Okolice

Akcja "Trzeźwość": Pijani, bez prawa jazdy i uciekający przed policją

Akcja "Trzeźwość": Pijani, bez prawa jazdy i uciekający przed policją

Kilku kierowców pod wpływem alkoholu, jeden z zakazem prowadzenia pojazdów, a kolejnego ujęto po kilkudziesięciokilometrowym pościgu - to bilans akcji "trzeźwość" przeprowadzonej w ostatni weekend


Pcim: 27-latek miał 0,35 promila. Stracił prawo jazdy

Około godz. 16, w piątek 14 grudnia na lokalnej drodze w Pcimiu policjanci zainteresowali się kierowcą osobowej skody. 27-latek z gminy Pcim znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (0,35 promila). Stracił prawo jazdy. Za popełnione wykroczenie grozi mu areszt lub grzywna oraz obligatoryjny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Bieńkowice: Pościg przez kilkadziesiąt kilometrów

Tego samego dnia, przed godz. 21, w Bieńkowicach (gmina Dobczyce) na sygnały nakazujące zatrzymanie samochodu nie zareagował kierowca osobowego peugeota na krakowskich numerach rejestracyjnych. Policjanci z Dobczyc podjęli pościg za pojazdem w kierunku Nowej Wsi, a następnie – już w powiecie wielickim – przez Gorzków, Wieliczkę i Gdów.

Po zatrzymaniu samochodu (w jednej z miejscowości w gminie Niepołomice) okazało się, że jego kierowcą był znany z wcześniejszych policyjnych interwencji 33-latni mieszkaniec gminy Wiśniowa. Znajdował się w stanie po użyciu alkoholu (0,35 promila). Zatrzymano mu prawo jazdy. Listę wykroczeń jakich dopuścił się mężczyzna policjanci uzupełnią także o nie stosowanie się przez kierowcę peugeota do wskazań znaków drogowych, przekraczanie podwójnej linii ciągłej czy wjeżdżanie na chodniki.

Sprawcy grozi areszt, grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów na co najmniej pół roku.

Myślenice: Kierowca mercedesa i 2 promile

Następnego dnia [15 grudnia] przed godz. 22 funkcjonariusze myślenickiej drogówki zatrzymali do kontroli na lokalnej drodze w Krzywaczce osobowego mercedesa, kierowanego przez 28-latka, mieszkańca gminy Myślenice. Jedno z badań na urządzeniu pomiarowym wykazało, że prowadzący pojazd ma w organizmie nieco ponad dwa promile alkoholu, a po sprawdzeniu w policyjnej kartotece okazało się, że nad mężczyzną ciąży czynny, pięcioletni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za uprzednie kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

Komentarze (5)

 • 18 gru 2012

  Pijesz, nie jedź, jedziesz, nie pij !

  15 1 Odpowiedz
  • 18 gru 2012

   Dobre stwierdzenie, lecz niektórym ludziom mógłbym to tłuc do głowy a i tak Cię wyśmieją...;/

   11 1 Odpowiedz
  • 18 gru 2012

   Inni mają troche wypaczone stwierdzenie: Piłeś, jedź. Nie piłeś, to się napij.

   4 1 Odpowiedz
 • 18 gru 2012

  Ci pierwsi dwaj pili razem i to równo bo oboje mieli po 0,35 promila !

  8 2 Odpowiedz
 • 20 gru 2012

  Ja widziałam osobiście ten pościg koło Gawędy w Bieńkowicach. Kierowca samochodu pędził jak szalony, a za nim na sygnale pędziła policja. Dobrze, że do złapali i dobrze, że po drodze nie spowodował jakiegoś wypadku przy takiej zawrotnej prędkości!

  2 1 Odpowiedz

Zobacz więcej