Dalin:Puszcza 2:1 - Kibic zaatakował sędziego

1 września 2008

Kibic zaatakował sędziego

2:1
Filipczak 6, Kałat 71, Pilch 82

Była 93 minuta, kiedy Szuba złapał piłkę celowo nabitą na głowę obrońcy. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni, a jeden z kibiców wtargnął na murawę i próbował zaatakować sędziego liniowego

Agresywnego kibica szybko usunięto z murawy
Tak, nie przewidziało wam się. Niesiony emocjami starszy pan przeszedł przez barierki oddzielające trybunę od murawy i wystartował w kierunku sędziego. Gdyby nie szybka interwencja Muniaka, przypadkowego przechodnia i obsługi stadionu sytuacja mogła całkowicie wymknąć się spod kontroli. Na szczęście krewki fanatyk biało zielonych szybko opuścił murawę.

Zaraz po tym incydencie atomowe uderzenie Kusi trafiło w poprzeczkę Dalinu. Kiedy bramka wpadała w rezonans, wygięty od śledzenia trajektorii piłki Szuba, grzebał się na ziemi, aby wstać szybciej niż piłka spadnie na stopę któregoś z zawodników Puszczy Niepołomice. Na szczęście nie spadła, a mecz zakończył się zwycięstwem 2:1 dla myśleniczan.

Nie było to jednak łatwe zwycięstwo. Bramkę straciliśmy już w 6 minucie, kiedy podczas rzutu rożnego Szuba wychodzący do piłki (w polu pięciu metrów) został staranowany przez napastnika Puszczy. Upadł, trzymał się za plecy, a wszyscy zawodnicy zwrócili się w kierunku sędziego… ten jednak nie zagwizdał. Wykorzystali to piłkarze gości, którzy zasady gry fair play zostawili w głębokiej puszczy i Filipczak strzelił na 1:0.

Wydawało się, że Dalin pogrąży się w chaosie po utracie pierwszej bramki. Po kwadransie gry nie stworzył ani jednej sytuacji, która mogła zagrozić bramce niepołomiczan. Sytuacje stwarzali za to goście i tak w 15 min. Kubiak mógł pokonać Szubę… w 25 min. z wolnego atakował Murawski, ale Szuba ponownie był na posterunku. Mija kilka minut, a Szuba mija się z piłką, znowu dochodzi do niej Murawski i po raz kolejny pudłuje. W tym meczu Murawski stał się odpowiednikiem myślenickiego Antasa, który w tym meczu ponownie nie zaprezentował dobrej gry. Wciąż czekamy na przebudzenie i ten dzień, kiedy nowy nabytek Dalinu zdobędzie pierwszego gola. W meczu z Puszczą udało mu się strzelić głową po świetnym podaniu Myśkowa. Niestety Antas po raz kolejny w swoim stylu, czyli nad poprzeczką.

W drugiej połowie na boisku widoczny był tylko Dalin. Chęć zdobycia bramki na remis widoczna była nawet w postawie Antasa, jednak w 52 min. strzelił za słabo. Swoją okazję miał też Myśków, jednak trafił w poprzeczkę. W końcu nadeszła 71 min. i rzut wolny dla Dalinu. W ubiegłym sezonie takie sytuacje należały do Rączki, jednak Wojtek nie występuje już w barwach Dalinu. Do piłki ustawił się Kałat. Do bramki dzielił go dystans 18 metrów. Strzelił! Piłka rykoszetem wpadła w okienko, a bramkarz nawet nie zdążył zareagować.

Bramka podziałała na myśleniczan motywująco i w 82 min. po rzucie rożnym z woleja strzelił Pilch i było 2:1. Goooool! Po tej bramce do ataku rzucili się zawodnicy Puszczy. Wtedy doszło do incydentu z 93 minuty, kiedy to Szuba zagrał na głowę jednego z obrońców, ten odegrał mu piłkę i bramkarz Dalinu przebiegając na drugie skrzydło pola karnego złapał ją. Sędzia momentalnie zagwizdał rzut wolny dla Puszczy, a na murawę wbiegł rozgoryczony kibic.

Na szczęście piłka po strzale trafiła w poprzeczkę, a kibica w szybki sposób usunięto z murawy. W ten oto sposób w meczu kolejki III ligi Dalin Myślenice wygrał z liderem umacniając się na drugim miejscu w tabeli.