Miasto

Pożar w fabryce: Taki scenariusz miały ćwiczenia myślenickich strażaków

Pożar w fabryce: Taki scenariusz miały ćwiczenia myślenickich strażaków

Pożar w magazynie wyrobów gotowych w zakładzie Cooper Standard, ranni pracownicy i szybko rozprzestrzeniający się pożar - to scenariusz ćwiczeń w jakich udział wzięli strażacy 24 kwietnia


fot. PSP Myślenice 

W magazynie składowane są wyroby wykonane tworzyw sztucznych pochodzenia węglowodorowego w ilości 20 ton oraz polipropylenu o łącznej masie 10 ton. Magazyn wykonany jest z konstrukcji aluminiowej o ścianach aluminiowych oraz dachu z tworzywa sztucznego. W wyniku podjęcia próby gaszenia pożaru poparzeń twarzy oraz kończyn górnych doznaje dwóch pracowników zakładu. Zdarzenie zostaje zgłoszone przez pracownika ds. BHP do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Myślenicach na nr tel. 998, który informuje, że pożar obejmuje już część dachu magazynu.

W takim przypadku dyżurny Operacyjny SKKP na podstawie otrzymanego zgłoszenia, zgodnie z zasadami do akcji rozdysponował zastępy Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myślenicach, jednostki OSP z terenu gminy Myślenice oraz w późniejszej fazie II pluton kompanii gaśniczej „Raba” i dwa zastępy plutonu ratowniczo – gaśniczego „Nowy Targ”.


fot. PSP Myślenice 

- Celem ćwiczeń było sprawdzenie możliwości wykorzystania pompy dużej wydajności do zorganizowanego zewnętrznego zaopatrzenia wodnego gwarantującego zapewnienie ciągłości i wymaganej intensywności podawania środka gaśniczego do gaszenia pożaru tworzyw sztucznych - wyjaśnia Marian Rokosz, rzecznik prasowy PSP Myślenice.

Komentarze (8)

 • 27 kwi 2013

  gościu pisze ci jak byk! i tak jak mówi profesor ludzie czytajcie ze zrozumieniem bo potem tylko głupie komentarze powstają

  5 Odpowiedz
 • 27 kwi 2013

  Tak zauważyłem całe 2 zdjęcia a może by tak na podstawie takich ćwiczeń nagrywać filmy instruktażowe dla innych osób lub nawet dla ludzi którzy nie są strażakami, aby mogli zobaczyć jak to wygląda od środka. Takie jest moje zdanie natomiast jeżeli nie ma nikt żadnych zdjęć to świat się nie zawali.

  4 Odpowiedz
 • profesor profesor 27 kwi 2013

  pogrubioną czcionką jest napisane:

  "Pożar w magazynie wyrobów gotowych w zakładzie Cooper Standard, ranni pracownicy i szybko rozprzestrzeniający się pożar - to scenariusz ćwiczeń w jakich udział wzięli strażacy 24 kwietnia"

  Plaga czytania bez zrozumienia się chyba rozszerza.

  5 1 Odpowiedz
 • 27 kwi 2013

  no i działa ta pompa ?

  2 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 26 kwi 2013

  a nie widzisz zdjec w tekscie?

  2 2 Odpowiedz

Zobacz więcej