Jazda konna: Zawodnicy z Krzyszkowic na podium

Podczas długodystansowych zawodów konnych w Tarnowie zawodnicy LKS Hejnał Krzyszkowice zdominowali najwyższe stopnie podium

W zawodach wystartowało 4 jeźdźców, którzy musieli się zmierzyć z trasami o długości 20, 40, 80, 100 i 120 km. Zawodnicy musieli jechać z odpowiednia prędkością według określonej normy czasu . Po przybyciu na linię komisja weterynaryjna szczegółowo badała każdego konia sprawdzając tętno, które nie mogło przekraczać 60 uderzeń na minutę, następnie sprawdzając jego stan zdrowia, aby sprawdzić czy może brać udział w dalszych etapach rajdu.

Na dystansie 20km zwyciężyła Katarzyna Cichoń na wałachu arabskim Czartabaza, a drugie miejsce zajął Piotr Cudak na wałachu arabskim Mansur oboje z klubu sportowego LKS Hejnał Krzyszkowice. Również na dystansie 40 km zawodnicy z Krzyszkowic nie mieli sobie równych. Na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Fus na ogierze arabskim Elegir a na drugim stopniu Mariusz Pustuła na wałachu arabskim Nowin.

Były to pierwsze zawody w których wzięli udział zawodnicy z nowej sekcji jeździeckiej w Krzyszkowicach . W tym sezonie zaplanowane są jeszcze starty na dystansach 80km w których pojadą Ola na Elegirze oraz Mariusz na Nowinie, natomiast Kasia na Czartabaza i Piotr na Mansur zmierza się na dystansie 40 km.