Okolice

Coraz więcej osób wybiera zalew w Sułkowicach. Warto?

Coraz więcej osób wybiera zalew w Sułkowicach. Warto?

- W upalne dni życie w Sułkowicach najsilniej tętni nad zalewem, a tłumy spragnione ochłody ściągają nie tylko z naszej gminy - chwalą się urzędnicy. Ludzi jest tu coraz więcej. A jak wy oceniacie kąpielisko w Sułkowicach? Warto je odwiedzić?

Woda w zalewie pochodzi z górskiego potoku blisko źródlisk i jest wymienia. Na kąpielisku wydzielono obszar nad którym czuwają ratownicy. Pozostały teren został przeznaczony dla kajaków i rowerów wodnych. Zalew ma własną infrastrukturę z punktem gastronomicznym, toaletami, wypożyczalnią sprzętu wodnego oraz zadaszonym miejscem na grilla z ławami i stołami i murowanym paleniskiem. 

Kąpielisko jest monitorowane przez straż miejską: - Jesteśmy obecni nad zalewem codziennie, a podczas służby w weekendowe wieczory przebywamy na jego terenie do późnej nocy - mówi komendant SM z Sułkowic Józef Stręk. 

 

Czy według Was zalew w Sułkowicach zasługuje na to, aby znaleźć się na liście najlepszych kąpielisk w regionie?

Powiązane tematy

Sułkowice: Ratownicy nad zalewem
Okolice 3

Sułkowice: Ratownicy nad zalewem

Nad zalewem w Sułkowicach wyznaczone zostało miejsce do kąpieli i urzędują już tu ratownicy czuwający nad bezpieczeństwem kapiących się

Komentarze (25)

 • 2 sie 2013

  A u nas w Myślenicach mamy nowe strefy parkowania, zakaz kąpania na górnym jazzie, zakaz grillowania etc.........

  115 7 Odpowiedz
 • 2 sie 2013

  Ten pomysł to strzał w dziesiątkę, byłem osobiście i jest tam super. Boli mnie jednak serce, że Myślenice tak chwalące się "Zarabiem", nie potrafią udostępnić ŻADNEGO porządnego miejsca do pływania, niby są baseny ale to nie to, Luteranka, - płytko jak nie wiem może dobre miejsce dla dzieci, nie dla dorosłych górny jaz wiadomo co się ostatnio stało, a Dolny aż strach się bać wystające druty, pręty .... mam nadzieję że nasze władze pójdą po rozum do głowy nim dojdzie do kolejnej wielkiej tragedii.

  87 4 Odpowiedz
 • 2 sie 2013

  Zalew bardzo fajny. Wiadomo, że nie jest to basen z 5* hotelu, ale można popływać bezpiecznie, a nie obijając się o kamienie w Rabie. Jest gdzie zaparkować. W zeszłą niedziele było tyle ludzi, że prawie nie było się gdzie rozłożyć, wiec wnioskuję, że jest coraz bardziej popularny. Obiekt oceniam pozytywnie.

  66 4 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 2 sie 2013

  jeszccze nie bylem, ale wyglada ciekawie. jakie dno?

  46 5 Odpowiedz
 • OKOKI 2 sie 2013

  I Sułkowice przyciągną ludzi którzy zostawią tam pieniądze.A my mamy obetonowane i brudne zarabie z rozaltującą się budą u Słonia z piwem za 6 zł i smierdzącym kiblem.

  42 4 Odpowiedz

Zobacz więcej