Sport

Bike Maraton 2012 [WIDEO]

Bike Maraton 2012 [WIDEO]

Po kilku latach przerwy Bike Maraton - najpopularniejszy cykl maratonów rowerowych w Polsce wrócił do Myślenic. Na Zarabiu została rozegrana XI edycja tegorocznych zmagań kolarzy górskich

Podczas myślenickiej edycji na uczestników czekały trzy specjalnie wytyczone i zabezpieczone trasy - dystanse Medano (Mini) o długości 20 km, bez trudności technicznych z podjazdem pod Chełm.

Dystanse MEGA (47 km) i Giga (75 km) to już wyzwania dla tych, którym niestraszne długie podjazdy i karkołomne kamieniste zjazdy. Po starcie głównych dystansów do boju ruszyli najmłodsi adepci kolarstwa w Dziecięcym Bike Maratonie. Maluchy w sowich kategoriach, ścigały się na specjalnej pętli wyznaczonej w parku na Zarabiu o długości kilkuset metrów.

Po południu odbyły się dekoracje zwycięzców oraz Tombola - losowanie nagród wśród wszystkich uczestników. Do wygrania były m.in. rower, aparat fotograficzny, markowe zegarki, akcesoria rowerowe i wiele innych.

Bike Maraton to zapoczątkowany w 2001 roku cykl maratonów rowerowych łączących w sobie sportową rywalizację i rodzinny piknik. W każdej edycji na starcie staje czołówka polskich kolarzy górskich, jaki i zwykli amatorzy, dla których zwycięstwem jest pokonanie trasy i osiągnięcie linii mety.

Robiłeś zdjęcia lub nakręciłeś film podczas zawodów? Fotografie dodaj w galerii poniżej lub wyślij je (podobnie link do filmu) na redakcja@miasto-info.pl, a my zrobimy to za Ciebie.

 

 

 

 

Komentarze

 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  Troszkę osób z Myślenice startowało, może ktoś podzieli się wrażeniami z trasy i imprezy.

  6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  Tak podzielę się.
  Ja nie stratowałem, ale poszedłem jako kibic, i o zgrozo, byłem chyba jednym z dziesięciu kibiców (nie liczą rodzin startujących). Przez godzinę przewinęło się kilka osób.
  My Myśleniczanie narzekamy na brak imprez, wydarzeń, a jak coś się dzieje, to mamy to serdecznie w ...... Lepiej siedzieć w domu i narzekać. Pozdrawiam Was gnuśnialców i wiecznie niezadowolonych.
  A propos zawodów. Świetna organizacja, wiele startujących, w tym wielu z Myślenic. Widać zacięcie u zawodników, choć jak twierdzili niektórzy, męcząca trasa. Gratulacje dla startujących. Piękny sport. Więcej takich imprez.
  Muszę potrenować i przejechać choć dystans MINI.

  16 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  [quote=gość: OTTOman]
  My Myśleniczanie narzekamy na brak imprez, wydarzeń, a jak coś się dzieje, to mamy to serdecznie w ...... Lepiej siedzieć w domu i narzekać. Pozdrawiam Was gnuśnialców i wiecznie niezadowolonych.
  . [/quote]

  suoer ale komu by sie chcialo isc ogladac kolarzy w blocie i deszczu? co to za rozrywka

  2 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  [quote=gość: mysleniczanin z dziada].

  suoer ale komu by sie chcialo isc ogladac kolarzy w blocie i deszczu? co to za rozrywka [/quote]

  No jasne. Ciepłe kapcie, pilot do łapy, tępe oglądanie TV i ognioty na tyłku.
  Ilekolwiek masz lat, nie jesteś myśleniczaninem z dziada ale dziadem z Myślenic

  14 1 Odpowiedz
 • 1 wrz 2012

  popieram

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  Ja również popieram, a jaką kolega by chciał rozrywkę ? może fotel i telewizor tyle, że na Zarabiu ? ale mentalności nie zmienimy, na szczęście coraz więcej jest rodzin, które chętnie biorą udział w takich piknikach i dają możliwość rywalizacji swoim maluchom.
  Osobiście startowałem i muszę przyznać, że trasa niesamowicie trudna zwłaszcza, że korzenie, kamienie i droga były bardzo śliskie. Widoczność bardzo słaba przez mgłę. Ale to wszystko jest niczym w porównaniu do atmosfery całej imprezy. Ludzie przyjeżdżali naprawdę z wielu miast Polski z Warszawy, Wrocławia, Krakowa i nikt nie narzekał na pogodę, a na trasie można było usłyszeć wiele opinii, że udany maraton to błotny maraton ; )

  7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  Filmik z Bike Maratonu znaleziony na youtube.
  Autor nic sie nie chwali a bardzo fajny materiał na stronę.

  http://www.youtube.com/watch?v=ykukuyUx2MA

  7 Odpowiedz
 • 1 wrz 2012

  filmik ze startu ekstra rozpoznałem się na nim fajna zabawa była

  2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  Jako obecna tam Mama wielkie dzięki dla organizatorów za możliwość udziału dla dzieci, które wykazały się prawdziwym duchem rywalizacji ale i świetnie się bawiły. Super alternatywa dla siedzenia w domu, bo jak wiadomo w czasie deszczu dzieci się nudzą, a tu o nudzie nie było mowy. Mamy nadzieję, że powrót imprezy do Myślenic już na stałe!

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  filmik z najmłodszymi:

  http://www.youtube.com/watch?v=cgfcbSU52bI
  autor: mirek65t

  5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  1 wrz 2012

  Dla mnie organizacja bardzo fajna, trasa bardzo dobrze oznaczona, nie było sposobu żeby się zgubić. Był do mój pierwszy maraton rowerowy i byłem zaskoczony tym jak wielkie jest to wyzwanie. Zabrakło reklamy bo o tym wydarzeniu dowiedziałem się przez przypadek dwa dni przed startem

  2 Odpowiedz
 • 1 wrz 2012

  Ale dowiedziałeś się i wystartowałeś, a to najważniejsze.
  A reklama była. Sporo plakatów na mieście, na Miasto-Info, w Dzienniku Polskim, na stronie Urzędu Miasta.
  Natomiast w mojej ulubionej stacji TV i i mojej ulubionej staji radiowej na ten temat nic nie było.

  Odpowiedz
 • paulinka 2 wrz 2012

  chciałam iść ale się rozpadało hihi

  4 5 Odpowiedz
 • 2 wrz 2012

  Trasa ciekawie poprowadzona, ciężka, urozmaicona, sporo podjazdów, niektóre niestety trzeba było pokonać pieszo. Słyszałem głosy że mogło by być mniej asfaltu, też osobiście nie przepadam, ale muszę przyznać że czasami dawał mi chwilę wytchnienia tzn moim nadgarstkom. Najcięższy moment to chyba podjazd/podejście pod Kudłacze, mozolny i spore nachylenie. Zjazd z Łysiny był ekstremalny, nie widziałem zresztą tam osoby która by to robiła, ale jak pytałem sie osób na mecie to podobno da się:). Trawers wokół Kudłaczy po odbiciu z drogi na Suchą Polanę był super, można tam było cisnąć, później zjazd w stronę Poręby i podjazd pod Grotówkę/ Śliwnik, pierwszy raz to przerabiałem mimo iż jestem tubylcem:)Ogólnie, fantastyczna zabawa i fajnie jakby za rok znowu do nas zawitali. Pozdro dla kibiców ze Śliwnika:)

  6 Odpowiedz
 • 2 wrz 2012

  Kolarstwo górskie to wspaniały sport ,wszystkich zachęcam do uprawiania tej dyscypliny

  3 Odpowiedz
 • 2 wrz 2012

  Super impreza, piękna promocja miasta, choć może nie myśleniczan, których było naprawdę niewielu. Chciałabym, aby ten maraton był cykliczna imprezą w Myślenicach.

  6 Odpowiedz
 • Frank 6 wrz 2012
  gość: Ag2R napisał/a:

  Troszkę osób z Myślenice startowało, może ktoś podzieli się wrażeniami z trasy i imprezy.

  traska znakomita z typowym, górskim charakterem; najpierw wyczerpujący pojazd wokół Ukleiny, potem wierzchem na Chełm, ostry zjazd do Stróży i wzdłuż Raby do mety /20 km/. Kto ma duszę downhillowca ten mógł na zjeździe zarobić dużo czasu.
  Następnym razem też wystartuję.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Przystanek natura w Porębie
Poręba 0

Przystanek natura w Porębie

Przystanek Natura to miejsce, w którym dzieci spędzają czas w otoczeniu przyrody, zamiast patrzeć się w ekran smartfona. To tutaj uczą się szacunku do...