Miasto

Krzysztof Gawkowski: Myślenice to kolejny przystanek "Walki o pracę"

Myślenice odwiedził Krzysztof Gawkowski, sekretarz generalny SLD. - Myślenice to kolejny przystanek „Walki o pracę”, a to miasto wcale nie jest wyjątkiem w polskiej rzeczywistości - mówił

- Praktycznie co trzeci młody mieszkaniec tego miasta nie może znaleźć zatrudnienia. Ogólny poziom bezrobocia rejestrowanego wynosi w Myślenicach 15% i należy do tego dodać jeszcze kilka procent niezarejestrowanych bezrobotnych; śmiało możemy powiedzieć, że łącznie będzie to ok. 18%. W skali kraju oficjalna stopa bezrobocia sięga 14,3% - w piątek 17 maja podczas wizyty w Myślenicach mówił Krzysztof Gawkowski.

W ramach wizyty w Myślenicach sekretarz SLD odwiedził firmę Apipol Farma, fabrykę leków, kosmetyków oraz suplementów diety. Według Krzysztofa Gawkowskiego aktywność Sojuszu Lewicy Demokratycznej skupia się obecnie na rynku pracy, a partia mocno współpracuje z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych, odwiedza zakłady pracy, rozmawia z samorządowcami oraz mieszkańcami miast i wsi. Celem tego działania ma być nie tylko przygotowanie diagnozy, ale przede wszystkim systemowych rozwiązań, które zapewnią wzrost gospodarczy, tworzenie nowych ale i utrzymanie już istniejących miejsc pracy. 

Powiat myślenicki: Bez pracy co 7 mieszkaniec. Stopa bezrobocia 14,1%

- Wszyscy mieszkańcy na pewno pamiętają upadek zakładów tytoniowych w Jaworniku. Wtedy z problemem władze centralne, rząd Donalda Tuska zostawił gminę i mieszkańców samych sobie. Nie może być tak, że całą odpowiedzialność za utrzymywanie miejsc pracy i dobrej atmosfery biznesowej rząd spycha na władzę samorządową – komentuje Rafał Kudas, przewodniczący SLD Myślenice i radny Myślenic. 

Po wizycie w myślenickich zakładach Apipolu Krzysztof Gawkowski udał się do Brzączowic by zwiedzić kolejny oddział tego samego przedsiębiorstwa. 

Po wyjeździe z Myślenic Krzysztof Gawkowski wyjechał do powiatu brzeskiego by wizytować w okocimski browar, spotkać się z samorządowcami i mieszkańcami Brzeska.

Powiązane tematy

Komentarze

 • mirek@ 19 maj 2013

  szkoda, że te wizyty kończą się na niczym... przyjeżdża, spaceruje po fabryce, powie to co wszyscy wiemy - młodzi nie mają pracy i jedzie. Walka o pracę... eh

  27 2 Odpowiedz
  • 19 maj 2013

   Miro ma racje niestety. Takie spotkania na mnie nie działają :) i nie maja sensu ble ble :)

   12 2 Odpowiedz
 • mirek@ 19 maj 2013
  Piotr Tyr napisał/a:

  ehMiro ma racje niestety.

  dlaczego jeśli mam racje to nazywasz to "niestety"?

  3 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  19 maj 2013

  i czy ta wizyta coś zmieni? szanowni politycy z odwiedzania miast nic nie będzie bezrobocie nie zmaleje ja chcę czyny nie słowa

  5 Odpowiedz
 • 19 maj 2013

  Pogadają,kasę wezmą za delegację plus odpowiednią dietę,a rzeczywistość pozostanie dalej szara.
  Zbliżają się wybory to zawczasu mamią ludzi podstępem na głosowanie.
  Przede wszystkim na górze trzeba zmniejszyć KOSZTY ZATRUDNIENIA,i wtedy możemy porozmawiać na trzeźwo o miejscach pracy nawet w Myślenicach.

  9 Odpowiedz
 • OKOKI 19 maj 2013

  No i co?? Powiedział co wiedział i pojechał w diabły .Wielki mówca i nic za tym nie idze. Phi .

  6 Odpowiedz
 • 20 maj 2013

  Ehhh....
  Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi!

  Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)

  2 2 Odpowiedz
 • ania 20 maj 2013
  TactusAbsonus napisał/a:

  Ehhh....Jak wynika z artykułu jest to polityk SLD! Sojusz dzisiaj nie rządzi, a skąd mają czerpać wiedzę o tym jak w Polsce prowadzi się biznes i to nie tylko z poziomu Warszawy ale również w takich Myślenicach. Bardzo dobrze, że są, że pytają, że się dowiadują, a nie są najmądrzejsi! Co do kosztów pracy pełna zgoda. Tylko pytanie dla wszechwiedzących, jaki rząd zmniejszył podatek CIT dla przedsiębiorców z 27 do 19% ?? No zgadnijcie....:)

  Ty poważnie uważasz, że ich to interesuje? Dziwne jest to, że ich zainteresowanie rośnie rok przed wyborami.
  Zgodzę się z Tobą, że zależy im na pracy, różnica jest taka, że niestety tylko na swojej.
  Prawda jest taka, że do polityki nie wchodzą ludzie, którzy rzeczywi scie coś chcieli by zrobić dobrego, bo ludzie ich zwyczajnie nie wybierają. Nawet jeśli zdarzy się taki przypadek, to szybko zmienia front. Znasz takie powiedzenie: jeśli wejdziesz między wrony...?
  Zawsze przykładnie chodziłam na wybory, uważałam to za swój obywatelski obowiązek. Więcej nie pojdę. Jestem absolutną polityczną dentką. Telewizora nie mam, wiadomości nie słucham.
  Opinię wyrabiam sobie na podstawie obserwacji świata lub wcale jej nie mam. Mam rodzinę, przyjaciół, dom, pracę ogródek i dzięcioła na sośnie, który budzi mnie rano. To jest mój świat, reszta mnie nie interesuje, nie nęci i nie kręci.
  Czego i Wam życzę ;)

  5 4 Odpowiedz
 • 3 paź 2014

  Apipol Farma to ściema ostatnio zatrudnili na kierownicze stanowisko nauczycielkę chemii zamiast kogoś z odpowiednim wykształceniem, wszystkie firmy w myślenicach zatrudniają po znajomości a nie wykształconych ludzi.

  Odpowiedz

Zobacz więcej

Dzisiaj tłusty czwartek: Ile pączków można zjeść jednego dnia i czy 380 kalorii to dużo?
Społeczeństwo 3

Dzisiaj tłusty czwartek: Ile pączków można zjeść jednego dnia i czy 380 kalorii to dużo?

Żeby spalić 380 kalorii, które zawiera pączek trzeba pobiegać lub popływać ok. 40 minut. Jeśli wolisz spacer, musisz przygotować się na ponad godzinną wędrówkę za każdego pączka, któremu nie zdołasz się oprzeć. Na ile pozwalacie sobie w ten dzień? W tłusty czwartek pozwalamy sobie na wiele. W końcu chyba wszyscy mamy poczucie, że to jedyny dzień w...

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego
Myślenice 29

Gmina odpowiada w sprawie linii miejskiej. Rozkłady zawisną do końca lutego

Mija piąty tydzień od uruchomienia w Myślenicach linii miejskiej. Pierwszy miesiąc jej działalności oceniacie nisko, a za największy mankament uznajecie brak rozkładów jazdy. Po naszej interwencji urzędnicy zapowiadają, że te pojawią się na przystankach do końca lutego Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez By...

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów
Miasto 23

Minął miesiąc od uruchomienia linii miejskiej. Na przystankach nadal brakuje rozkładów

Dokładnie miesiąc temu gmina uruchomiła pilotażowy projekt linii miejskiej. Do tej pory na przystankach nie znalazły się rozkłady jazdy, a gmina nie informuje o liczbie sprzedanych biletów Pilotażowa linia miejska, której trasa przebiega po pętli od Jasienicy przez Bysinę, centrum Myślenic, po Dolne Przedmieście i ponownie przez Górne Przedmieście...

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?
Myślenice 47

Radni przegłosowali zamiar likwidacji szkół. Jak argumentują swoje decyzje?

Radni miejscy przegłosowali uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Podstawowej nr 6 na Chełmie oraz Szkoły Podstawowej nr 5 na Dolnym Przedmieściu. Nie przekonały ich apele i wystąpienia przedstawicieli rodziców. Jak argumentują swoje decyzje? O tym, że gmina planuje zamknięcie wspomnianych placówek rodzice alarmowali w ubiegłym tygodniu. W t...

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon
Myślenice 19

Pobili kolegę kastetem, żeby ukraść mu portfel i telefon

Dwaj mieszkańcy gminy Myślenice w wieku 21 i 18 lat usłyszeli zarzuty i trafili za kratki, po tym jak pobili kolegę pięściami i kastetem, aby zabrać mu portfel i telefon Był wieczór 17 stycznia, kiedy do Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zgłosił się 17-letni mieszkaniec Sułkowic. Okazało się, że dzień wcześniej jego dwaj koledzy, z którymi...