Okolice

Pierwszy śnieg: 8 kolizji i ranni w wypadku

Pierwszy śnieg: 8 kolizji i ranni w wypadku

Tylko od piątku do niedzieli na terenie powiatu doszło do 8 kolizji i jednego wypadku. Policja apeluje o rozwagę

fot. KPP Myślenice 

Piątek 26 października

Około godz. 7:50 na drodze powiatowej w Borzęcie, 24-letnia kobieta z powiatu wielickiego za kierownicą forda, jadąc w stronę Myślenic na mokrej i śliskiej jezdni straciła panowanie nad samochodem i wjechała do przydrożnego rowu wywracając samochód. Nie odniosła obrażeń. Policjanci ukarali ją grzywną.

O godz. 9:10 na drodze lokalnej w Pcimiu, pod estakadą zjeżdżający z drogi 43-letni kierowca peugeota z gminy Siepraw nie ustąpił pierwszeństwa mieszkance gminy Pcim jadącej fiatem i doprowadził do zderzenia obu samochodów. Zapłacił mandat.

O godz. 11:35 na „zakopiance” w Myślenicach 33-letni krakowianin, kierowca skody, na zakręcie w prawo stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery ochronne, a następnie przejechał na drugą stronę drogi, gdzie staranował znak drogowy. Kierowca nie odniósł obrażeń zagrażających życiu. Ukarano go wysoką grzywną.

Około godz. 13 u zbiegu ulic Słonecznej i Rzemieślniczej jadący oplem 22-latek z gminy Lubień nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu prowadzącemu pojazd i zderzył się na skrzyżowaniu z jadącym prawidłowo audi. Młody kierowca zapłacił mandat.

Sobota 27 października

Około godz. 5:15 na drodze gminnej w Bęczarce prowadzący volkswagena-van zgłosił policjantom, że najechał na wyrwę w jezdni, uszkadzając obręcz prawego koła.

O godz. 15:25 na „siódemce” w Krzyszkowicach kierująca seatem jadąc w kierunku Myślenic na zakręcie w prawo, na mokrej i śliskiej jezdni, straciła panowanie nad samochodem i zjechała do przydrożnego rowu. Prowadząca samochód 38-latka z Krakowa oraz jadący z nią dwoje pasażerów wyszli z kolizji bez szwanku. Kobietę ukarano mandatem.

O godz. 7:50 na drodze nr 956 w Harbutowicach miała miejsce kolejna kolizja. Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy myślenickiej drogówki, 65-latek z Krakowa jadący z dwoma pasażerami kią, prawdopodobnie podczas manewru wyprzedzania w pobliżu przejścia dla pieszych, najechał na wyjeżdżający na drogę główną samochód toyota, którym kierowała 20-letnia kobieta z gminy Sułkowice. Po zderzeniu toyota uderzyła w ogrodzenie posesji. Obaj kierujący trzeźwi, nie odnieśli obrażeń zagrażających życiu. Myśleniccy policjanci prowadzą w tej sprawie postępowanie wyjaśniające, ustalając przyczyny i przebieg zdarzenia oraz stopień zawinienia kierujących.


SZYMON SALA, rzecznik prasowy KPP Myślenice: Głównym powodem kolizji były opady śniegu, a w szczególności niezachowanie przez kierowców należytej ostrożności i dostosowania prędkości do warunków ruchu na mokrej lub zaśnieżonej nawierzchni - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Niedziela 28 października

O godz. 7:10 na drodze powiatowej w Łękach, na zakręcie w lewo, na mokrej, częściowo zaśnieżonej jezdni, 35-latka z gminy Myślenice kierując peugeotem straciła przyczepność, zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z jadącym prawidłowo audi, które po kolizji uderzyło w przydrożną barierę ochronną. Kobieta z peugeota została niegroźnie ranna – ukarano ją grzywną.

Do jedynego w weekend wypadku drogowego doszło około godz. 8 w Tokarni, gdzie na prostym odcinku drogi powiatowej kierująca osobowym oplem 38-latka z gminy Tokarnia, na mokrej jezdni straciła panowanie nad samochodem, zjechała na przeciwny pas ruchu i zderzyła się czołowo z jadąca w przeciwnym kierunku skodą. Kierowcy obu samochodów byli trzeźwi. W obu pojazdach byli pasażerowie. Najciężej poszkodowani zostali kierowca skody i przewożony mężczyzna. Z niezagrażającymi życiu złamaniami zostali przewiezieni do szpitala w Suchej Beskidzkiej. KPP w Myślenicach prowadzi w sprawie tego zdarzenia drogowego postępowanie wyjaśniające.

Poniedziałek 29 października

Od godz. 11:40 do utrudnień w ruchu spowodowanych intensywnymi opadami śniegu doszło na „zakopiance” w Skomielnej Białej. Unieruchomionych zostało kilka tirów, których kierowcy dopiero po interwencji służb drogowych i policyjnego patrolu, często po założeniu łańcuchów na koła, mogli ruszyć w trasę. O godz. 12:30 droga w kierunku Nowego Targu została udrożniona.  

Komentarze (14)

Zobacz więcej