Miasto

"Tereska" wróciła na swoje miejsce, ale remont trwa nadal

"Tereska" wróciła na swoje miejsce, ale remont trwa nadal

Po roku nieobecności na swoje miejsce wróciła "Tereska". Figura na studzience miejskiej to jeden z symboli Myślenic. Niebawem rozpocznie się kolejny etap prac renowacyjnych

Nowa "Tereska" jak na razie ma metaliczy ciemny kolor. Wróciła na swoje miejsce po rocznej przerwie, bowiem pierwszy etap renowacji zabytkowej fontanny znajdującej się na placu Rynku rozpoczął się w październiku 2011 roku. Prace remontowe 118 letniej "Tereski" wykonywane są przez firmę "Renowacja Zabytków Architektury". Remont jest prowadzony zgodnie z pozwoleniem Małopolskiego Wojwódzkiego Konserwatora Zabytków - w lipcu informował UMiG Myślenice.

 Na swoje miejsce powróciła figura, natomiast wokół niej nadal trwają prace. Do tej pory wykonano konserwację i renowacje elementów metalowych, kamiennych, uzupełniono ubytki kamienne i dokonano hydrofobizacji powierzchni. Na tym etapie nie uwzględniono instalacji wodnej i elektrycznej. Jest to pierwszy tak szeroko zakrojony remont fontanny. Ostateczny wygląd fontanny będzie jeszcze uzgadniany z konserwatorem zabytków.

- Drugi etap, czyli instalacja systemu pomp będzie realizowany niebawem - mówi Piotr Szewczyk z UMiG Myślenice.

Powiązane tematy

Remont "Tereski" potrwa do września
Miasto 19

Remont "Tereski" potrwa do września

Pierwszy etap renowacji zabytkowej fontanny znajdującej się na placu Rynku rozpoczął się w październiku 2011 roku. Według zapewnień UMiG, "Tereska" wróci na swoje miejsce do 28 września

Tereska: Czy symbol miasta doczeka się remontu?
Miasto 18

Tereska: Czy symbol miasta doczeka się remontu?

Mająca 118 lat fontanna popularnie nazywana „Tereską” potrzebuje remontu. Od dłuższego czasu nie leje się z niej woda. Uwagę na jej stan zwrócił radny Stanisław Szczepan Cichoń

Komentarze (14)

 • mysleniczaninzdziada 2 paź 2012

  to ważne że dba się o nasze myślenickie symbole, ale do diabła dlaczego zrobili z niej murzynkę? zmiana koloru nie była konieczna, a zielona tereska kojarzyła się z myślenicami, z górami rzekami dolinami czyli z zielona kraina w jakiej żyjemy!

  12 6 Odpowiedz
 • 2 paź 2012

  Jaka czarna? Ciemny metaliczny brąz. I nie zawsze była zielona.

  7 Odpowiedz
 • paulinka 2 paź 2012

  z jakim bialym jak cala jest czarna?

  6 1 Odpowiedz
 • 4 paź 2012
  paulinka_mce napisał/a:

  eddie napisał/a:czarny będzie się ładnie komponował z białymz jakim bialym jak cala jest czarna?

  Ale gdy do akcji wkroczą gołębie, czarny będzie ładnie komponował się z białym...

  5 Odpowiedz
 • جوبا 2 paź 2012

  Zielona Tereska oznaczała rownowage w spoleczeństwie, spokoj, sprawiała że czlowiek sie uspokajał co idealnie łaczyło sie z "Strefą wolnego czasu". Teraz natomiast mamy szarość, szara rzeczywistosc, potrzeba rownowagi, skrywane emocje no i przede wszystkim "szara strefe" ;-)

  Dla malkontentow, ktorzy zaraz napisza ze "nie robili zle, zrobili tez zle no nie dogodzi im" informacja, szary to kolor ktory jest skrytym odpowiednikiem koloru szarego ;-)

  ..... zielony był ładniejszy

  "Nowa "Tereska" jak na razie ma metaliczy ciemny kolor" a jaki bedzie miala i kiedy?

  6 2 Odpowiedz

Zobacz więcej