Sport

IV Barbórkowy Turniej Strażaków: Najlepsi druhowie z PSP Myślenice

IV Barbórkowy Turniej Strażaków: Najlepsi druhowie z PSP Myślenice

Strażacy z PSP w Myślenicach zajęli pierwsze miejsce podczas IV Barbórkowego Turnieju Strażaków i Ratowników w Wieliczce. Najszybciej spośród 70 drużyn wydostali się z dnia kopalni na powierzchnię ziemi

Zawody odbyły się w Wieliczce po raz czwarty . Trzyosobowe drużyny miały do pokonania 110 metrów (650 schodów), które dzieliły linię startu od dna kopalni do powierzchni. Strażacy pokonywały dystans w pełnym wyposażeniu, czyli ubraniach ochronnych, hełmach, aparatach powietrznych. Razem z tym wyposażeniem każdy ratownik ważył ok. 30 kilogramów więcej.

Strażacy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach wygrali zarówno w kategorii drużyn PSP jak i w klasyfikacji ogólnej. Dwumiesięczne przygotowania dały wynik 4 min. 23 sek., który stał się nowym rekordem Kopalni Soli w Wieliczce. W tym roku do zawodów przystąpiło prawie 70 drużyn z całej Polski.

Zwycięska drużyna KP PSP Myślenice wystąpiła w składzie: mł.kpt. Marek Łabędź, mł.asp. Szymon Jopek, st.str. Mariusz Pustuła.

W tegorocznych zawodach udział wzięła także jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pcimiu, zajmując I miejsce w kategorii drużyn OSP oraz IV miejsce w klasyfikacji generalnej. OSP Pcim reprezentowali: dh Krzysztof Druzgała, dh Łukasz Ostafin oraz dh Sławomir Góralik, który jest również strażakiem KP PSP Myślenice.

Komentarze (12)

 • 11 gru 2012

  Wielkie słowa uznania dla zwycięzców z OSP Pcim oraz PSP Myślenice.Dobrze mieć takich ratowników w naszym powiecie.

  27 2 Odpowiedz
 • 11 gru 2012

  Fajne zawody szkoda że nie poinformowali o czymś takim jednostki. Moja jednostka na pewno wzięła by udział i myślę że nie tylko moja.

  9 4 Odpowiedz
 • 12 gru 2012

  Czy drużyna OSP Pcim nie powinna występować jako PSP Myślenice II ?

  7 7 Odpowiedz
 • 12 gru 2012

  Moim zdjęciem bardzo trafione. Jak już wcześniej napisano, zdjęcie ukazuje zmęczenie zawodników, ale warto też zauważyć, że w drugim planie autor złapał czas ...

  4 1 Odpowiedz
 • mirek@ 11 gru 2012

  Każdy rozumny człowiek wie ze przy takiej różnicy wysokości i zmianie cisnienia szybkie wyjście to morderczy wysilek, pozostalym - tym mniej rozumnym wszystko kojarzy sie z alkoholem...

  3 2 Odpowiedz

Zobacz więcej