Miasto

Turystyka: Pomysł na weekend: Zwiedzamy Myślenice rowerem

Turystyka: Pomysł na weekend: Zwiedzamy Myślenice rowerem

Rowerowa wycieczka po Myślenicach to propozycja jednego z naszych Czytelników na słoneczny weekend. Zobacz przewodnik wraz ze zdjęciami

Trasa wycieczki jaką proponuje zjadacz bułek rozpoczyna się na Rynku, gdzie oprócz Tereski, figury św. Floriana, ratusza, zabytkowego budynku Gimnazjum nr 1 można zwiedzić XVIII wieczny budynek w którym znajduje się Muzeum Regionalne "Dom Grecki".

Następnie udajemy się do kościoła pw. Najświętszej Maryi Panny oraz do XV wiecznego kościółka pw. św. Jakuba na Stradomiu (przy ul. Daszyńskiego). Niedaleko znajduje się kapliczka MB Śnieżnej przy ul. Daszyńskiego, zwana popularnie "studzienką" z powodu nadal istniejącego ujęcia uzdrawiającej wody.

Warta uwagi jest także kapliczka z Chrystusem Frasobliwym stojąca niedawno przy "zakopiance", teraz, po prawej stronie zaraz po wyjechaniu spod "siódemki" równoległą drogą prowadzącą w kierunku Stróży.

Udając się na Zarabie nie sposób nie odwiedzić Górnego Jazu i wiszącej nad rzeką kładki, "zamczyska" - fragmentów baszty obronnej z XIII wieku, pilnującej spokoju kupców podążających drogą królewską na Węgry.

Na koniec jedziemy w kierunku Osieczan, gdzie również można podziwiać Rabę, aż do kapliczki przy ul. Kazimierza Wielkiego, gdzie odbywają się czasem nabożeństwa dziękczynne.

Opisy i zdjęcia przytoczonych miejsc w galerii poniżej.

Powiązane tematy

Komentarze (6)

 • 21 paź 2012

  Ta trasa to raczej piesza wycieczka.
  Na rowerze to, bez zatrzymania, przejedziesz tą trasę za 1/2 godziny
  / no może poza Zamczyskiem/

  3 4 Odpowiedz
 • 21 paź 2012

  Ja na rower polecam pojechać przez Chełm na Suchą Polanę i poźniej wrócić przez Porębę do Myślenic- całkiem fajna trasa ;)

  3 2 Odpowiedz
 • mirek@ 21 paź 2012

  ciekawy pomysł, na taki dzien jak dzisiaj wręcz wymarzona trasa

  1 3 Odpowiedz
 • 21 paź 2012

  "z powodu nadal istniejącego ujęcia uzdrawiającej wody." Ile punktów życia przywraca ta woda? Z tego co wiem to jest ona nie zdatna do spożycia (tabliczka z sanepidu).

  3 2 Odpowiedz
 • Rafał Luszczyk 31 paź 2012

  no ej - ja np. nie jest z Myslenic i moze jak będe w okolicach to skorzystam :) ja mam teraz dylemat, nawet kilka czy kupić rower teraz? czy poczekac do wiosny? ceny mogę się zmienić? a co sądzicie o tej nasziej firmie kross?

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...