", działającej w strukturach Myślenickiego Towarzystwa Kultury.

- Chcemy, by podczas trwania projektu Myślenice stały się miastem – przestrzenią artystycznego eksperymentu realizowanego zarówno przez artystów, jak i wspartych ich doświadczeniem mieszkańców, którzy zechcą w nim uczestniczyć - mówi Natalia Nowacka sprawująca opiekę merytoryczną nad galerią, zarówno autorka i koordynatorka projektu.

Tematem realizowanego projektu są zagadnienia z obszaru dotąd niemal nieobecnego w ofercie wystawienniczej innych, myślenickich instytucji kultury: instalacja, obiekt artystyczny, design i interwencja. Pozyskane przez Myślenickie Towarzystwo Kultury środki pozwolą na zrealizowanie wystaw wspartych wykładami, tematycznych warsztatów z artystami dla młodzieży i dorosłych z zakresu wspominanych już obszarów sztuki dla których szczególnie ważny jest aspekt przestrzeni.

Projekt zakłada, że galeria będzie jedynie zapleczem, a realizacje będą obecne w przestrzeni miasta. - Program galerii, pomyślanej jako swego rodzaju zaplecze dla odbioru nieszablonowych działań artystów zakładał od początku udział odbiorców w działaniach podejmowanych przez zapraszanych przez galerię artystów - dodaje Piotr Szewczyk, prezes MTK.

Nowa galeria znajduje się na parterze położonej w rynku Kamienicy Obońskich (dawniej budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej) swoją siedzibę mają w niej również Uniwersytet Trzeciego Wieku, Myślenickie Towarzystwo Historyczne oraz Warsztat Twórczy MTK.

Komentarze (34)

 • Brak zdjęcia
  20 cze 2012

  kazdy wyksztalcony czlowiek potrzebuje obcowania ze sztuka [/quote]
  Ciężko jest teraz znaleźć dobrą sztukę,te co dobre to zajęte a reszta .>>>>>>

  24 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2012

  [quote=gość: frozen] 30 kilometr nowej drogi by się przydał a nie sztuka współczesna! komu to do jasnej cholery potrzebne! zamiast inwestować w potrzebne rzeczy to topią pieniądze w błocie [/quote]

  kazdy wyksztalcony czlowiek potrzebuje obcowania ze sztuka

  17 12 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2012

  Fajnie, duża gwarancja dobrego poziomu, stanowczo skorzystam, ba nawet mogę zaoferować współpracę ... Z pusta głową i rękami nie przyjdę.

  14 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  20 cze 2012

  ooo córeczka byłego burmistrza, który ponoć nie wyraził zgody by Coca-Cola postawiła swoją fabrykę w Myślenicach

  20 18 Odpowiedz
 • 20 cze 2012

  Jako zalogowany członek forum, chamom i prostakom mówię stanowcze NIE. Oczywiście nikt nikogo do kultury nie zmusza,i chwała Panu, kto chce to z niej korzysta kto nie no to jak widać z niektórych postów powyżej. Jedno jest pewne to co robi Natalia Nowacka i całe Myślenickie Towarzystwo Kultury to pozytywny przełom w dziejach Myślenic. Nie zmienią tego nawet durne i prostackie komentarze.

  14 8 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...