Miasto

Wszystkich Świętych: Zmiana organizacji ruchu i bezpłatna linia autobusowa

Wszystkich Świętych: Zmiana organizacji ruchu i bezpłatna linia autobusowa

Zmiany organizacji ruchu obowiązywać będą od 31 października do 2 listopada. Najważniejsze obejmą ul. Daszyńskiego, Piłsudskiego, Bergela i parkingów. Na terenie miasta kursować będzie bezpłatny autobus

Od godzin popołudniowych 31 października do wieczora 2 listopada ulica Daszyńskiego będzie drogą jednokierunkową. Wjazd na drogę przebiegającą przy położonym po obu jej stronach cmentarzu parafialnym przy kościele św. Jakuba na Stradomiu od strony „zakopianki” i ulicy Marszałka Piłsudskiego zostanie zamknięty. Dojazd na wspomniany cmentarz będzie możliwy wyłącznie z centrum miasta: ulic Jagiełły i Niepodległości.

Od strony ul. Bergela ustawione będą znaki zakazu zatrzymywania się, dlatego służby zalecają korzystanie z osiedlowego parkingu nad basenem przy ul. Solidarności. W tym czasie zabronione będzie również parkowanie przy lewej (patrząc od strony Myślenic) krawędzi jezdni wzdłuż chodnika w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Sienkiewicza (droga w kierunku Polanki).

W trakcie dni świątecznych na przycmentarnym odcinku drogi gminnej w Tokarni-centrum będzie czasowo obowiązywał ruch jednokierunkowy. Policjanci będą pełnić służbę przy cmentarzach do 4 listopada (niedziela).

Bezpłatna linia autobusowa

W dniach 31 października i 1 listopada zostanie uruchomiona przez UMiG w Myślenicach bezpłatna linia autobusowa na trasie Górne Przedmieście – cmentarz Polanka. Autobus będzie kursować od godz. 9.00 co 40 min w kierunku cmentarza w Polance oraz od 9.20 w kierunku miasta.

Początkowy przystanek znajduje się przy Zespole Szkół im. Średniawskiego przy ul. 3 maja. Kolejne przystanki: Os. 1000 lecia przy garażac, Ul. Pardyaka przy bloku nr 1, Sklep Carrefour, Sklep Jan.

Rozkład jazdy:

Komentarze (19)

 • 31 paź 2012

  oczywiście jak co roku mieszkańcy dolnego przedmieścia na bezpłatny autobus nie zasłużyli...
  oh dziękujemy Ci CUDOWNA I WSPANIAŁA WŁADZO :)

  36 2 Odpowiedz
 • Ela 31 paź 2012

  Jestem mieszkanką Dolnego Przedmieścia i bardzo mnie irytuje, że nasze władze lokalne zapominają o tej części Myślenic. Tu też mieszkają ludzie!!! Ludzie w różnym wieku. Autobus? A po co. Scieżka rowerowa - wystarczy z Zarabia do mostu osieczańskiego... Boisko, kort tenisowy, plac zabaw dla dzieciaków - a są tam jakieś dzieci ? Ławka, na której można by spocząć idąc 2,5 km z Rynku czy ze szpitala - a po co? Wymieniać można by długo... Apel do Mieszkańców Dolnego Przedmieścia : WALCZCIE O SWOJE PRAWA!!! WY TEŻ JESTEŚCIE WAŻNI!

  23 4 Odpowiedz
 • mirek@ 31 paź 2012

  mam nadzieje ze parkingu nad basenem nie zrobia platnego jak tych przy hali na dni myslenic...

  14 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 paź 2012

  A co na Dolnym nie macie radnego ?

  14 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  31 paź 2012

  On jest bezpłatny tylko z nazwy bo gmina płaci spore pieniądze ulubionej spółce.Ciekawe dlaczego nie ogłoszą przetargu i ile gmina konkretnie płaci firmie przewozowej.Czyto tajemnica państwowa?

  13 2 Odpowiedz

Zobacz więcej