Miasto

Powiat: Weekendowa seria wypadków trwa

Powiat: Weekendowa seria wypadków trwa

Podczas weekendu dwa tygodnie temu doszło do 9 wypadków w których rannych zostało 11 osób. Tylko w minioną sobotę. 1 września na terenie powiatu myślenickiego strażacy interweniowali 9 razy, a na drogach rannych zostało 6 osób


Godz. 03.55 – Skomielna Biała (Zakopianka), zderzenie dwóch samochodów Seat Ibiza oraz Mercedes Sprinter, jedna osoba poszkodowana wymagała wydobycia z pojazdu przez strażaków za pomocą specjalistycznych narzędzi hydraulicznych.

 Godz. 08.34 – Myślenice (Zakopianka), samochód marki VW Golf z dużą siłą uderzył w bariery ochronne, 3 osoby zostały ranne.

Godz. 09.00 – Głogoczów (Zakopianka), wypadek samochodu osobowego Mazda 626, nikt nie został ranny.

Godz. 09.40 – Krzyszkowice (Zakopianka), kolizja samochodu osobowego Alfa Romeo, który wpadł do rowu, obyło się bez osób poszkodowanych.


Godz. 11.00 –  samochód ciężarowy znalazł się na barierach ochronnych.

Godz. 11.28 – Myślenice (Zakopianka), samochód dostawczy Mercedes Vito uderzył w bariery ochronne blokując przejazd na części jezdni.


Godz. 15.55 – Sułkowice (ul. 1-go Maja), zderzenie dwóch samochodów osobowych Kia Rio oraz Ford Focus, zdarzenie bez osób poszkodowanych.

Godz. 17.08 – Myślenice (Zakopianka), na łuku jezdni samochód osobowy Nissan Primera uderzył w bariery ochronne, jedna osoba została ranna.


Godz. 17.38 – samochód Suzuki Gran Vitara dachował wpadając na podwórko jednej z posesji, jedna osoba odniosła obrażenia.

- We wszystkich tych przypadkach działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, pomocy w wydobyciu i transporcie poszkodowanych do karetek pogotowia oraz usunięciu skutków wypadków - mówi st.kpt. Paweł Paryła, dowódca JRG.

Powiązane tematy

Komentarze

 • 5 wrz 2012

  ja słyszałem,że w sobotę na zakopiance"łuk Bęczarka"rozbił się nieoznakowany czarny opel.Czy to prawda?

  9 2 Odpowiedz
 • mirek@ 5 wrz 2012

  ludzie czy wy nie potraficie uwazac podczas jazdy? ogarnijcie sie! mam juz dosyc bezmyslnosci na drogach myslenic

  5 15 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 5 wrz 2012

  wszystkim pozabierac prawo jazdy ktorzy uczestniczyli chociaz w jednym wypadku!

  3 23 Odpowiedz
 • 5 wrz 2012

  Troszkę wilgoci i efekty widoczne momentalnie. Znaki drogowe nie są dla ozdoby. Informują o teoretycznej bezpiecznej prędkości do pokonania zakrętu. Zawsze mnie to bawi (chyba że faktycznie ktoś jest poszkodowany) kiedy kierowca po wyobijaniu autka z każdej możliwej strony upiera się że jechał z taką prędkością jak znaki pokazują. Zaznaczę że to są zawsze młodzi kierowcy

  5 6 Odpowiedz
 • 5 wrz 2012

  Ignorowanie znaków drogowych, niedopasowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych i tak się dzieje. Było mokro i ślisko. Trzeba uważać bardziej.
  "Nie samochód jest winny, a ten co siedzi za kółkiem"

  4 5 Odpowiedz
 • 5 wrz 2012

  deszcz, szybka jazda, telefon i inne urządzenia w ręku ... takie są skutki ;)

  6 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 wrz 2012

  zalegalizują marychę to wszyscy będą latać a nie jezdzić

  16 3 Odpowiedz
 • 5 wrz 2012

  Ja proponowałbym do kursu podstawowego na prawo jazdy dodać obowiązkową część praktycznego zachowania się pojazdu na śliskiej nawierzchni. Niestety młodzi, o tym że autko na mokrym już nie jest takie pokorne dowiadują się dopiero po fakcie. A wtedy tylko jawornickim blacharzom z tego się cieszyć pozostaje

  10 3 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 5 wrz 2012

  Może zrobić ranking z której "szkoły jazdy" są najgorsi kierowcy? Wypadki, blokowanie chodnika itd. Jestem ciekawa ...

  4 10 Odpowiedz
  • 6 wrz 2012

   i wyjdzie że pochodzisz z tej najgorszej :D po co jakieś rankingi najlepszych szkół... to nie wina takich ośrodków tylko kierowców, raz że jeździmy po myślenicach na pamięć dwa czasami Nam się wydaje że możemy więcej niż w samochodziku z L-ką na dachu

   3 Odpowiedz
 • 5 wrz 2012

  W tym ostatnim wypadku kobieta miała dużo szczęścia że jej się nic wielkiego nie stało. Wyglądało to bardzo nieprzyjemnie.

  2 Odpowiedz
 • Daniel Kołodynski 5 wrz 2012

  za wolno jechali,i sie porozbijali. Troche szybciej trzeba jechac,

  2 1 Odpowiedz
 • 6 wrz 2012

  brawura i tyle...

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej