Miasto

Zarabie: Czym zaskoczy nas dzielnica na wiosnę? [WIDEO]

Zarabie: Czym zaskoczy nas dzielnica na wiosnę? [WIDEO]

Nowe oblicze ma zyskać plaża trawiasta, która została zniszczona przez powódź w 2010 roku. Natomiast po drugiej stronie Raby powstają dodatkowe kryte korty, a nieco dalej dobiegają końca prace nad zapleczem treningowym Wisły Kraków

W 2010 roku plażę trawiastą zniszczyła wielka woda, jaka przelała się przez Myślenice, a w szczególności przez rekreacyjną dzielnicę miasta, jaką jest Zarabie.

Obecnie wokół plaży trawiastej, powstają alejki spacerowe i trasy rowerowe. W parku do wiosny znajdą się również drewniane altanki przy placu zabaw i przy placyku z miejscem na grilla, a także dodatkowe ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz boisko do siatkówki plażowej.

Na odbudowę gmina wyda 2,3 mln zł, które uzyskała ze środków państwowych w ramach tzw. "powodziówki".

Dodatkowe korty i szatnia

Na kortach tenisowych po drugiej stronie Raby powstaje budynek szatniowy i dodatkowe dwa boiska, które w przyszłości zostaną zadaszone. W tym miejscu powstanie również kort treningowy ze ścianką i boisko do badmingtona.

Budowa obiektu Wisły gotowa w 75%

JÓZEF MOSKAL, prezes Spółki Sport: - Stan zaawansowania robót można ocenić na 70-75%. Murawa wykonana jest praktycznie w całości, brakuje tylko oświetlenia, bramek i ławek dla zawodników. W budynku zaplecza odbywają się prace wykończeniowe. Prace potrwają do połowy grudnia, natomiast 2 stycznia 2014 roku obiekt zostanie przekazany Wiśle Kraków.

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze (16)

 • Robert 7 lis 2013

  Lodowisko bardzo by się przydało. Pamiętam, gdy byłem mały, w Myślenicach było przynajmniej 3-4 lodowiska. Obecnie nie ma gdzie dzieci zabrać. Natomiast zmiany na Zarabiu bardzo fajne! Robi się pięknie i tak jak powinno być zawsze, a nie tylko klepisko i grillujące morsy z Krakowa co niedzielę :-)

  29 1 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Wszystko super bardzo się cieszę że nasze miasto się tak prężnie rozwija tylko dla czego jeśli robi się coś z naszych podatków, to potem każe się za to tak dużo płacić.
  Ja naprawdę bardzo chętnie przeszedł bym się na kryty basen, strzelnicę, czy korty tenisowe, ale zarabiając 1150 zł mnie na to nie stać. Stąd moje pytanie, po co to budują skoro będzie stało to odłogiem ?, alejki będą piękne park również plac zabaw dla dzieci to super pomysł, co do reszty nie jestem przekonany

  30 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  To problem takich ludzi jak ty, którzy prace mają "po znajomości" przez bogatych tatusiów i wujków i ciocie.

  Ja co mogłem zrobiłem, mam dwa dyplomy, i wiele pokończonych kursów, jak czytam wypowiedzi twojego pokroju to robi mi się żal że muszę z takimi ludźmi mieszkać w jednym mieście.

  30 6 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Wszystko fajnie , tylko po co aż 4 korty ? Czy nie lepiej było zrobić jedno sztuczne zadaszone lodowisko ? Na korty chodzi tylko pewna specyficzna grupa ludzi, a lodowisko na pewno miało by większe "powodzenie"

  28 9 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Kolego... widocznie dorastaliśmy w różnych okresach...
  Lodowiska za moich dziecięcych lat były przy każdej szkole i to z drewnianymi BANDAMI. Przy Ogólniaku, przy Technikum, na "Dwójce" na "Jedynce". Mało - było także na dawnych tzw. "Plantach". Nauczyciele angażowali się w prace zupełnie BEZINTERESOWNIE, zachęcali młodzież do aktywności.

  A teraz ?

  Na każdej szkole Orliki i nie ma już żadnych szans na lodowisko, poza tym wszyscy teraz dziwnie nauczyli się liczyć pieniądze, nic za darmo... :(
  Mamy Strzelnicę za to - niech strzelają i ćwiczą strzelanie Ci, którzy to lubią, może przy okazji wyłoni się jakiś SNAJPER i wystrzela tych co sobie wymyślają za nasze pieniądze te coraz to dziwniejsze INWESTYCJE, INWESTYCJE...

  20 2 Odpowiedz

Zobacz więcej