Miasto

Myślenice: Kierowca audi wjechał w budynek starostwa

Myślenice: Kierowca audi wjechał w budynek starostwa

Dwudziestojednoletni kierowca opuszczający rondo przy ul. Reja stracił panowanie nad samochodem i wjechał w… budynek starostwa


Samochód prowadzony przez 21-latka po uderzeniu w budynek starostwa, fot. KPP Myślenice

Do wypadku doszło w środę 4 września o godz. 12:30. Zjeżdżający z ronda w ul. Mikołaja Reja 21-latek z Pcimia stracił panowanie nad samochodem. W konsekwencji audi kombi, które prowadził przejechało przez chodnik, uszkadzając słupek i znak drogowy, a następnie samochód uderzył prawym narożnikiem w budynek. W wyniku zderzenia zniszczona została skrzynka elektryczna umieszczona tuż przy drzwiach wejściowych do urzędu, a ścięty znak uderzył w okno jednego z pomieszczeń.

- Sprawca zdarzenia, 21-latek z gminy Pcim, jechał sam. Nie odniósł obrażeń. Był trzeźwy. Podczas zdarzenia na szczęście nie ucierpiała żadna osoba postronna. Za spowodowanie realnego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym młody kierowca został ukarany grzywną. Policjanci pracujący na miejscu, mieli zastrzeżenia co do stanu technicznego pojazdu - mówi Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

 

Komentarze (54)

 • 5 wrz 2013

  Jaki kraj, tacy terroryści....

  100 6 Odpowiedz
 • 5 wrz 2013

  Dajcie nagranie z monitoringu bo to jest az niemozliwe xD

  83 2 Odpowiedz
 • 5 wrz 2013

  Czy to nie miał być znamach na staroste ?
  Nikt go nie lubi !

  58 19 Odpowiedz
 • 5 wrz 2013

  chciał "przykozaczyć" i mu się to świetnie udało :)

  48 4 Odpowiedz
 • 5 wrz 2013

  Osoby do 25 roku życia powinny mieć osobną kategorię prawa jazdy - tylko na samochody typu Cinquecento, Seicento, Tico czy Fiat 126p. Testy psychologiczne to inna sprawa - nie raz pisałem że są potrzebne dla kandydatów na kierowców, żeby już na wstępie odrzucić przynajmniej część "wariatów drogowych".

  56 30 Odpowiedz

Zobacz więcej