Sport

Myślenice: Na Zarabiu powstanie kompleks treningowy Wisły Kraków

Myślenice: Na Zarabiu powstanie kompleks treningowy Wisły Kraków

Od początku 2014 roku piłkarze Wisły Kraków będą trenować w Myślenicach. Nowy kompleks treningowy dostosowany do wymogów Wisły Kraków powstanie na Zarabiu do końca tego roku


W ramach inwestycji powstaną dwa oświetlone boiska sportowe z nawierzchni naturalnej, w tym jedno z podgrzewaną płytą, fot. UMiG Myślenice

Dzisiaj rano odbyła się konferencja prasowa podczas której podpisano umowę pomiędzy Urzędem Miasta i Gminy Myślenice, Spółką Sport Myślenice i Wisłą Kraków.

W ramach inwestycji powstaną dwa oświetlone boiska sportowe z nawierzchni naturalnej, w tym jedno z podgrzewaną płytą. W ramach budowanego zaplecza powstaną szatnie, natryski, siłownia, a także nowe miejsca parkingowe.

Inwestorem będzie spółka Sport Myślenice Sp. z o.o. Szacowany koszt inwestycji to około 7 mln zł. brutto. Spółka jest na etapie ogłoszenia przetargu na realizację inwestycji.

Umowa najmu obiektów zostaje zawarta na okres 20 lat. Jako kluczowe zabezpieczenie interesów spółki wskazano gwarantowany okres 10 lat najmu obiektów.

Wisła będzie posiadała obiekty na własny użytek.

Dalin Myślenice partnerem Wisły

W miniony weekend Dalin Myślenice podpisał umowę partnerską z Wisłą Kraków. - Współpraca między klubami będzie dotyczyła nie tylko wymiany zawodników, ale przede wszystkim dzielenia się umiejętnościami i wiedzą w zakresie szkolenia młodzieży - zapowiada Dariusz Marzec trener koordynator i pomysłodawca projektu.

Powiązane tematy

Komentarze (32)

 • 24 cze 2013

  a mnie to w..i że wisła będzie trenować w myślenicach.zaraz za nią zjedzie się hołota z maczetami .ciekawe co z tego będzie miał zwykły szarak.czy będzie więcej miejsc pracy,podniecacie sie taką miernotą jaką jest wisła.w zawadzie na łąkach też można trenować bez takich nakładów.

  47 33 Odpowiedz
 • 25 cze 2013

  Dlaczego Wisła nie wydzierżawiła terenów i nie buduje tego sama?
  Ja też płacę w tym mieście podatki. Niech Burmistrz lub któraś z jego spółek wybuduje mi nowe hale pod produkcję.
  Przekraczamy granice szaleństwa.

  25 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2013

  najlepszy jest zapis w umowie : Umowa najmu obiektów zostaje zawarta na okres 20 lat. Jako kluczowe zabezpieczenie interesów spółki wskazano gwarantowany okres 10 lat najmu obiektów.
  Wisła będzie posiadała obiekty na własny użytek.

  nie dość że wybudują to podatnicy ( bo skąd mer wezmie kasę) to jeszcze nie będzie można skorzystać z boiska? Skandal!! niech trenują i się regenerują w fabryce przy maszynach a nie bujają się za moje podatki!

  27 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  25 cze 2013

  Czy ja dobrze rozumiem Gmina Myślenice za DARMO przekaże teren klubowi sportowemu??????? Dobrze się rozdaje majątek publiczny.
  Niech sobie kupią.
  Skandal

  22 11 Odpowiedz
 • 24 cze 2013

  Wizerunkowo to duży plus sprowadzić do Myślenic taką markę jaką jest Wisła Kraków. Myślenice powinny tylko zyskać na takim posunięciu, że 13-krotny Mistrz Polski, występujący regularnie w Europie będzie trenował w Myślenicach przez 20 lat. Konferencje Wisły, relacje z treningów, spotkania + reklama na przestrzeni tych lat zrobią swoje, że inne drużyny np. w przerwie zimowej czy letniej będą chciały urządzać tu swoje zgrupowania i za Wisłą przyjadą do Myślenic.

  27 24 Odpowiedz

Zobacz więcej

Pięć medali na koniec sezonu
Sumo 0

Pięć medali na koniec sezonu

Sezon w zawodach sumo zakończyły zmagania w Krotoszynie, gdzie podczas turnieju mikołajkowego zawodnicy Dalinu Myślenice zdobyli 2 złote, 2 srebrne i 1 brązow...