Miasto

Myślenice: Chciał okraść warsztat. Możliwe, że to seryjny włamywacz grasujący w powiecie

Myślenice: Chciał okraść warsztat. Możliwe, że to seryjny włamywacz grasujący w powiecie

Podczas wieczornego spaceru, policjant po cywilu złapał na gorącym uczynku włamywacza. Chciał okraść warsztat na Dolnym Przedmieściu. Policja nie wyklucza, że zatrzymany brał udział w szeregu włamań na terenie powiatu

Policjant ogniwa kryminalnego w godzinach wolnych od pracy zatrzymał mężczyznę w trakcie próby włamania do warsztatu na Dolnym Przedmieściu. Dwudziestopięciolatek z gminy Sułkowice wybił szyby w oknach i uszkodził skrzynkę elektryczną. Z pomieszczeń nie zdążył niczego zabrać. Jak się okazało, do tego warsztatu włamywał się już kilkakrotnie. Właściciel budynku rozpoznał, że do pokonywania zabezpieczeń złodziej używał narzędzi skradzionych wcześniej w tym samym miejscu.

Śledczy nie wykluczają, że zatrzymany może być sprawcą szeregu podobnych przestępstw na terenie powiatu. - Dalsze czynności procesowe z zatrzymanym dowiodły, że bardzo prawdopodobny jest udział 25-latka w kradzieżach i włamaniach w różnych miejscach powiatu myślenickiego – przede wszystkim w Myślenicach i Sułkowicach, gdzie od dłuższego czasu łupem złodziei padały elektronarzędzia, sprzęt budowlany, a w głównej mierze takie elementy, które można było sprzedać w punktach skupu złomu - wyjaśnia Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Większość tych zdarzeń nie była zgłaszania policji. Trwają ustalenia poszkodowanych. Mężczyzna usłyszał już zarzut usiłowania włamania, sąd zadecydował, że do czasu rozprawy będzie się zgłaszał na policyjny dozór. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 10 lat. Postępowanie jest w toku.

Komentarze (3)

 • Marek 26 mar 2013

  Wolność i Swoboda tego Ci życze bracie ! Tak trzymaj ludzie tacy jak Ty mszczą sie na " naszym " rządzie ! Prawo ponad prawem , państwo w państwie .... Polska dla Polaków

  5 131 Odpowiedz
 • Jagienka Mur. 26 mar 2013

  Coś Ty taki zawzięty? Tylko prawo trzyma ludzkie instynkty w ryzach. Dawno byśmy się pozabijali i nie doczekalibyśmy nawet średniowiecza. Co ja piszę, nawet ery kamienia łupanego.

  42 2 Odpowiedz
 • 27 mar 2013

  Zwykły złodziej "walczy" z rządem okradając innych obywateli. Jakby obrobił bank jakiś urząd czy choćby dom polityka to można by to jeszcze jakoś podpiąć (choć i tak pewnie kierowała by nim bardziej prymitywna chciwość niż idea).

  21 3 Odpowiedz

Zobacz więcej