Miasto

Kierowcy przy szkołach jeżdżą za szybko, piesi patrzą w komórki

Kierowcy przy szkołach jeżdżą za szybko, piesi patrzą w komórki

Nadmierna prędkość i niezapięte pasy bezpieczeństwa to najczęściej popełniane przez kierowców wykroczenia w pobliżu szkół. Piesi zamiast na drogę patrzą w ekrany komórek


fot. KPP Myślenice 

W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" policjanci przez kilka dni kontrolowali uczestników ruchu w okolicach szkół. Akcja ma na celu m.in. zapewnienie bezpieczeństwa uczniom korzystającym z dróg podczas dojścia i powrotu ze szkoły.

W czasie akcji policjanci zanotowali 68 wykroczeń wydając przy tym 42 mandaty. Na szczycie listy najczęściej popełnianych wykroczeń znalazła się nadmierna prędkość w okolicach szkół (18 przypadków) oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa (25). Trzy przypadki dotyczyły nieprawidłowego przekraczania przejść dla pieszych, a 2 niewłaściwego przewozu dzieci w samochodach osobowych.

Podczas akcji policjanci wypisali 42 mandaty osoby. Pouczono 26 osób. Nie ujawniono żadnego nietrzeźwego kierującego. Łącznie skontrolowano 11 autobusów szkolnych dowożących dzieci i młodzież, ujawniając przy tym w 2 przypadkach drobne nieprawidłowości związane ze stanem technicznym pojazdów. W akcję byli zaangażowani policjanci z Myślenic, Dobczyc i strażnicy miejscy oraz Inspekcja Transportu Drogowego.

- Nie odnotowaliśmy żadnego poważnego wypadku drogowego w którym ktoś zostałby ranny lub zginął. W kilku miejscach upominaliśmy pieszych, którzy zapatrzeni w telefony i odtwarzacze zapominali o upewnieniem się przed przekroczeniem jezdni, czy nie zbliża się do nich jakiś pojazd - podsumowuje Szymon Sala, rzecznik KPP w Myślenicach.

Komentarze (11)

 • 17 wrz 2013

  Piesi nie tylko patrzą w komórki, ale wielu z nich uważa, że jak wchodzą na "pasy" to są jak święte krowy i nie muszą się rozejrzeć. Potrafią wejść wprost pod samochód nawet nie spojrzawszy na drogę.

  23 3 Odpowiedz
 • 17 wrz 2013

  Szczytem jest przechodzenie środkiem ronda na środmieściu. Już parę razy mi się zdarzyło ,że środkiem ronda pieszy sobie spacerował

  16 Odpowiedz
 • 17 wrz 2013

  piesi patrzą w komórki... he he a kierowcy to niby nie patrzą? :)

  19 5 Odpowiedz
 • OKOKI 17 wrz 2013

  Należy wprowadzić przepis aby piesi za korzystanie z komórek podczas chodzenia płacili mandat.To podratuje budżet Tuska w którym jest dziura.

  12 2 Odpowiedz
 • 17 wrz 2013

  Niech Policja skieruje swoje służby na 3 Maja i zajmie się szalejącymi patelniami ! Tam są szkoły i przedszkole !
  Jeżdżą jak szaleni i przez komórkę sobie gadają. Że nie doszło do tragedii to cud (nad Bysinką).
  Ale czy musi aby tematem ktoś się zainteresował ???

  10 1 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...