Kultura

Zatańczyły i w nagrodę pojadą do Korei

Zatańczyły i w nagrodę pojadą do Korei

Zwycięzcą tegorocznego  Festiwalu K-Pop w Polsce został zespół SEI, czyli Sylwia, Iwona i Ela z Myślenic. Wygraną w konkursie jest wycieczka do Korei Południowej oraz uczestniczenie w światowym konkursie kpopowym w Gangwon w Korei.

Sylwia, Iwona i Ela powalczą 28 września w Korei Południowej o Tytuł AMBASADORA FESTIWALU K-POP ROKU 2013 w Gangwon.

Mają kolejno 20, 19 i 18 lat i są najlepszymi przyjaciółkami od około 5 lat. Choć znały się już wcześniej i pochodzą z tego samego miasta, to jednak przyznają, że zbliżyło je do siebie między innymi zainteresowanie Koreą Południową i k-popem.

Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie zaprosiło wszystkich entuzjastów kultury popularnej rodem z Korei Południowej na K-pop festival 2013, który odbył się 3 sierpnia. Wzorem podobnej imprezy, która miała miejsce w zeszłym roku, również tym razem uczestnicy mogli zmierzyć się w konkursie tanecznym.  W całej zabawie brali udział soliści lub grupy taneczne z 76 krajów na całym świecie.

Wstępne eliminacje odbywały się w 13 różnych krajach. Każde z tych państw wybierało kilkanaście filmików i zapraszali ich wykonawców do siebie na półfinałowy konkurs. W tym roku w Warszawie odbył się konkurs ogólnoeuropejski, mający na celu wyłonić reprezentacje z Europy na globalny finał.

Grupa SEI wysłała swój filmik do Warszawy  i zostały zaproszone przez Centrum Kultury Koreańskiej i tam też zdobyły 1 miejsce, wygrywając tym samym wyjazd do Korei Południowej na światowy finał całej tej zabawy. Z pozostałymi półfinalistkami z pozostałych 12 krajów  mają się spotkać 28 września, aby walczyć o główną nagrodę, którą jest Tytuł AMBASADORA FESTIWALU K-POP ROKU 2013 w Gangwon.

Żadna z nich nie jest profesjonalną tancerką, jednak jako że łączy je wspólna pasja do k-popu, postanowiły zacząć tańczyć covery do niektórych utworów, co sprawia im mnóstwo radości i przyjemności. Ponieważ zależy im na tym, aby w pełni wczuć się w klimat danej piosenki, kiedy nagrywają jej cover, zaczęły także własnoręcznie szyć swoje stroje. Dziewczyny z grupy SEI są wielkimi fankami: EXO, SHINee, TVXQ, 2PM, BAP, Secret i Orange Caramel.

 

Komentarze (11)

Zobacz więcej