Sport

Piłkarze Wisły Kraków będą trenować w Myślenicach?

Piłkarze Wisły Kraków będą trenować w Myślenicach?

Dwa boiska treningowe, budynek szkoleniowy i szatnie dla piłkarzy Wisły Kraków mogą powstać na Zarabiu. Obecnie trwają rozmowy na ten temat pomiędzy właścicielem klubu a przedstawicielami UMiG Myślenice

O popularności zawodników Wisły Kraków w Myślenicach można się było przekonać podczas meczu z okazji 90.lecia Dalinu, podczas którego zawodnicy z Krakowa zmierzyli się z myśleniczaninami. 

Radni miejscy przyjęli uchwałę dającą zielone światło burmistrzowi w sprawie negocjacji oraz określenia warunków powstania i działania bazy treningowej Wisły Kraków w Myślenicach - podaje Gazeta Myślenicka w której czytamy, że finał trwających rozmów "nie jest jeszcze przesądzony, ale wszystko jest na dobrej drodze". - To niezwykła szansa i naszym obowiązkiem jest podjęcie próby jej wykorzystania – na łamach tygodnika mówi Maciej Ostrowski. 

Burmistrz zapewnia wybranie takiego modelu finansowania inwestycji, który nie przyniesie ryzyka dla budżetu gminy. Wisła miałaby płacić czynsz dzierżawny, który zrekompensuje koszty kredytu zaciągniętego na budowę i koszty utrzymania obiektu. Po wygaśnięciu umowy obiekty miałyby zostać własnością miasta.

Więcej na ten temat

Dalin Myślenice partnerem Wisły

W miniony weekend Dalin Myślenice podpisał umowę partnerską z Wisłą Kraków. - Współpraca między klubami będzie dotyczyła nie tylko wymiany zawodników, ale przede wszystkim dzielenia się umiejętnościami i wiedzą w zakresie szkolenia młodzieży - zapowiada Dariusz Marzec trener koordynator i pomysłodawca projektu.

Sparing Dalinu Myślenice z Wisłą Kraków z okazji 90. lecia klubu [WIDEO]

Powiązane tematy

Komentarze

 • 7 cze 2013

  Korki oszaleje.

  58 14 Odpowiedz
  • Bartek Bartkowski 7 cze 2013

   haha dobre :)

   ale pomysł rewelacyjny, taki klub w Myślenicach na pewno wpłynie na popularność naszego miasteczka

   17 15 Odpowiedz
 • 7 cze 2013

  A co z Dalinem?

  5 24 Odpowiedz
 • mysleniczaninzdziada 7 cze 2013

  myślenice wierne wiśle od tylu lat i teraz klub się nam odpłaci obecnością u nas!!!

  25 23 Odpowiedz
 • 8 cze 2013

  Można to było wcześniej zrobić,
  ale był taki radny ze Zarabia, nazywał się Andrzej Ż. , który forsował filozofię, że po takich działaniach Cupiał postawi szlaban za mostem i będzie pobierał wstępy.

  7 5 Odpowiedz
 • 8 cze 2013

  Zaraz zostanę "zjechany" przez wszystkich. Co do zaplecza treningowego Wisły w Myślenicach to OK. Nie zgadzam się jednak z kolejnym "chorym" pomysłem. Z wypowiedzi Pana Burmistrza jasno wynika, że to miasto będzie brać kredyty, a Wisła będzie płacić czynsz. O kasie Wisły możemy dużo przeczytać w mediach. Na ten temat zapewne dużo wiedzą też włodarze Dalinu.
  WIsła chce - super. Tylko niech Burmistrz przekaże grunty w dzierżawę czy użytkowanie wieczyste i niech Wisła wybuduje sobie sama.

  11 7 Odpowiedz
  • 8 cze 2013

   W 100% się z Tobą zgadzam Dlaczego My podatnicy, mamy z własnego budżetu budować Wiśle boiska, na których pewnie przeciętny mieszkaniec nie będzie mógł pograć?
   Niech sobie bogacz Cupiał sam buduje swojemu klubowi, a nie żeruje na kasie gminnej. Jemu się odwidzi, a Myślenice zostaną z kredytem?

   12 5 Odpowiedz

Zobacz więcej

Zakończenie lata z Orłem Myślenice
Piłka nożna 0

Zakończenie lata z Orłem Myślenice

Treningi naborowe dla najmłodszych piłkarzy, turniej 10 i 11 latków, zabawa na obiekcie Orła Myślenice, a na koniec dnia mecz pierwszej drużyny z Doln...