Miasto

Zarabie: Czym zaskoczy nas dzielnica na wiosnę? [WIDEO]

Nowe oblicze ma zyskać plaża trawiasta, która została zniszczona przez powódź w 2010 roku. Natomiast po drugiej stronie Raby powstają dodatkowe kryte korty, a nieco dalej dobiegają końca prace nad zapleczem treningowym Wisły Kraków

W 2010 roku plażę trawiastą zniszczyła wielka woda, jaka przelała się przez Myślenice, a w szczególności przez rekreacyjną dzielnicę miasta, jaką jest Zarabie.

Obecnie wokół plaży trawiastej, powstają alejki spacerowe i trasy rowerowe. W parku do wiosny znajdą się również drewniane altanki przy placu zabaw i przy placyku z miejscem na grilla, a także dodatkowe ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz boisko do siatkówki plażowej.

Na odbudowę gmina wyda 2,3 mln zł, które uzyskała ze środków państwowych w ramach tzw. "powodziówki".

Dodatkowe korty i szatnia

Na kortach tenisowych po drugiej stronie Raby powstaje budynek szatniowy i dodatkowe dwa boiska, które w przyszłości zostaną zadaszone. W tym miejscu powstanie również kort treningowy ze ścianką i boisko do badmingtona.

Budowa obiektu Wisły gotowa w 75%

JÓZEF MOSKAL, prezes Spółki Sport: - Stan zaawansowania robót można ocenić na 70-75%. Murawa wykonana jest praktycznie w całości, brakuje tylko oświetlenia, bramek i ławek dla zawodników. W budynku zaplecza odbywają się prace wykończeniowe. Prace potrwają do połowy grudnia, natomiast 2 stycznia 2014 roku obiekt zostanie przekazany Wiśle Kraków.

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze

 • 7 lis 2013

  Wszystko super bardzo się cieszę że nasze miasto się tak prężnie rozwija tylko dla czego jeśli robi się coś z naszych podatków, to potem każe się za to tak dużo płacić.
  Ja naprawdę bardzo chętnie przeszedł bym się na kryty basen, strzelnicę, czy korty tenisowe, ale zarabiając 1150 zł mnie na to nie stać. Stąd moje pytanie, po co to budują skoro będzie stało to odłogiem ?, alejki będą piękne park również plac zabaw dla dzieci to super pomysł, co do reszty nie jestem przekonany

  30 5 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 7 lis 2013

   Czy to problem władz Myślenic, że zarabiasz 1150 zł ? Podszkol się, szukaj lepszej pracy. Będzie cię stać na basen, korty i strzelnicę.

   8 35 Odpowiedz
 • Magdalena 7 lis 2013

  Aż się łezka w oku kręci, jak pomyślę, że najwyżej miesiąc po tym, jak to wszystko powstanie, przyjdą wandale i zniszczą :(
  Drewniane altanki, to super sprawa - ale jak myślicie, jak będą wyglądały kilka tygodni później, kiedy dobierze się do nich hołota? :(

  19 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  debili jest mnóstwo, więc być może efektu końcowego nie będziemy podziwiać zbyt długo. Byćmoże jednak nasza młodzież nas pozytywnie zaskoczy i może nie będą szczególnie o to miejsce dbać, bo na to nie liczę, ale chociaż nie będą niszczyć. Trochę więcej wiary w ludzi . ;)

  1 4 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Wszystko fajnie , tylko po co aż 4 korty ? Czy nie lepiej było zrobić jedno sztuczne zadaszone lodowisko ? Na korty chodzi tylko pewna specyficzna grupa ludzi, a lodowisko na pewno miało by większe "powodzenie"

  28 9 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Bardzo ale to bardzo mnie to cieszy, dzieci mniejsze i większe a nawet dorośli na tym skorzystają, chociaż rzeczywiście ceny za użytkowanie płatnych obiektów mogłyby być niższe.

  11 1 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Wolę już te korty a nie tor bobslejowy...

  15 2 Odpowiedz
 • Robert 7 lis 2013

  Lodowisko bardzo by się przydało. Pamiętam, gdy byłem mały, w Myślenicach było przynajmniej 3-4 lodowiska. Obecnie nie ma gdzie dzieci zabrać. Natomiast zmiany na Zarabiu bardzo fajne! Robi się pięknie i tak jak powinno być zawsze, a nie tylko klepisko i grillujące morsy z Krakowa co niedzielę :-)

  29 1 Odpowiedz
  • 7 lis 2013

   Kolego... widocznie dorastaliśmy w różnych okresach...
   Lodowiska za moich dziecięcych lat były przy każdej szkole i to z drewnianymi BANDAMI. Przy Ogólniaku, przy Technikum, na "Dwójce" na "Jedynce". Mało - było także na dawnych tzw. "Plantach". Nauczyciele angażowali się w prace zupełnie BEZINTERESOWNIE, zachęcali młodzież do aktywności.

   A teraz ?

   Na każdej szkole Orliki i nie ma już żadnych szans na lodowisko, poza tym wszyscy teraz dziwnie nauczyli się liczyć pieniądze, nic za darmo... :(
   Mamy Strzelnicę za to - niech strzelają i ćwiczą strzelanie Ci, którzy to lubią, może przy okazji wyłoni się jakiś SNAJPER i wystrzela tych co sobie wymyślają za nasze pieniądze te coraz to dziwniejsze INWESTYCJE, INWESTYCJE...

   20 2 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 7 lis 2013
  seba napisał/a:

  def_ibrylator napisał/a:seba napisał/a:Wszystko super bardzo się cieszę że nasze miasto się tak prężnie rozwija tylko dla czego jeśli robi się coś z naszych podatków, to potem każe się za to tak dużo płacić.
  Ja naprawdę bardzo chętnie przeszedł bym się na kryty basen, strzelnicę, czy korty tenisowe, ale zarabiając 1150 zł mnie na to nie stać. Stąd moje pytanie, po co to budują skoro będzie stało to odłogiem ?, alejki będą piękne park również plac zabaw dla dzieci to super pomysł, co do reszty nie jestem przekonanyCzy to problem władz Myślenic, że zarabiasz 1150 zł ? Podszkol się, szukaj lepszej pracy. Będzie cię stać na basen, korty i strzelnicę.To problem takich ludzi jak ty, którzy prace mają "po znajomości" przez bogatych tatusiów i wujków i ciocie.

  Ja co mogłem zrobiłem, mam dwa dyplomy, i wiele pokończonych kursów, jak czytam wypowiedzi twojego pokroju to robi mi się żal że muszę z takimi ludźmi mieszkać w jednym mieście.

  Kochany, ja tylko staram Ci się przetłumaczyć, że Ty sam sobie kierujesz życiem. I jesteś kolejnym, który chce swój los przelać na innych. To, że Ty masz ciężko, nie znaczy, że inni muszą na tym tracić. Dyplomy - fajnie. Tylko, czy potrzebne przy obecnej koniunkturze ?

  Ps. Nie mam bogatego tatusia, nikt mi pracy nie załatwił. Poszedłem na odpowiednie studia po dogłębnej analizie rynku i mam dobrą robotę + fach w ręku na całe życie.

  I lepiej niech Ci nie będzie żal, że musisz ze mną mieszkać w naszym mieście, bo inaczej wszyscy byście się "wynażekali" na śmierć, zamiast stanąć porządnie na nogi.

  Świat nie był, nie jest i nie będzie sprawiedliwym miejscem. Trzeba walczyć, biegać po tysiąckroć na szczyt, spadać z niego, i wchodzić raz jeszcze. Trzeba mieć zawsze kły na wierzchu. I jaja. I wtedy świat staje otworem. Polecam się zmobilizować, bo każdy może (bez pieprzenia, że "bez znajomości to się nie da"). Trzeba tylko chcieć, a nie siedzieć w domu i płakać, że się zarabia tak marnie. Znam dziesiątki ludzi, którym się udało. Dlaczego miałoby się nie udać tobie ?

  ... i wtedy powiesz - stać mnie na korzystanie z wszystkich dobrodziejstw, które obecnie się budują. I tego Ci życzę.

  9 22 Odpowiedz
  • 7 lis 2013

   To problem takich ludzi jak ty, którzy prace mają "po znajomości" przez bogatych tatusiów i wujków i ciocie.

   Ja co mogłem zrobiłem, mam dwa dyplomy, i wiele pokończonych kursów, jak czytam wypowiedzi twojego pokroju to robi mi się żal że muszę z takimi ludźmi mieszkać w jednym mieście.

   30 6 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  a ja chcę zauważyć że swoim płytkim i zaczepnym postem zszedłeś z tematu który jak pewnie nie zauważyłeś miał dotyczyć remontów na "Zarabiu".

  10 6 Odpowiedz
 • Robert 7 lis 2013

  @pan Kracy, za pewne dorastaliśmy w tych samych latach, ale mając lodowisko pod domem, nie musiałem zajmować się ich zliczaniem po całym mieście ;-) Chodziłem na trójkę, na jedynkę, na planty i na liceum. Wszędzie były z bandami. Faktycznie było też lodowisko przy technikum. Natomiast innych naprawdę nie kojarzę, może mnie oświeć.

  1 2 Odpowiedz
 • OKOKI 7 lis 2013

  Żeby jeszcze rzeka była taka głeboka jak dawniej ,to można by pomyśleć ze jesteśmy w raju.

  7 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  obiekty ale dla wisły ale frajda dla myśleniczan ktoś chyba nieżle zarobił na tym

  15 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy
Kościół 10

Dalsze losy Myślenic zawierzone Matce Boskiej. Msza na Rynku przyciągnęła tłumy

Dzisiaj na myślenickim Rynku odbywają się uroczystości będące zwieńczeniem tygodnia obchodów Jubileuszu 50-lecia Koronacji Obrazu Matki Bożej Myślenickiej. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przyjęcie aktu zawierzenia losów Miasta i Gminy Myślenice Matce Boskiej Myślenickiej.   Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myśleni...

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami
Kościół 2

Arcybiskup Marek Jędraszewski: Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami

"Pojawiają się ideologie, które w imię wolności chcą zawładnąć naszymi sercami i umysłami, ideologie ateistyczne, odrzucające prawdę o Bogu, który stworzył człowieka jako kobietę i mężczyznę na swój obraz i swoje podobieństwo i nie dziwmy się temu, że jeżeli odrzuca się Boga -za tym idą także groźne konsekwencje odnoszące się do człowieka" - podcz...

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 
Kościół 1

Co 50 lat temu do myśleniczan mówił kard. Karol Wojtyła? 

Koronacji wizerunku Matki Bożej w Myślenicach 24 sierpnia 1969 roku dokonał ks. kardynał Karol Wojtyła. Jakimi słowami przemawiał do wiernych zgromadzonych pod myślenickim sanktuarium? Od początku ubiegłego roku w Parafii Narodzenia NMP w Myślenicach trwa złoty jubileusz koronacji obrazu Matki Boskiej Myślenickiej. W dniu 24 sierpnia 1969 roku kor...

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć
Myślenice 1

Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 mieszkańców Myślenic. Garstka nie daje o tym zapomnieć

Dokładnie 77 lat temu 22 sierpnia 1042 roku Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic. Garstka wciąż nie pozwala o tym zapomnieć W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku widnieje tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć je...

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic
Historia 5

Dokładnie 77 lat temu Niemcy wywieźli i zamordowali 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic

W czwartek 22 sierpnia mija 77 lat od chwili, kiedy Niemcy wywieźli, a następnie zamordowali około 1200 żydowskich mieszkańców Myślenic W jednej z kamienicy znajdującej się na myślenickim Rynku znajduje się tablica upamiętniająca te wydarzenia. Od 15 lat spotykają się pod nią mieszkańcy Myślenic, aby uczcić pamięć jednego z najtragiczniejszych wyd...