Miasto

Złota płyta chodnikowa dla powiatu myślenickiego

Złota płyta chodnikowa dla powiatu myślenickiego

Powiat myślenicki zajął drugie miejsce w Konkursie „Bezpieczne Drogi w Małopolsce – budujemy chodniki i ścieżki rowerowe” 

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało powiatowi myślenickiemu drugie miejsce i tytuł „Bezpieczne Drogi w Małopolsce – Najlepszy Powiat w 2012 r. Złota Płyta Chodnikowa” w VI konkursie „Bezpieczne Drogi w Małopolsce - budujemy chodniki i ścieżki rowerowe”.

Powiat otrzymał nagrodę za budowę chodników i poboczy w roku 2012. Całkowity koszt inwestycji poniesionych na budowę chodników i poboczy wyniósł w 2012 roku 2 mln 057 tys.212 zł.

- Co roku przybywa chodników przy drogach powiatowych. W roku 2012 wykonano takie inwestycje m.in. w Myślenicach: ul. Sobieskiego, Daszyńskiego, Mickiewicza, Niepodległości, przy rondzie w Śródmieściu, w Krzczonowie, Sieprawiu, Stadnikach, Lipniku. Dwukrotnie więcej zostało i zostanie wykonanych chodników w roku 2013 m.in. w Borzęcie, Zakliczynie, Rudniku, Sułkowicach, Tokarni. Zdaję sobie sprawę, iż do zrobienia jest jeszcze wiele i w najbliższych latach chodniki i modernizacja mostów powinny stać się priorytetem powiatu - komentuje starosta Józef Tomal.

Komentarze (10)

 • 9 paź 2013

  Taka ta płyta "złota" jak i powiatowe "osiągnięcia". Powinien ją sobie Józek wmurować na nowym chodniku przed swoim domem...

  9 3 Odpowiedz
 • 9 paź 2013

  Skłonna jestem napisać do tego Stowarzyszenia (wraz z dokumentacją fotograficzną) gdzie chodniki się buduje a gdzie od lat mieszkańcy proszą o ich wybudowanie. Gdzie przy drodze powiatowej chodnik wybudują pod warunkiem że miasto dołoży swoja kasę i to najwcześniej za dwa lata. Tą złotą płytę to sobie mogą do gramofonu wsadzić. Tak się u nas dba o bezpieczeństwo.

  8 2 Odpowiedz
 • piotrworker 9 paź 2013

  chodniki, ścieżki rowerowe super! Gdzie te chodniki i ścieżki?? szkoda, że te chodniki , przejścia dla pieszych nie są oświetlane wcześnie rano np pasy wokół ronda na Słowackiego, na rondzie im. Lecha Kaczyńskiego. Piesi nie widoczni , rowerzyści jeżdźący bez świateł, odblasków. Wystarczy aby 1 radiwóz przejechał się w godz. 5-6 i wyłapał "święte krowy" .
  Bezpieczne drogi ! samochody parkujące przed samymi pasami dla pieszych stojące cały dzień " wypasione bryki" więc ktoś ważny sm i policja nie rusza??
  Ta bezpieczne drogi najpierw to zadbajcie o stan tych dróg, oświetlenie chodników i przejść dla pieszych.

  8 2 Odpowiedz
 • 9 paź 2013

  Doprosić się nie mogę by chodnik na rogu Rynku i ulicy Sobieskiego został naprawiony, zbywanie , zastanawianie się i cisza a nierówności jak były tak są więc więcej pokory włodarze.

  8 4 Odpowiedz
 • 9 paź 2013

  Kto mi powie gdzie jest ścieżka rowerowa z osiedla do ścieżki rowerowej na Zarabiu?
  Jak dojechać na rowerze np. z centrum do tej ścieżki?

  7 3 Odpowiedz

Zobacz więcej