Okolice

Małopolskie Remizy 2013: Są pieniądze na remont OSP w Bysinie i Jasienicy

Małopolskie Remizy 2013: Są pieniądze na remont OSP w Bysinie i Jasienicy

Z kasy Województwa Małopolskiego do gminy Myślenice płyną pieniądze na remont siedzib OSP. Tym razem pieniądze trafią do strażaków z Bysiny i Jasienicy

W ramach programu "Małopolskie Remizy 2013" łącznie ponad 3,6 mln zł trafi do 130 gmin. W Bysinie wykonana zostanie termomodernizacja budynku oraz wymiana stolarki okiennej. Odpowiednie pomieszczenia zostaną za zaadoptowane na w pełni wyposażone sanitariaty. Ponadto prace obejmują wymianę posadzki w korytarzu, remont schodów zewnętrznych i wewnętrznych oraz wymianę części drzwi wewnątrz budynku. Całość szacuje się na koszt ok. 128 tys. zł.

Podobne prace zostaną przeprowadzone w Jasienicy i będą to: termomodernizacja budynku, wymiana stolarki okiennej, wymiana podłogi oraz prace wykończeniowe w sali głównej. Ich wartość szacuje się na kwotę około 151 550 zł.

Prace mają potrwać do końca października.

W ubiegłym roku dotacja o wysokości 35 tys. zł przekazana została do OSP Polanka, gdzie wykonano termomodernizację budynku oraz zakupiono materiały do wykonania centralnego ogrzewania.

Komentarze (4)

 • 30 paź 2013

  Tak trzymać, w następnym roku starania pójdą w kierunku pomocy kolejnym , dofinansowanie prawdopodobnie otrzyma OSP Borzęta i OSP Trzemeśnia. Potrzeby są również w Porębie i innych miejscowościach.Mam nadzieję iż przy dobrze skoordynowanym i solidarnym działaniu można będzie efektywnie wykorzystać możliwości dofinansowania z wielu źródeł do modernizacji istniejących remiz.Cieszy mnie znaczące wsparcie ze strony Pana Burmistrza i jego pracowników oraz Radnego Sejmiku województwa małopolskiego połączone z ciężka pracą samych strażaków daje widoczne efekty. Duży wysiłek trzeba będzie skierować również w pomoc dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Głogoczowie która czyni starania w kierunku budowy nowej remizy. Pozdrawiam strażaków z Bysiny i Jasiennicy . Życzę dobrej pogody na czas prac remontowych.

  16 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  30 paź 2013

  którego radnego, bo chyba nie Szlachetki?

  2 Odpowiedz
 • 31 paź 2013

  Pan Mieczysław Kęsek jest członkiem OSP.Mundur strażacki ubiera sporadycznie,natomiast pełniąc funkcję Radnego Sejmiku województwa małopolskiego i Dyrektora UMiG w Myślenicach często i skutecznie , oczywiście w miarę występujących możliwości wspiera działalność Ochotniczych Straży Pożarnych.Przykładem niech będzie zmiana na wniosek Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Myślenicach przy skutecznym wsparciu Pana Kęska regulaminu dotyczącego ,,Małopolskich Remiz'' na bardziej korzystny dla Naszej Gminy dzięki któremu dwie straże a nie jedna jak było wcześniej ,otrzymują znaczące wsparcie finansowe z tego programu. W sąsiednich gminach niestety tylko jedna.Mam nadzieję iż w przyszłości środki marszałek zwiększy i uda się wesprzeć najbardziej potrzebujących.

  4 Odpowiedz
 • 13 lis 2013

  Ile jednostek na rok może dostać takie dofinansowanie ?
  Kiedy będzie wiadome kto dostanie pieniądze w 2014 roku ?

  1 Odpowiedz

Zobacz więcej