Piłka nożna V liga: Koniec rundy jesiennej - Orzeł na 12 miejscu

Piłkarze V ligowego Orła Myślenice zakończyli rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2012/13 na 12 miejscu. W 16 spotkaniach udało się im zdobyć 17 punktów

Orzeł Myślenice - Hejnał Krzyszkowice 1:2 (0:0) Płonka 69, 73 - Mistarz 90
Orzeł: Pajka - Cichoń, Kasprzyk, Bzdek, Górka - Żak, Ostrowski (75 B.Łętocha), Mistarz, Lech (46 Surlas) - Święch (73 Ślusarz), Kański (85 Leśniak)
Hejnał: Jurczak - Muniak (75 Król), Kołodziejczyk, Raczek, Michalik - K.Blecharczyk (85 Burda ), Niedźwiedź , S.Ciaputa (55 Galas) , Płonka, Boroń - Durlatka

Orzeł Myślenice w sobotę zakończył rundę jesienną sezonu 2012/13 i nie ma zbyt wielu powodów do zadowolenia przede wszystkim przez fatalne wyniki osiągane na własnym obiekcie. Myśleniczanie w ostatnich latach słynęli z dobrej gry na swoim obiekcie, a w rundzie jesiennej zawodzili, zdobywając większość punktów na boiskach rywali. Sobotni mecz derbowy z Hejnałem niejako podsumował całą rundę, w której Orłowcy płacili stratą punktów za szkolne błędy.

Rozpędzony Hejnał Krzyszkowice przystępował do tego meczu w roli faworyta i chociaż derby rządzą się swoimi prawami, to trudno było spodziewać się nagłej przemiany w szarpanej grze Orła. Mecz był wyrównany i chociaż do przerwy to przyjezdni stworzyli sobie lepsze sytuacje, to w drugiej połowie strzelili gole po ewidentnych prezentach defensywy Orła.

Myśleniczanie już w pierwszych minutach mogli zostać skarceni, gdy najpierw Blecharczyk, a potem Ciaputa mieli stuprocentowe sytuacje będąc już sam na sam z Pajką, ale golkiper gospodarzy w obu przypadkach udanie interweniował. W odpowiedzi Jurczak na raty wyłapał kąśliwy strzał Ostrowskiego zza pola karnego. Początek drugiej połowy to dominacja Orła, jednak nie udokumentowana bramką, co zgodnie z piłkarską mądrością o niewykorzystanych sytuacjach, bezlitośnie wykorzystali gracze Hejnału.

Po stronie gospodarzy najbliżej byli Kasprzyk i Święch - ten pierwszy po dośrodkowaniu z kornera mocno strzelił głową, ale piłka zmierzająca w światło bramki trafiła w plecy Kańskiego. Święch natomiast otrzymał podanie za plecy od Ostrowskiego i ciężko mu było skierować piłkę w światło bramki z kilku metrów. Potem nastąpiła 69. minuta, po serii łatwych strat i błędów w defensywie prostopadłe podanie otrzymał Durlatka, ale i tym razem Pajka ofiarnie wygarnął piłkę spod nóg rozpędzonego napastnika, na jego nieszczęście ta trafiła pod nogi Płonki, który dobił do pustej bramki.

Kilka minut później było już 2:0. Orzeł postawił wszystkie siły na ofensywę, zapominając nieco o tyłach. Bramka padła w bardzo podobnych okolicznościach, strata na własnej połowie spowodowała, że Durlatka zagrał w pole karne do Płonki, któremu trafienie do siatki bardzo ułatwił dobrze do tej pory spisujący się Pajka. Podopiecznych Pawła Karasia stać było tylko na jednego gola, strzelonego już w doliczonym czasie. Ślusarz urwał się prawą stroną i dograł w pole karne do Mistarza, a ten zwiódł obrońcę i strzelił nie do obrony.