Miasto

Krzysztof Gawkowski: Myślenice to kolejny przystanek "Walki o pracę"

Myślenice odwiedził Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. - Myślenice to kolejny przystanek „Walki o pracę”, a to miasto wcale nie jest wyjątkiem w polskiej rzeczywistości - mówił

- Praktycznie co trzeci młody mieszkaniec tego miasta nie może znaleźć zatrudnienia. Ogólny poziom bezrobocia rejestrowanego wynosi w Myślenicach 15% i należy do tego dodać jeszcze kilka procent niezarejestrowanych bezrobotnych; śmiało możemy powiedzieć, że łącznie będzie to ok. 18%. W skali kraju oficjalna stopa bezrobocia sięga 14,3% - w piątek 17 maja podczas wizyty w Myślenicach mówił Krzysztof Gawkowski.

W ramach wizyty w Myślenicach sekretarz SLD odwiedził firmę Apipol Farma, fabrykę leków, kosmetyków oraz suplementów diety. Według Krzysztofa Gawkowskiego aktywność Sojuszu Lewicy Demokratycznej skupia się obecnie na rynku pracy, a partia mocno współpracuje z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych, odwiedza zakłady pracy, rozmawia z samorządowcami oraz mieszkańcami miast i wsi. Celem tego działania ma być nie tylko przygotowanie diagnozy, ale przede wszystkim systemowych rozwiązań, które zapewnią wzrost gospodarczy, tworzenie nowych ale i utrzymanie już istniejących miejsc pracy. 

Powiat myślenicki: Bez pracy co 7 mieszkaniec. Stopa bezrobocia 14,1%

- Wszyscy mieszkańcy na pewno pamiętają upadek zakładów tytoniowych w Jaworniku. Wtedy z problemem władze centralne, rząd Donalda Tuska zostawił gminę i mieszkańców samych sobie. Nie może być tak, że całą odpowiedzialność za utrzymywanie miejsc pracy i dobrej atmosfery biznesowej rząd spycha na władzę samorządową – komentuje Rafał Kudas, przewodniczący SLD Myślenice i radny Myślenic. 

Po wizycie w myślenickich zakładach Apipolu Krzysztof Gawkowski udał się do Brzączowic by zwiedzić kolejny oddział tego samego przedsiębiorstwa. 

Po wyjeździe z Myślenic Krzysztof Gawkowski wyjechał do powiatu brzeskiego by wizytować w okocimski browar, spotkać się z samorządowcami i mieszkańcami Brzeska.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 19 maj 2013

  szkoda, że te wizyty kończą się na niczym... przyjeżdża, spaceruje po fabryce, powie to co wszyscy wiemy - młodzi nie mają pracy i jedzie. Walka o pracę... eh

  27 2 Odpowiedz
  • 19 maj 2013

   Miro ma racje niestety. Takie spotkania na mnie nie działają :) i nie maja sensu ble ble :)

   12 2 Odpowiedz
 • mirek@ 19 maj 2013
  Piotr Tyr napisał/a:

  ehMiro ma racje niestety.

  dlaczego jeśli mam racje to nazywasz to "niestety"?

  3 5 Odpowiedz
 • 19 maj 2013

  i czy ta wizyta coś zmieni? szanowni politycy z odwiedzania miast nic nie będzie bezrobocie nie zmaleje ja chcę czyny nie słowa

  5 Odpowiedz
 • 19 maj 2013

  Pogadają,kasę wezmą za delegację plus odpowiednią dietę,a rzeczywistość pozostanie dalej szara.
  Zbliżają się wybory to zawczasu mamią ludzi podstępem na głosowanie.
  Przede wszystkim na górze trzeba zmniejszyć KOSZTY ZATRUDNIENIA,i wtedy możemy porozmawiać na trzeźwo o miejscach pracy nawet w Myślenicach.

  9 Odpowiedz
 • OKOKI 19 maj 2013

  No i co?? Powiedział co wiedział i pojechał w diabły .Wielki mówca i nic za tym nie idze. Phi .

  6 Odpowiedz
 • 20 maj 2013

  Ehhh....
  Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi!

  Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)

  2 2 Odpowiedz
 • ania 20 maj 2013
  TactusAbsonus napisał/a:

  Ehhh....Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi! Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)

  Ty poważnie uważasz, że ich to interesuje? Dziwne jest to, że ich zainteresowanie rośnie rok przed wyborami.
  Zgodzę się z Tobą, że zależy im na pracy, różnica jest taka, że niestety tylko na swojej.
  Prawda jest taka, że do polityki nie wchodzą ludzie, którzy rzeczywi scie coś chcieli by zrobić dobrego, bo ludzie ich zwyczajnie nie wybierają. Nawet jeśli zdarzy się taki przypadek, to szybko zmienia front. Znasz takie powiedzenie: jeśli wejdziesz między wrony...?
  Zawsze przykładnie chodziłam na wybory, uważałam to za swój obywatelski obowiązek. Więcej nie pojdę. Jestem absolutną polityczną dentką. Telewizora nie mam, wiadomości nie słucham.
  Opinię wyrabiam sobie na podstawie obserwacji świata lub wcale jej nie mam. Mam rodzinę, przyjaciół, dom, pracę ogródek i dzięcioła na sośnie, który budzi mnie rano. To jest mój świat, reszta mnie nie interesuje, nie nęci i nie kręci.
  Czego i Wam życzę ;)

  5 4 Odpowiedz
 • 3 paź 2014

  Apipol Farma to ściema ostatnio zatrudnili na kierownicze stanowisko nauczycielkę chemii zamiast kogoś z odpowiednim wykształceniem, wszystkie firmy w myślenicach zatrudniają po znajomości a nie wykształconych ludzi.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie
Myślenice 0

Zebrali 18 litrów krwi. Ciągle można pomóc Łukaszowi Płachcie

W czasie trwania niedzielnych imprez sportowych na Zarabiu zorganizowana została kolejna zbiórka krwi na rzecz sierż. szt. Łukasza Płachty, policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach, który zmaga się z ostrą białaczką Kilka dni temu pisaliśmy o policjancie z Myślenic, który o chorobie dowiedział się nagle i potrzebuje krwi. Na nasz apel o...

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"
Alarmujecie 4

ALARMUJECIE! "Kładka wisząca nad Rabą wymaga interwencji"

W weekend otrzymaliśmy od kilku z naszych czytelników zgłoszenia dotyczące uszkodzonej kładki nad Rabą. Dzisiaj ubytki zostały uzupełnione, ale jak sugerujecie "kładka wymaga interwencji" Dla jednych "wiszący most", dla innych "kładka", ale większość wiadomości jakie w ostatnim czasie przesyłacie na redakcja@miasto-info.pl dotyczy jej stanu. W min...

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 
Drogi 0

Zablokowana Zakopianka. Trzy rozbite samochody. Jedna osoba ranna 

Przez kilkadziesiąt minut przed godz. 8 zamknięta była Zakopianka po tym jak przed wiaduktem w Myślenicach zderzyły się trzy samochody. Jedna osoba trafiła do szpitala Do wypadku doszło o godz. 7.55 na drodze krajowej nr 7 przy wiadukcie nad ul. Piłsudskiego. Kiedy strażacy z JRG Myślenice dotarli na miejsce, zastali trzy rozbite samochody i jedną...

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic
Myślenice 28

Zaczęło się! Ruszyła rewitalizacja Rynku. Drogowcy zdzierają asfalt z otaczających go ulic

W pierwszej kolejności drogowcy zajęli się ulicami Gałczyńskiego i Bema, z których zdzierany jest asfalt. Odcinek od skrzyżowania z ul. Jordana i Reja jest wyłączony z ruchu. Piesi mogą przechodzić wzdłuż bloku na ul. Gałczyńskiego oraz budynków przy ul. Bema To na ul. Gałczyńskiego i Bema, które jako pierwsze przechodzą remont, utrudnienia potrwa...