Kultura

40 tys. zł dla Myślenickiego Towarzystwa Kultury

40 tys. zł dla Myślenickiego Towarzystwa Kultury

Myślenickie Towarzystwo Kultury otrzymało z Województwa Małopolskiego blisko 40 tys. zł na realizacje trzech projektów kulturalno – edukacyjnych. Przez ostatnie dwa lata z grantów i dotacji do kasy stowarzyszenia wpłynęło łącznie 100 tys. zł 


Fot. Magdalena Zych

Jak wyjaśnia Piotr Szewczyk, prezes Myślenickiego Towarzystwa Kultury i dyrektor zespołu Ziemia Myślenicka 24 tys. zł z tej puli trafią właśnie do zespołu w ramach programu Kalejdoskop Małopolskiego Folkloru (17 tys. zł) finansowanego w ramach „Mecenatu Małopolski” i 7 tys. zł z programu Małopolska Nasz Region Nasza Szansa na udział Zespołu w międzynarodowym festiwalu. 15 tys. zł zostanie przeznaczonych na organizowany przez MTK Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami Jana Pawła II z programu „Małopolska Gościnna”.

Zespół kupi 25 kompletów strojów dziecięcych dla „Małej Ziemi Myślenickiej” z okazji przypadającego w 2013 roku jubileuszu 5-lecia powstania tej grupy, zaprojektowania zostanie gra planszowa dla dzieci pod roboczym tytułem „Krakowiacy i Górale: podróż po Małopolsce”. Grupa reprezentacyjna Zespołu weźmie udział w Światowym Festiwalu Folkloru w Montréjeau.

Komentarze (3)

Zobacz więcej