Miasto

Konkurs: Policjant który mi pomógł

Konkurs: Policjant który mi pomógł

Trwa VI edycja konkursu "Policjant, który mi pomógł", który ma za zadanie wyłonić policjantów szczególnie działających na rzecz ochrony ofiar przemocy domowej

Konkurs organizuje Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" oraz Instytutu Psychologii Zdrowia. Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja za pośrednictwem strony, a także tradycyjną pocztą.

- Wiemy jakie znaczenie ma reakcja policjantów na wezwanie do "awantury domowej" - jeśli jest dobrze przeprowadzona, a dalsze działania konsekwentne, to może być początkiem końca dramatu w rodzinie. Od ponad 15 lat przyglądamy się jako organizacja pozarządowa działaniom policji w tym obszarze i wiemy, że coraz częściej osoby pokrzywdzone mówią pozytywnie o pracy policjantów wykonujących swoje obowiązki i konsekwentnie stosujących procedury prawne. Takich policjantów chcemy nagradzać i popularyzować ich postawy w całym środowisku policji - mówią organizatorzy.

Komentarze (5)

 • 4 mar 2013

  Znieczulica spoleczna i sprzedaz alkoholu dla takich rodzin nawet na kreche dziala jak sol na rane to trudny temat zwlaszcza ze 90 proc tych ktorzy tluka zony/mezow i dzieci ,,na drugi dzien" ida do kosciola jak gdyby nigdy nic taka to obluda i zaklamanie, ksieza ida po koledzie w wiadomym celu ale na takie problemy w parafi pozostaja glusi nie maja odwagi sie wybrac i porozmawiac, opieka spoleczna najlepiej dac 100zl czy 2 stowki zeby na chwile pozbyc sie zludnie problemu 8h i do domu i tak to sie kolo zamyka a do tego jak widze dziewczyny co porzadnymi chlopakami gardza a musi byc ktos kto umie porzadnie wypic zapalic i zaszpanowac i ostro poszalec wiec pozniej jest placz

  8 Odpowiedz
 • 4 mar 2013

  To już konkursy są organizowane, żeby ludzie zaczęli patrzyć pozytywnym okiem na policję? MASAKRA!!! To jest ich praca i ich obowiązkiem jest pomagać innym, a nie udawać,że problemu nie ma. Ten konkurs tylko udowodnił, że są tzw. "źli policjanci", którzy źle wykonują swoje obowiązki i nie stosują procedur prawnych jak należy.
  W takim razie nagradzajmy każdy zawód, bo są ludzie, którzy naprawdę ciężko pracują.

  8 5 Odpowiedz
 • MAJA PSZCZÓŁKA 6 mar 2013

  Bo u nas w rejonie brak takich policjantów dlatego trzeba szukać , a nóż kogos z przed pół wieku amnezja puści i cos dobrego o ich pracy i zasługach powie , zgadzam się z tym , że nie stosują zadnych procedur prawnych tylko biorą ,żeby nie musieć stosować i zbytnio sie przemęczać , a jak osoby sprzątajace nagrodzimy bez nich byłby bałagan ,a ich praca jest ciężka i daje efekty a tych co??????

  3 1 Odpowiedz
 • 7 mar 2013

  To ich zadanie i służba jest. Praca jak każda inna, a oni chcą ich nagradzać za to że komuś tam pomogą czy coś. Żenada, w dupach się im poprzewracało.

  1 Odpowiedz
 • Marek 12 mar 2013

  jednak są jeszcze ludzie którzy posiadają szlachetne serce

  Odpowiedz

Zobacz więcej