Miasto

Święto Flagi: Na rynku rozdano ich 800

Święto Flagi: Na rynku rozdano ich 800

Ponad 800 flag rozdano wczoraj na myślenickim Rynku w ramach Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

- Z okazji Dnia Flagi RP jedna dla Państwa – te słowa mogli usłyszeć myśleniczanie, którzy w czwartkowy ranek 2 maja znaleźli się na Rynku. Członkowie Platformy Obywatelskiej wraz z Młodymi Demokratami uczcili przypadające pomiędzy Świętem Pracy (1 maja) a Dniem Konstytucji 3. Maja Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Flagi rozdano w trzech miastach Myślenicach, Sułkowicach i Dobczycach. 

- Z każdym kolejnym rokiem widzę coraz więcej flag w oknach. To chyba najlepszy dowód na to, że tego rodzaju happeningi mają sens. Bardzo ważne abyśmy potrafili cieszyć się narodowymi świętami. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie jeszcze lepiej – akcję skomentował Stanisław Bisztyga.

Sam pomysł wprowadzenia Dnia Flagi do kalendarza polskich świąt państwowych zrodził się w 2004 r. Dzień, w którym przypada, nie jest przypadkowy – to właśnie 2 maja zdejmowano flagi przed zniesionym przez komunistyczne władze Świętem Konstytucji 3 Maja. Ponadto to 2 maja 1945r. biało – czerwony sztandar zawisł na berlińskiej kolumnie Siegessäule, oznajmiając zdobycie miasta.

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • 3 maj 2013

  rozdawac kazdy głupi umie a zeby tak zmniejszyc bezrobocie usprawanic urzedy ,walczyc z korupcja

  ps : flagi sobie do zupy nie dam : (

  22 10 Odpowiedz
 • Artur 3 maj 2013

  Ci co na co dzień sprzedają Rzeczpospolitą, rozdają biało - czerwone flagi - hipokryci!!

  19 15 Odpowiedz
 • 4 maj 2013
  lukasz napisał/a:

  Vivaldi napisał/a:Vitaminer napisał/a:Ci co na co dzień sprzedają Rzeczpospolitą, rozdają biało - czerwone flagi - hipokryci!!trafna metafora, poza tym to od lat święto MB Królowej Polski a nie flagi. Światowida, słońce, wiatr i deszcz czczono przed chrztem Polski. Godności życiu dodaje godne życie a nie święta nazywane jako "godne" świętowaniu.Święto Matki Boskiej Królowej Polski jest 3 maja. Święto Flagi - 2 maja. Żywię nadzieje, że to niedopatrzenie, a nie zła wola. Zdaję sobie sprawę, że cokolwiek byśmy nie robili dla części i tak zawsze będzie źle. Mnie osobiście cieszy, że dzięki naszej akcji, z roku na rok coraz więcej myśleniczan wywiesza flagi manifestując w ten sposób swój patriotyzm - i to jest wartość sama w sobie.

  z wywieszaniem flag to ja mam nieco inne odczucie .............. niestety większośc mieszkańców Myślenic jak i innych miejscowości zapomina ( wstydzi się ) je wywieszac......
  jedynym "świętem" gdzie można było ujrzeć "patriotów" było Euro 2012 i gadżety w kolorach naszej flagi ..... przykre ale prawdziwe.....
  Rozdawanie flag popieram !!! i obyśmy My pamiętali o naszych świętach narodowych i kościelnych........................

  8 1 Odpowiedz
 • 4 maj 2013

  sam wywieszam i nie rozumiem czego tu się wstydzić ?

  7 Odpowiedz
 • 4 maj 2013

  Może ty się nie wstydzisz ale idąc wczoraj ulicami Myślenic niewiele flag powiewało............... :) więc jaka jest przyczyna lenistwo?????

  6 Odpowiedz

Zobacz więcej