Sport

Tenis stołowy: Rafał Zlezarczyk będzie sędziował Ekstraklasę i I ligę

Tenis stołowy: Rafał Zlezarczyk będzie sędziował Ekstraklasę i I ligę

Rafał Zlezarczyk z Myślenic otrzymał licencję do prowadzenia rozgrywek tenisa stołowego na szczeblu centralnym czyli spotkań Ekstraklasy oraz  I ligi kobiet i mężczyzn

Superliga Mężczyzn oraz Ekstraklasa Kobiet są to najwyższe klasy rozgrywkowe tenisa stołowego w Polsce. Rafał Zlezarczyk jest najmłodszym sędzią w kraju posiadającym te uprawnienia. Regularne transmisje telewizyjne z meczy męskiej Superligi mają miejsce w TVP SPORT.

Przygodę z tenisem stołowym Rafał rozpoczął grając w myślenickim UKS Zarabie. Początkowo przystąpił do kursu na sędziego kandydata, następnie na sędziego klasy okręgowej, aby w końcu zdać egzamin na licencję PZTS.

Jak dotąd sędziował między innymi podczas: Mistrzostw Polski Seniorów, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Ogólnopolskich Turniejów Kwalifikacyjnych oraz wielu innych. Miał przyjemność prowadzić spotkania takich zawodników jak m.in. Trzykrotna Mistrzyni Paraolimpijska Natalia Partyka czy też sklasyfikowana w pierwszej „20” na świecie Li Qian.

Sędziował także mecze 2 i 3 ligi tenisa stołowego. W nadchodzącym sezonie Rafał poprowadzi głównie mecze pierwszej ligi kobiet i mężczyzn oraz pozostałe zawody innych szczebli.

Powiązane tematy

Komentarze (4)

Zobacz więcej

Ruszył sezon tenisowy 2024
Tenis 1

Ruszył sezon tenisowy 2024

Pierwszy turniej w sezonie 2024 w Myślenicach w kategorii open wygrał Robert Tram, a w kategorii 55+ najlepszy okazał się Andrzej Kołodziejczyk   Na kortach...