Miasto

Jakich warunków oczekujecie po wizycie w myślenickim szpitalu?

Jakich warunków oczekujecie po wizycie w myślenickim szpitalu?

Dla blisko 70% pacjentów szpitali najważniejszy jest dostęp do nowoczesnego sprzętu medycznego oraz czystość, wynika z badania przeprowadzonego w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Zdrowe Szpitale”. A co dla was liczy się przede wszystkim podczas wizyt w myślenickim szpitalu?

Celem badania, które zrealizowano w ramach kampanii „Zdrowe Szpitale” było poznanie oczekiwań społeczności lokalnych wobec standardów świadczenia usług szpitalnych w ich regionie. Wyniki pokazują, że najwięcej, bo blisko 70% badanych, oczekuje dostępności nowoczesnego sprzętu i czystości oddziału. Nieco rzadziej wskazywano m.in. dobre wyposażenie sal chorych (47%) czy łatwy dostęp do łazienki (30%).

  

Tak w ogólnopolskiej ankiecie odpowiadali mieszkańcy Polski, a wy? Jakich warunków oczekujecie po wizycie w myślenickim szpitalu?

 

Badanie w ramach kampanii Zdrowe Szpitale zrealizowane zostało na próbie prawie 3000 osób z całej Polski jest elementem konkursu skierowanego do powiatów i miast na prawach powiatów, organizowanego w ramach kampanii „Zdrowe Szpitale”. Mieszkańcy ponad 50 powiatów wypowiadali się na temat swoich oczekiwań dotyczących szpitalnych oddziałów, izb przyjęć oraz personelu medycznego.

Ogólnopolska Kampania Edukacyjna „Zdrowe Szpitale” ma na celu zwiększenie świadomości Polaków nt. standardów efektywnego zarządzania szpitalami oraz korzyści płynących z ich wdrażania. Ideą kampanii jest aktywizowanie przedstawicieli władz samorządowych do podejmowania inicjatyw mających na celu poszerzanie wiedzy w tym zakresie.

Powiązane tematy

Komentarze (46)

 • 8 lis 2012

  Szpital w Myślenicach to koszmar.
  Przez lekarzy tam pracujących mój dziadek umarł na raka, zdiagnozowali u niego przerost prostaty, a faktycznie miał on raka nie złośliwego !!. Jednak gdy pojawił się w jednym z Krakowskich szpitali przez przypadek i postawili mu właściwą diagnozę było już za późno, ale po co się przejmować osobą która ma 65 lat i jest na emeryturze ?.

  Chirurdzy nie wykonują najprostszych czynności jak np. usunięcie pieprzyka - powiedział mi że mieli za dużo zabiegów i przez to z nich zrezygnowali Wysłali mnie do Krakowa !! masakra zamknąć ten szpital, żadnej pomocy tylko kłody pod nogi rzucają.
  bardzo często zdarzają się chamskie odzywki lekarzy.

  Pielęgniarki "wielmożne Panie" jak trzeba udzielić jakieś informacji to mają pretensję że musiały oderwać się od swoich pogaduszek, picia kawy albo czytania gazety.

  50 6 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 8 lis 2012

  Miałem "przyjemność" być niedawno w tymże szpitalu przez ponad tydzień czasu. Najgorsze to stan samego szpitala. Jest brudno i ponuro. Wyposażenie pokoi pacjentów przypomina przepełnione cele więzienne. Poziom sprzątania sprzątaczek wygląda tak, że podchodzą, dotykają szmatą jakąś losową część stołu/szafki i sprawa załatwiona. Wymiana pościeli (jak się nie upomnisz to nie będzie) raz na kilka długich dni. Jedna ubikacja na całe piętro, zawalona napełnionymi złotym płynem "kaczkami". Okna i parapety nie widziały mokrej szmaty od czasów Hipokratesa. W takich warunkach człowiek nie tylko walczy z chorobą, ale również z coraz bardziej pogarszającym się stanem psychicznym.

  Jedzenie - zdaje sobie sprawę, że na jedzenie nie ma pieniędzy i nie wymagam cudów, ale na śniadanie jedna mała parówka, 4 suche kromki chleba i masła na jedną kanapkę to chyba gorzej niż w więzieniach.

  Nie mam za to nic do personelu. Lekarze kompetentni, można z nimi porozmawiać, dowiedzieć się co i jak. Pielęgniarki również. Oczywiście zdarzają się wyjątki, ale wszędzie są wyjątki.

  Zrobili lądowisko. Ok, bardzo ważne. Przydatne. Ale pytanie co jest ważniejsze - szybkie transportowanie chorych do szpitala, który nie jest dobrym miejscem do leczenia, czy zwiększenie komfortu szpitala i przystosowanie go do wygodnego i bezpiecznego leczenia pacjentów. Pozostawiam to do dyskusji, gdyż ja nie mam na ten temat jasnego zdania i tym bardziej nie jestem specjalistą.

  Ps. Fajnie by było, gdyby te nasze wypowiedzi do kogoś dotarły. Jakby tak Miasto-Info zrobiło zestawienie najbardziej rzeczowych wypowiedzi i może komuś to posłało. Nie chodzi tu o to, aby się spinać i na siłę narzekać, ale wyciągnąć jakieś wnioski w celu polepszenia sytuacji.

  36 3 Odpowiedz
 • 8 lis 2012

  Myślenicki szpital należy zamknąć. Nawet okulisty tam nie ma. Personel szpitala w wysokim stopniu chamowaty. Pozostała już mniejszość lekarzy, którzy naprawdę chcą pomóc a nie odkreślić fajeczkę na karcie pacjenta.
  Pielęgniarki to dramat

  37 10 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  10 lis 2012

  Zarabiaj 1600 na rękę i z uśmiechem obsługuj i podcieraj pupy.
  Powodzenia.

  27 3 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 lis 2012
  PKS Fan napisał/a:

  Dana napisał/a:Dowiedz się dokładnie- jeśli pielęgniarka z 30- letnim stażem weźmie-netto 1620- to uważasz, że za dużo? Trochę można dorobić za noce; 200-300 to kokosy? A popracuj przy chorym niedołężnym choćby w domu- przekonasz się- jaka to ciężka praca. Zauważ ile rodzin- odwiedzając chorego w szpitalu nie dotknie go nawet, bo się brzydzi babci czy dziadka, którego trzeba umyć, zmienić pampersa-nakarmić, itd.A pielęgnować ropiejące rany....A ilu chorych przychodzi z domu brudnych, śmierdzących bo rodzina się brzydzi, popracuj jako wolontariusz, zanim skrytykujesz- na opiekuńczym zawsze potrzeba....Taki zawód, "pielęgnowanie" ran, mycie chorych itp. Te rzeczy należą do ich OBOWIĄZKÓW

  Zawód źle opłacany. Może sam w nim popracuj zamiast wylewać pomyje na forum, co?

  24 2 Odpowiedz

Zobacz więcej