Kultura

Skauci z Francji w Myślenicach [WIDEO]

Skauci z Francji w Myślenicach [WIDEO]

Przez dwa tygodnie w Myślenicach gościli skauci z partnerskiej miejscowości Tinqueux z Francji

Przez cały ubiegły rok 26 skautów realizowało szereg zadań, aby móc spędzić dwa tygodnie w Polsce poznając zwyczaje i tradycje harcerstwa w Myślenicach. Skauci wędrowali po okolicznych wsiach poznając przyrodę i ludzi, których napotkali na swojej drodze. Wykazali się wieloma umiejętnościami skautowymi podczas budowania stołówki czy kuchni, na które codziennie przygotowywali specjały francuskie, karaibskie i polskie, m.in. pierogi. Podczas swojego pobytu odwiedzili Muzeum Auschwitz, a także Wadowice i Kraków.

W Myślenicach mieliśmy okazję spotkać ich na rynku, gdzie 14 lipca wystawili przedstawienie, opowiadające historię Rewolucji Francuskiej. Korzystali z basenu, strzelnicy i kolejki na górę Chełm. W Muzeum Regionalnym Dom Grecki mogli obejrzeć nieznane we Francji eksponaty etnograficzne, związane z kulturą ludową Małopolski. Towarzyski mecz Polska-Francja, który obejrzał Mer Tinquix i burmistrz Myślenic zakończył się porażką Polaków 4:8.

W organizacji obozu od początku jego planowania uczestniczyli instruktorzy i harcerze z Hufca ZHP Myślenice. 

Komentarze (1)

Zobacz więcej

Recepta na medal
Historia Lekkostrawna 4

Recepta na medal

„Z draństwem nie należy się godzić, z draństwem trzeba walczyć ze wszystkich sił, walce z draństwem należy poświęcić wszystko. Ja tak zrobiłem i nie żałuję”...