Sport

Uczniowie SP2 piątą drużyną w Polsce [WIDEO]

Uczniowie SP2 piątą drużyną w Polsce [WIDEO]

W ogólnopolskim turnieju o Puchar Premiera Donalda Tuska drużyna Orlików ze Szkoły Podstawoej nr 2 w Myślenicach zajęła 5 miejsce

 Skład Szkoły Podstawowej numer 2: Antoni Matejczyk (bramkarz), Sławomir Chmiel, Kamil Depta, Wiktor Grochal, Adam Malisz, Radosław Ostrowski, Piotr Rusek, Kacper Sopiak

Orliki pod opieką nauczyciela Tadeusza Szlachetki przebrnęli najpierw eliminacje gminne i powiatowe, potem nie mieli sobie równych w rejonie i województwie, dzięki czemu mogli pojechać na finał ogólnopolski do Warszawy, gdzie przebywali 3 dni.

Do udziału w III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska zaproszone zostały reprezentacje szkół lub klas, drużyny Uczniowskich Klubów Sportowych, drużyny reprezentujące Orliki (np. wyłonione spośród dzieci uczestniczących w zajęciach sportowych na danym obiekcie) jak również tzw. „dzikie drużyny”. 

Turniej jest organizowany oddzielnie dla drużyn dziewcząt i chłopców, w dwóch kategoriach wiekowych: 10-11 lat (roczniki 2002 - 2001) i 12-13 lat (roczniki 2000 - 1999). Drużyny mogą liczyć maksymalnie 10 zawodników. W całym turnieju grają zespoły sześcioosobowe – 5 zawodników na boisku + bramkarz.

Do finału Turnieju Orlika awansują najlepsze zespoły z finałów wojewódzkich, tzn. po 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców w każdej kategorii wiekowej – łącznie 64 zespoły. Turniej finałowy został rozegrany w Warszawie.

W krajowym finale myśleniczanie trafili do grupy C, w której zajęli drugie miejsce, przegrywając 1:3 z zwycięzcą grupy - SP 2 Żnin oraz remisując 0:0 z SP 77 Gdańsk i wgrywając 5:2 z SP Daszewice. W ćwierćfinale lepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 3 z Mrąga i to ona przeszła do półfinału, który przegrała z Orlik Team Zduńska Wola. Mistrzem Polski został natomiast UKS Sprint Katowice pokonując Orlik Team z Zduńskiej Woli. Trzecie miejsce zajęła ekipa SP 2 Żnin, a czwarte SP 3 Mrąg.

Wszystkie zespoły, które wyszły z grupy eliminacyjnej na krajowych finałach miały możliwość zwiedzenia Stadionu Narodowego w Warszawie.

Komentarze (9)

Zobacz więcej