Miasto

Krzysztof Gawkowski: Myślenice to kolejny przystanek "Walki o pracę"

Myślenice odwiedził Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. - Myślenice to kolejny przystanek „Walki o pracę”, a to miasto wcale nie jest wyjątkiem w polskiej rzeczywistości - mówił

- Praktycznie co trzeci młody mieszkaniec tego miasta nie może znaleźć zatrudnienia. Ogólny poziom bezrobocia rejestrowanego wynosi w Myślenicach 15% i należy do tego dodać jeszcze kilka procent niezarejestrowanych bezrobotnych; śmiało możemy powiedzieć, że łącznie będzie to ok. 18%. W skali kraju oficjalna stopa bezrobocia sięga 14,3% - w piątek 17 maja podczas wizyty w Myślenicach mówił Krzysztof Gawkowski.

W ramach wizyty w Myślenicach sekretarz SLD odwiedził firmę Apipol Farma, fabrykę leków, kosmetyków oraz suplementów diety. Według Krzysztofa Gawkowskiego aktywność Sojuszu Lewicy Demokratycznej skupia się obecnie na rynku pracy, a partia mocno współpracuje z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych, odwiedza zakłady pracy, rozmawia z samorządowcami oraz mieszkańcami miast i wsi. Celem tego działania ma być nie tylko przygotowanie diagnozy, ale przede wszystkim systemowych rozwiązań, które zapewnią wzrost gospodarczy, tworzenie nowych ale i utrzymanie już istniejących miejsc pracy. 

Powiat myślenicki: Bez pracy co 7 mieszkaniec. Stopa bezrobocia 14,1%

- Wszyscy mieszkańcy na pewno pamiętają upadek zakładów tytoniowych w Jaworniku. Wtedy z problemem władze centralne, rząd Donalda Tuska zostawił gminę i mieszkańców samych sobie. Nie może być tak, że całą odpowiedzialność za utrzymywanie miejsc pracy i dobrej atmosfery biznesowej rząd spycha na władzę samorządową – komentuje Rafał Kudas, przewodniczący SLD Myślenice i radny Myślenic. 

Po wizycie w myślenickich zakładach Apipolu Krzysztof Gawkowski udał się do Brzączowic by zwiedzić kolejny oddział tego samego przedsiębiorstwa. 

Po wyjeździe z Myślenic Krzysztof Gawkowski wyjechał do powiatu brzeskiego by wizytować w okocimski browar, spotkać się z samorządowcami i mieszkańcami Brzeska.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 19 maj 2013

  szkoda, że te wizyty kończą się na niczym... przyjeżdża, spaceruje po fabryce, powie to co wszyscy wiemy - młodzi nie mają pracy i jedzie. Walka o pracę... eh

  27 2 Odpowiedz
  • 19 maj 2013

   Miro ma racje niestety. Takie spotkania na mnie nie działają :) i nie maja sensu ble ble :)

   12 2 Odpowiedz
 • mirek@ 19 maj 2013
  Piotr Tyr napisał/a:

  ehMiro ma racje niestety.

  dlaczego jeśli mam racje to nazywasz to "niestety"?

  3 5 Odpowiedz
 • 19 maj 2013

  i czy ta wizyta coś zmieni? szanowni politycy z odwiedzania miast nic nie będzie bezrobocie nie zmaleje ja chcę czyny nie słowa

  5 Odpowiedz
 • 19 maj 2013

  Pogadają,kasę wezmą za delegację plus odpowiednią dietę,a rzeczywistość pozostanie dalej szara.
  Zbliżają się wybory to zawczasu mamią ludzi podstępem na głosowanie.
  Przede wszystkim na górze trzeba zmniejszyć KOSZTY ZATRUDNIENIA,i wtedy możemy porozmawiać na trzeźwo o miejscach pracy nawet w Myślenicach.

  9 Odpowiedz
 • OKOKI 19 maj 2013

  No i co?? Powiedział co wiedział i pojechał w diabły .Wielki mówca i nic za tym nie idze. Phi .

  6 Odpowiedz
 • 20 maj 2013

  Ehhh....
  Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi!

  Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)

  2 2 Odpowiedz
 • ania 20 maj 2013
  TactusAbsonus napisał/a:

  Ehhh....Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi! Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)

  Ty poważnie uważasz, że ich to interesuje? Dziwne jest to, że ich zainteresowanie rośnie rok przed wyborami.
  Zgodzę się z Tobą, że zależy im na pracy, różnica jest taka, że niestety tylko na swojej.
  Prawda jest taka, że do polityki nie wchodzą ludzie, którzy rzeczywi scie coś chcieli by zrobić dobrego, bo ludzie ich zwyczajnie nie wybierają. Nawet jeśli zdarzy się taki przypadek, to szybko zmienia front. Znasz takie powiedzenie: jeśli wejdziesz między wrony...?
  Zawsze przykładnie chodziłam na wybory, uważałam to za swój obywatelski obowiązek. Więcej nie pojdę. Jestem absolutną polityczną dentką. Telewizora nie mam, wiadomości nie słucham.
  Opinię wyrabiam sobie na podstawie obserwacji świata lub wcale jej nie mam. Mam rodzinę, przyjaciół, dom, pracę ogródek i dzięcioła na sośnie, który budzi mnie rano. To jest mój świat, reszta mnie nie interesuje, nie nęci i nie kręci.
  Czego i Wam życzę ;)

  5 4 Odpowiedz
 • 3 paź 2014

  Apipol Farma to ściema ostatnio zatrudnili na kierownicze stanowisko nauczycielkę chemii zamiast kogoś z odpowiednim wykształceniem, wszystkie firmy w myślenicach zatrudniają po znajomości a nie wykształconych ludzi.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM
Kościół 0

50-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Myślenickiej: Ruszył tydzień jubileuszowy. PROGRAM

Poranna msza rozpoczęła tydzień jubileuszowy uświetnijący prawie dwuletnie przygotowania do złotego jubileuszu koronacji wizerunku Matki Bożej Myślenickiej   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach  trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku koronacji obrazu dokonał kar...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium
Kościół 0

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Zachęcam do pielgrzymowania do myślenickiego sanktuarium

W tym roku obchodzimy 50-lecie Koronacji Obrazu Pani Myślenickiej. Zachęcam Was gorąco do udziału we wspólnym dziękczynieniu, jak i do pielgrzymowania do tego sanktuarium, w którym z okazji Roku Jubileuszowego można uzyskać łaskę odpustu zupełnego. - czytamy w komunikacie przesłanym przez Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego do kościołów w na...

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach
Myślenice 0

Powstaje nowy budynek Starostwa Powiatowego w Myślenicach

Starosta Myślenicki Józef Tomal i Wicestarosta Rafał Kudas podpisali umowę na wykonanie I etapu budowy nowego budynku starostwa. Znajdą się w nim wydziały, które obsługują największą liczbę klientów, m.in.: wydział komunikacji, architektury oraz geodezji Starosta Józef Tomal: Nowy budynek to odpowiedź na potrzeby mieszkańców. Chcemy, by byli o...

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż
Myślenice 9

Uszkodzony plac zabaw na Zarabiu. Rodzice wezwali straż

Zaniepokojeni rodzice dzieci bawiących się na placu zabaw przy ul. Parkowej na Zarabiu wezwali strażaków po tym jak odkryli dziurę w jednym z elementów Po otrzymaniu zgłoszenia o uszkodzonym domku na placu zabaw w Myślenicach ul. Parkowa Dyżurny Operacyjny PSP zadysponował na miejsce zastęp strażaków. - Zaraz po przybyciu funkcjonariusze rozpoz...

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne
Drogi 1

Terenówka kontra betonowa ściana. Dwie osoby ranne

Dwie osoby zostało ranne w tym pięcioletnie dziecko po tym jak kierowca uderzył w betonową ścianę przy Zakopiance w Myślenicach W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby w tym pięcioletnie dziecko. Pomocy medycznej rannym na miejscu udzieliła załoga Zespołu Ratownictwa Medycznego, a następnie przewiozła poszkodowanych do szpitala w Myślen...