Miasto

Przeprowadzą kwestę na rzecz przytuliska w Harbutowicach

Przeprowadzą kwestę na rzecz przytuliska w Harbutowicach

Podczas Myślenickiego Festiwalu Lata na terenie miasta wolontariusze zbierać będą pieniądze na rzecz przytuliska działającego w Harbutowicach

Wolontariusze kwestować będą przez dwa dni w sobotę i niedzielę na terenie Myślenic. Kwesta została zorganizowana po naszym artykule na temat trudnej sytuacji w schronisku.

Działające od 14 lat w Harbutowicach przytulisko prowadzone jest przez starszą osobę i potrzebuje pomocy. Najbardziej wolontariuszy, ale również karmy, pieniędzy na pokrycie rachunków oraz leczenie zwierząt. W tej chwili jest całkowicie zapełniony, mimo tego, iż wielu zwierzętom udało się znaleźć nowe domy, wciąż mieszka w nim około 100 zwierząt.

Po chorobie i śmierci założycielki w listopadzie 2008 opiekę nad zwierzętami przejęła jej siostra. Przytulisko utrzymywane jest wyłącznie z datków i ze skromnych prywatnych środków. 

Powiązane tematy

Komentarze (1)

 • 25 lip 2013

  Bardzo się cieszę, że będzie ta zbiórka. Ja chciałabym prosić wszystkie osoby, które posiadają konto na Facebooku, aby pomogły w szukaniu nowych domów dla psiaków. Zdaję sobie sprawę, że nie każdy może zabrać psa, ale poprzez udostępnianie ich zdjęć, może któryś z Waszych znajomych zdecyduje się przygarnąć psiaka.
  Podaję link do strony Przytuliska w Harbutowicach, gdzie są zdjęcia oraz wszystkie informacje.
  https://www.facebook.com/harbutowice
  Z góry dziękuję

  10 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...