Okolice

Jasienica: Dzieci zdemolowały cmentarz

Jasienica: Dzieci zdemolowały cmentarz

Biegali po grobach, rozbijali znicze i rzucali nimi. Tak się bawili  uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w wieku od 11 do 14 lat


Tak wyglądał jeden z grobów po wizycie dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum, fot. KPP Myślenice 

Około godz. 10 w czwartek - 4 października administrator cmentarza komunalnego w Jasienicy (gmina Myślenice) zauważył zdewastowane groby. Policjanci szybko ustalili, że w sprawę zamieszani są uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum.

Jak się okazało poprzedniego dnia około godz. 17 zamiast uczestniczyć we mszy, kilku chłopców w wieku od 11 do 14 lat, mieszkających na terenie gminy Myślenice, poszło na cmentarz.

- W tym miejscu co najmniej dwaj z nich biegali po płytach grobów, strącając z nich ozdobne elementy, rozbili kilkadziesiąt szklanych zniczy, rzucali nimi. Uszkodzili także dwa przytwierdzone do nagrobków wazony. Potwierdziły to policyjne oględziny. Prowadzimy w tej sprawie postępowanie wyjaśniające - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Komentarze (20)

 • mirek@ 6 paź 2012

  młodzież? jestem oburzony!!! 11 latki to dzieci i patrzcie do czego doprowadza wychowanie "wszystko ci sie nalezy synusiu córusiu tylko nie zawracaj mamie glowy". SKANDAL!

  46 2 Odpowiedz
 • 6 paź 2012

  Mamy efekty bezstresowego wychowania drodzy państwo ;)

  44 2 Odpowiedz
 • 6 paź 2012

  Masakra, ta dzisiejsza młodzież , az włos mi siwieje co wymyślą jak będą mieć 20 lat. Gdzie rodzice???!!!!

  43 4 Odpowiedz
 • 6 paź 2012

  Przydomek Meksyk nie wziął się znikąd...

  33 5 Odpowiedz
 • 6 paź 2012

  To się w głowie nie mieści co dzieci robią ;/...
  Powinni posprzątać cały ten cmentarz, przeprosić bliskich ludzi których groby zdewastowali i jakieś prace społeczne mieć...
  Nic na takich nie zadziała jak najedzenie się wstydu i przyniesienie wstydu rodzicom!!

  30 1 Odpowiedz

Zobacz więcej