Miasto

Dolne Przedmieście: Powstanie ścieżka rowerowo-biegowa, chodnik i wodociągi

Dolne Przedmieście: Powstanie ścieżka rowerowo-biegowa, chodnik i wodociągi

Kontynuacja ścieżki rowerowo-biegowej, remont kanalizacji, nowe targowisko i chodnik na ul. Ujejskiego to najważniejsze inwestycje jakie powstaną na Dolnym Przedmieściu do 2014 roku

Ścieżka rowerowo-biegowa na Zarabiu, zostanie przedłużona na wały przeciwpowodziowe w Drogini  

Wymiana wodociągów na Dolnym Przedmieściu obejmie przede wszystkim ul. Kazimierza Wielkiego i według planu ma potrwać do 2014 roku.

Trwają prace na Rabie prowadzone przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Krakowie, celem których jest ochrona mostu, stabilizacja dna i zabezpieczenie brzegów rzeki. Remont potrwa do października 2014 roku.

Po jego zakończeniu, rozpocznie się kontynuacja ścieżki rowerowo-biegowej, która rozciąga się od ul. Piłsudskiego na Zarabiu po most w kierunku Osieczan. Obecnie gmina prowadzi rozmowy na temat sprzedaży gruntów na których ma powstać. Kolejny odcinek ścieżki będzie przebiegał po wałach prowadzących w kierunku Drogini.

Mieszkańcy Dolnego Przedmieścia doczekają się również chodnika przy drodze wojewódzkiej 967 łączącej ul. Kaziemierza Wielkiego, Słowackiego i Ujejskiego.

Modernizacja placu targowego na Dolnym Przedmieściu obejmie m.in. remont i wymianę nawierzchni, budowę zadaszenia nad stoiskami handlowymi, budowę miejsc parkingowych, przebudowę ciągów pieszych, instalację ławek, koszy na śmieci, stojaki na rowery, budowę schodów oraz rampy dla niepełnosprawnych i budowę oświetlenia. Targowisko ma być gotowe do końca lipca 2013 roku.

Komentarze (15)

 • adzygmunt 2 kwi 2013

  Przedłużenie ścieżki rowerowo-biegowej w kierunku wałów na cofce Raby jest dobrym krokiem. Pisałem o tym wielokrotnie. Może nie byłoby wielkiego problemu na przedłużenie jej w drugim kierunku odwrotnym, czyli pod mostem i na południowe Zarabie, aż w kierunku domków campingowych i dalej pod Stróżę? W samym parku na Zarabiu potrzebna byłaby organizacja ruchu spacerowo, biegowego, rowerowego. Zresztą i teraz, to jest pilną jest potrzebą.

  19 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  3 kwi 2013

  Jakoś w Krakowie- np.na zakolu Wisły pod Wawelem , bądż na bulwarach wiślanych w innych miejscach -WSZYSCY się mieszczą!!!!!!!

  I biegacze i rowerzyści i psy i mamy z wózkami !!!

  I nie ma ciężkich wypadków i nikt nie ginie i nikogo psy jakoś nie gryzą i żadne dziecko jeszcze pod rower nie wpadło.

  Ale w Myślenicach musi być ekstra wydzielona przestrzeń dla biegaczy. No paranoja.

  Po prostu niech rowerzyści patrzą jak jadą , biegacze niech ściągną kaptur z łba i słuchawki z uszu i tez niech patrzą jak i gdzie biegną , ludzie z psami niech sobie pilnują psów ( a nie , że mój nie gryzie , więc bez smyczy ) , a matki z dziećmi niech zrozumieją , że ich najsłodszy na świecie szkrab , jest dla reszty świata rozwydrzonym dzieckiem i musza go pilnować , bo samopoas to tylko we własnym ogródku.

  I wszyscy się zmieszczą .

  12 3 Odpowiedz
 • 2 kwi 2013

  Wszystko pięknie, tylko dla czego władze zapomniały o "górnym" nic się tu nie dzieje, brak jakichkolwiek inwestycji, jedyne co dzięki nim mamy to dziury w drodze, takie że można urwać zawieszenie .... . Dzięki temu że Bysinka była od czasu do czasu regulowana, - przy powodziach nie wylewała, obecnie już kilka lat nie robione jest NIC, może zaczną coś myśleć jak woda weźmie strażnicę oraz Dom Ludowy - obecnie od koryta dzieli te budynki może kilka metrów.

  14 11 Odpowiedz
 • Michał xXx 3 kwi 2013

  Brawo!
  Mieszkańcy doczekają się chodnika...
  Średniowiecze!

  5 Odpowiedz
 • M G 2 kwi 2013

  Jak już powstanie ciąg dalszy tej ścieżki to fajnie żeby nie było tam tyle zakazów co na tej obecnej. Do tej pory mogłem sobie po wałach spokojnie z pieskiem pochodzić , otworzyć piwko , całe rodziny z dziećmi na spacerku w niedziele też się widywało i czasem ktoś pobiegał a i rowerzyści nikomu nie przeszkadzali. Ciekawe jakie przepisy (zakazy..) będą obowiązywały na nowej ścieżce , bo jeśli to kontynuacja tej na zarabiu to już się domyślam...

  5 1 Odpowiedz

Zobacz więcej