Okolice

Powiat myślenicki: Siedem kolizji w jeden dzień

Powiat myślenicki: Siedem kolizji w jeden dzień

Przede wszystkim utrata panowania nad samochodem na mokrej, śliskiej nawierzchni była powodem aż siedmiu zdarzeń drogowych, do których doszło 21 sierpnia dnia na drogach powiatu myślenickiego. Żaden z ich uczestników nie został poważnie ranny.

W Sieprawiu kierowca wypadł z drogi i uderzył w pobliski dom. Fot. KPP Myślenice

Po telefonicznych zgłoszeniach w miejsca kolizji byli kierowani funkcjonariusze myślenickiej drogówki. Już w godzinach nocnych na drodze powiatowej w Sieprawiu mieszkaniec tej gminy, prowadzący BMW, po pokonaniu zakrętu, stracił przyczepność na mokrej jezdni, wypadł z drogi i uderzył w pobliski budynek mieszkalny, uszkadzając dom i niszcząc samochód.

- Do kolejnego zdarzenia doszło około godz. 8 na „zakopiance” w Myślenicach. Na wiadukcie nad ul. Piłsudskiego zakonnica jadąca w kierunku Krakowa Oplem Vivaro, przeznaczonym do przewozu osób niepełnosprawnych (jednak bez żadnych pasażerów), po wpadnięciu w poślizg uderzyła w metalowe bariery ochronne - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Około 8:40 na „siódemce” w Kryszkowicach jadąca na Kraków prowadząca Fiata Punto straciła na zakręcie panowanie nad samochodem i również wpadła na bariery. Podobny przebieg miało kolejne zdarzenie drogowe – po godz. 10 na „zakopiance” w Myślenicach mieszkanka powiatu myślenickiego za kierownicą osobowej skody także nie wyhamowała przed metalowymi ogranicznikami drogi. 

Chwilę później w Myślenicach na ul. Słowackiego zderzyły się trzy samochody; na śliskiej nawierzchni, przed przejściem dla pieszych mężczyzna prowadzący volkswagena najechał na tył seata, który siłą uderzenia przemieścił się na stojące przed nim audi. Uczestnicy zdarzenia bez obrażeń. Po godz. 11 na „siódemce” w Głogoczowie jadący w kierunku Zakopanego mężczyzna w audi wypadł z drogi i w przydrożnym rowie przewrócił samochód na dach.

- Około 13 w Myślenicach na skrzyżowaniu ul. Słowackiego i Piłsudskiego kobieta kierująca Fiatem Punto nie zachowała należytej ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i zderzyła się bocznie z prawidłowo jadącą dostawczą ciężarówką. Sprawców kolizji (wszyscy trzeźwi) ukarano grzywnami. Policjanci proszą o rozwagę na drodze i dostosowanie prędkości do – często zmiennych – warunków drogowych - dodaje rzecznik policji.

Komentarze (6)

Zobacz więcej