Kultura

Mała Ziemia Myślenicka trzecia na ogólnopolskim festiwalu

Mała Ziemia Myślenicka trzecia na ogólnopolskim festiwalu

Grupa dziecięca Ziemi Myślenickiej otrzymała trzecią nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych "Pasiaczek" w Opocznie

Grupa dziecięca Reprezentacyjnego Folklorystycznego Zespołu Miasta i Gminy Myślenice – Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka” otrzymała trzecią nagrodę na Ogólnopolskim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Folklorystycznych "Pasiaczek" odbywającego się w ramach III Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego Opoczno 2013. Dzieci rywalizowały z 15 zespołami z całej Polski.

- Młodzi tancerze i muzycy z Myślenic spisali się doskonale zaprezentowali blisko 15 minutowy program. Nasz Zespół był najmłodszy z zaledwie pięcioletnim stażem. Tym bardziej nagroda jest dla nas ogromnym wyróżnieniem – mówi Piotr Szewczyk, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca „Ziemia Myślenicka”.

Młodzi tancerze trenują pod okiem instruktorów: Marii Osadzińskiej i Małgorzaty Wątor. Kapele młodzieżową przygotowała Aurelia Bogacka Prokocka. W Opocznie mali artyści zaprezentowali pieśni i tańce krakowskie. Towarzyszyła im kapela młodzieżowa.

- Dla nas ta nagroda jest potwierdzeniem zasadności naszych starań. Dzieci bardzo ciężko pracują na próbach. Ćwiczą umiejętności taneczne i wokalne z ogromnym zaangażowaniem. Trzecie miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu, to także wspaniała nagroda na przypadający w tym roku jubileusz pięciolecia działalności artystycznej „Małej Ziemi Myślenickiej” – mówi Małgorzata Wątor, która towarzyszy grupie dziecięcej od chwili jej powstania w 2008 roku.

W chwili obecnej oprócz konkursowego programu zespół opracuje nad nowymi tańcami, których premiera odbędzie się w grudniu 2013 roku podczas wielkiego koncertu jubileuszowego.

Komentarze

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...