Miasto

Pracownie gastronomiczne na 50-lecie Małopolskiej Szkoły Gościnności

Pracownie gastronomiczne na 50-lecie Małopolskiej Szkoły Gościnności

Szkoła wciąż funkcjonuje pod nieoficjalnymi określeniami „Medyk” oraz „Tytus” i była wielokrotnie przeobrażana, by móc dostosować się do czasów w których przyszło jej funkcjonować. Na 50 urodziny otwarto zmodernizowane pracownie gastronomiczne

fot. Janusz Kaleta

Sobotnie uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. św. Franciszka z Asyżu. Następnie poczty sztandarowe, zaproszeni goście, absolwenci, grono pedagogiczne, pracownicy szkoły i uczniowie wzięli udział w części oficjalnej obchodów. Dyrektor Jerzy Niedenthal nawiązał do przeszłości, teraźniejszości i przyszłości jaka czeka placówkę.

Wieloletnia dyrektorka szkoły, Anna Kapała, wprowadziła zgromadzonych w realia lat 70-tych i 80-tych snując opowieść o powstawaniu budynku szkolnego przy Zdrojowej i o perypetiach związanych z początkami działalności placówki.

W trakcie uroczystości uhonorowano odznaczeniami państwowymi, resortowym, nagrodami jubileuszowymi i medalami osoby, które przyczyniły się do rozwoju szkoły i edukacji. Uroczystego wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał wicewojewoda małopolski Andrzej Harężlak. Za zasługi na rzecz edukacji odznaczona została Srebrnym Krzyżem Zasługi Wiesława Zając, natomiast Złotym Medalem za długoletnią służbę odznaczeni zostali: Jadwiga Krupa, Krzysztof Heród, Leszek Maślanka i Danuta Proszek, a Barbara Piwowarczyk - Srebrnym Medalem.

Za szczególne osiągnięcia dla oświaty i wychowania uhonorowano medalem Komisji Edukacji Narodowej Jolantę Turek i Barbarę Spisak-Kotarba. W trakcie uroczystości wręczono także nagrody jubileuszowe od marszałka województwa małopolskiego, które otrzymała Jolanta Pitala i Jadwiga Turek, a nagrody dyrektora szkoły zostały wręczone Ewie Wróblewskiej i Jolancie Śliwińskiej oraz przyznano pamiątkowe medale okolicznościowe.

Po części oficjalnej dla gości wystąpiła Ziemia Myślenicka oraz uczennica "Tytusa" Joanna Stoch. Następnie odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanych pracowni
gastronomicznych.

Komentarze (5)

Zobacz więcej