Kultura

Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce zatańczy w Niemczech

Zespół Pieśni i Tańca Dobczyce zatańczy w Niemczech

25-osobowy zespół Pieśni i Tańca Dobczyce będzie reprezentował gminę podczas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w mieście partnerskim Versmold. Na scenie obok dźwięków serbskiej i hiszpańskiej muzyki ludowej zabrzmią znajome nam rytmy krakowiaka, oberka i mazura

Wyjazd połączony jest z coroczną październikową wizytą realizowaną przez Dobczyckie Stowarzyszenie Partnerstwa Miast. W tym roku Dni Polskie, które tradycyjnie odbywają się w pierwszy weekend października, zostały przeniesione na koniec miesiąca. W lokalnym Pubie Broecker trwa wieczór, podczas którego serwowane są polskie dania i napoje, a dobrą zabawę zapewnia polski zespół muzyczny.

W tym roku do Versmold oprawą muzyczną zajmie się zespół z Nowej Wsi, który został zaproszony przez delegację z Versmold, goszczącą w Dobczycach w czerwcu tego roku.

Na tę chwilę lista osób wyjeżdżających jest już pełna. Mieszkańcy gminy Dobczyce mogą jeszcze wpisywać się na listę rezerwową poprzez przesyłanie zgłoszeń na mgawel@dobczyce.pl, bądź kontakt pod numerem telefonu 12 37-21-752.

Komentarze (1)

Zobacz więcej