Miasto

Zarabie: Czym zaskoczy nas dzielnica na wiosnę? [WIDEO]

Zarabie: Czym zaskoczy nas dzielnica na wiosnę? [WIDEO]

Nowe oblicze ma zyskać plaża trawiasta, która została zniszczona przez powódź w 2010 roku. Natomiast po drugiej stronie Raby powstają dodatkowe kryte korty, a nieco dalej dobiegają końca prace nad zapleczem treningowym Wisły Kraków

W 2010 roku plażę trawiastą zniszczyła wielka woda, jaka przelała się przez Myślenice, a w szczególności przez rekreacyjną dzielnicę miasta, jaką jest Zarabie.

Obecnie wokół plaży trawiastej, powstają alejki spacerowe i trasy rowerowe. W parku do wiosny znajdą się również drewniane altanki przy placu zabaw i przy placyku z miejscem na grilla, a także dodatkowe ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz boisko do siatkówki plażowej.

Na odbudowę gmina wyda 2,3 mln zł, które uzyskała ze środków państwowych w ramach tzw. "powodziówki".

Dodatkowe korty i szatnia

Na kortach tenisowych po drugiej stronie Raby powstaje budynek szatniowy i dodatkowe dwa boiska, które w przyszłości zostaną zadaszone. W tym miejscu powstanie również kort treningowy ze ścianką i boisko do badmingtona.

Budowa obiektu Wisły gotowa w 75%

JÓZEF MOSKAL, prezes Spółki Sport: - Stan zaawansowania robót można ocenić na 70-75%. Murawa wykonana jest praktycznie w całości, brakuje tylko oświetlenia, bramek i ławek dla zawodników. W budynku zaplecza odbywają się prace wykończeniowe. Prace potrwają do połowy grudnia, natomiast 2 stycznia 2014 roku obiekt zostanie przekazany Wiśle Kraków.

Powiązane tematy

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej
Miasto 5

Zarabie: Trwa budowa sieci kanalizacyjnej

Trwa budowa sieci kanalizacyjnej na Zarabiu. Rozkopane są drogi i pobocza. Utrudnienia potrwają do końca roku, natomiast odbudowa dróg zaplanowana jest na wiosnę 2014

Komentarze

 • 7 lis 2013

  Wszystko super bardzo się cieszę że nasze miasto się tak prężnie rozwija tylko dla czego jeśli robi się coś z naszych podatków, to potem każe się za to tak dużo płacić.
  Ja naprawdę bardzo chętnie przeszedł bym się na kryty basen, strzelnicę, czy korty tenisowe, ale zarabiając 1150 zł mnie na to nie stać. Stąd moje pytanie, po co to budują skoro będzie stało to odłogiem ?, alejki będą piękne park również plac zabaw dla dzieci to super pomysł, co do reszty nie jestem przekonany

  30 5 Odpowiedz
  • Def Ibrylator 7 lis 2013

   Czy to problem władz Myślenic, że zarabiasz 1150 zł ? Podszkol się, szukaj lepszej pracy. Będzie cię stać na basen, korty i strzelnicę.

   8 35 Odpowiedz
 • Magdalena 7 lis 2013

  Aż się łezka w oku kręci, jak pomyślę, że najwyżej miesiąc po tym, jak to wszystko powstanie, przyjdą wandale i zniszczą :(
  Drewniane altanki, to super sprawa - ale jak myślicie, jak będą wyglądały kilka tygodni później, kiedy dobierze się do nich hołota? :(

  19 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  debili jest mnóstwo, więc być może efektu końcowego nie będziemy podziwiać zbyt długo. Byćmoże jednak nasza młodzież nas pozytywnie zaskoczy i może nie będą szczególnie o to miejsce dbać, bo na to nie liczę, ale chociaż nie będą niszczyć. Trochę więcej wiary w ludzi . ;)

  1 4 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Wszystko fajnie , tylko po co aż 4 korty ? Czy nie lepiej było zrobić jedno sztuczne zadaszone lodowisko ? Na korty chodzi tylko pewna specyficzna grupa ludzi, a lodowisko na pewno miało by większe "powodzenie"

  28 9 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  Bardzo ale to bardzo mnie to cieszy, dzieci mniejsze i większe a nawet dorośli na tym skorzystają, chociaż rzeczywiście ceny za użytkowanie płatnych obiektów mogłyby być niższe.

  11 1 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  7 lis 2013

  Wolę już te korty a nie tor bobslejowy...

  15 2 Odpowiedz
 • Robert 7 lis 2013

  Lodowisko bardzo by się przydało. Pamiętam, gdy byłem mały, w Myślenicach było przynajmniej 3-4 lodowiska. Obecnie nie ma gdzie dzieci zabrać. Natomiast zmiany na Zarabiu bardzo fajne! Robi się pięknie i tak jak powinno być zawsze, a nie tylko klepisko i grillujące morsy z Krakowa co niedzielę :-)

  29 1 Odpowiedz
  • 7 lis 2013

   Kolego... widocznie dorastaliśmy w różnych okresach...
   Lodowiska za moich dziecięcych lat były przy każdej szkole i to z drewnianymi BANDAMI. Przy Ogólniaku, przy Technikum, na "Dwójce" na "Jedynce". Mało - było także na dawnych tzw. "Plantach". Nauczyciele angażowali się w prace zupełnie BEZINTERESOWNIE, zachęcali młodzież do aktywności.

   A teraz ?

   Na każdej szkole Orliki i nie ma już żadnych szans na lodowisko, poza tym wszyscy teraz dziwnie nauczyli się liczyć pieniądze, nic za darmo... :(
   Mamy Strzelnicę za to - niech strzelają i ćwiczą strzelanie Ci, którzy to lubią, może przy okazji wyłoni się jakiś SNAJPER i wystrzela tych co sobie wymyślają za nasze pieniądze te coraz to dziwniejsze INWESTYCJE, INWESTYCJE...

   20 2 Odpowiedz
 • Def Ibrylator 7 lis 2013
  seba napisał/a:

  def_ibrylator napisał/a:seba napisał/a:Wszystko super bardzo się cieszę że nasze miasto się tak prężnie rozwija tylko dla czego jeśli robi się coś z naszych podatków, to potem każe się za to tak dużo płacić.
  Ja naprawdę bardzo chętnie przeszedł bym się na kryty basen, strzelnicę, czy korty tenisowe, ale zarabiając 1150 zł mnie na to nie stać. Stąd moje pytanie, po co to budują skoro będzie stało to odłogiem ?, alejki będą piękne park również plac zabaw dla dzieci to super pomysł, co do reszty nie jestem przekonanyCzy to problem władz Myślenic, że zarabiasz 1150 zł ? Podszkol się, szukaj lepszej pracy. Będzie cię stać na basen, korty i strzelnicę.To problem takich ludzi jak ty, którzy prace mają "po znajomości" przez bogatych tatusiów i wujków i ciocie.

  Ja co mogłem zrobiłem, mam dwa dyplomy, i wiele pokończonych kursów, jak czytam wypowiedzi twojego pokroju to robi mi się żal że muszę z takimi ludźmi mieszkać w jednym mieście.

  Kochany, ja tylko staram Ci się przetłumaczyć, że Ty sam sobie kierujesz życiem. I jesteś kolejnym, który chce swój los przelać na innych. To, że Ty masz ciężko, nie znaczy, że inni muszą na tym tracić. Dyplomy - fajnie. Tylko, czy potrzebne przy obecnej koniunkturze ?

  Ps. Nie mam bogatego tatusia, nikt mi pracy nie załatwił. Poszedłem na odpowiednie studia po dogłębnej analizie rynku i mam dobrą robotę + fach w ręku na całe życie.

  I lepiej niech Ci nie będzie żal, że musisz ze mną mieszkać w naszym mieście, bo inaczej wszyscy byście się "wynażekali" na śmierć, zamiast stanąć porządnie na nogi.

  Świat nie był, nie jest i nie będzie sprawiedliwym miejscem. Trzeba walczyć, biegać po tysiąckroć na szczyt, spadać z niego, i wchodzić raz jeszcze. Trzeba mieć zawsze kły na wierzchu. I jaja. I wtedy świat staje otworem. Polecam się zmobilizować, bo każdy może (bez pieprzenia, że "bez znajomości to się nie da"). Trzeba tylko chcieć, a nie siedzieć w domu i płakać, że się zarabia tak marnie. Znam dziesiątki ludzi, którym się udało. Dlaczego miałoby się nie udać tobie ?

  ... i wtedy powiesz - stać mnie na korzystanie z wszystkich dobrodziejstw, które obecnie się budują. I tego Ci życzę.

  9 22 Odpowiedz
  • 7 lis 2013

   To problem takich ludzi jak ty, którzy prace mają "po znajomości" przez bogatych tatusiów i wujków i ciocie.

   Ja co mogłem zrobiłem, mam dwa dyplomy, i wiele pokończonych kursów, jak czytam wypowiedzi twojego pokroju to robi mi się żal że muszę z takimi ludźmi mieszkać w jednym mieście.

   30 6 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  a ja chcę zauważyć że swoim płytkim i zaczepnym postem zszedłeś z tematu który jak pewnie nie zauważyłeś miał dotyczyć remontów na "Zarabiu".

  10 6 Odpowiedz
 • Robert 7 lis 2013

  @pan Kracy, za pewne dorastaliśmy w tych samych latach, ale mając lodowisko pod domem, nie musiałem zajmować się ich zliczaniem po całym mieście ;-) Chodziłem na trójkę, na jedynkę, na planty i na liceum. Wszędzie były z bandami. Faktycznie było też lodowisko przy technikum. Natomiast innych naprawdę nie kojarzę, może mnie oświeć.

  1 2 Odpowiedz
 • OKOKI 7 lis 2013

  Żeby jeszcze rzeka była taka głeboka jak dawniej ,to można by pomyśleć ze jesteśmy w raju.

  7 5 Odpowiedz
 • 7 lis 2013

  obiekty ale dla wisły ale frajda dla myśleniczan ktoś chyba nieżle zarobił na tym

  15 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie
Myślenice 0

Dobry czas dla Myślenic; Gmina pozyskała milionowe wsparcie

Kolejne kroki w sprawie budowy bezkolizyjnego węzła drogowego w Jaworniku, opracowanie dokumentacji budowy tunelu pod Zakopianką w Krzyszkowicach, inwestycje drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych, czy 1,7 mln zł dofinansowania do budowy sieci kanalizacyjnej – to tylko niektóre inwestycje, na które Gmina Myślenice pozyskała w ostatnim czasie finans...

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków
Myślenice 23

Starosta ma propozycję dla burmistrza. Dotyczy bazy treningowej Wisły Kraków

Propozycja starosty jest prosta; burmistrz obniża o połowę koszty dzierżawy terenu pod bazę dla Wisły Kraków, a klub za zaoszczędzone pieniądze w obniżonej cenie kupuje ziemię od starostwa na rozbudowę swojej siedziby. Ale to nie wszystko…   Wspomniany plan przyszedł do nas drogą mailową. Informacja zatytułowana „Współpraca ponad podziałami. Baza...

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę
Myślenice 31

Drogi w mieście powinny być gminne czy powiatowe? Radni proponują staroście zamianę

Radni miejscy podjęli uchwałę, na mocy której upoważniają burmistrza do prowadzenia negocjacji w sprawie zamiany dróg powiatowych znajdujących się w centrum Myślenic na drogi gminne Zgodnie z podjętą uchwałą (12 głosów za, 5 przeciw, 3 wstrzymało się) w sprawie dróg gminnych przeznaczonych do ewentualnej wymiany za drogi powiatowe znajdujące się n...

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka
Koronawirus 5

Zrobiliśmy to razem: Rekordowy finał zbiórki w ramach akcji #poMOCnaMaseczka

Blisko 700 darczyńców i 4 firmy zaangażowały się w akcję #poMOCnaMaseczka wspólnie przekazując na zakup respiratora i specjalistycznego sprzętu medycznego 61 881,23 zł Zasada akcji była prosta; kupując maseczkę w ramach działania #poMOCnaMaseczka wspieraliśmy zbiórkę na zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy zachęcali do tego,...

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata
Wybory Prezydenckie 2020 145

Tydzień do wyborów. W Myślenicach Borys Budka namawiał do udziału w głosowaniu i poparcia jego kandydata

W czasie kampanii mieszkańcy regionu mieli okazję spotkać się z Rafałem Trzaskowskim, ale również dwa razy w powiecie wizytował walczący o reelekcję Andrzej Duda (PiS). Na tydzień przed wyborami do udziału w nich namawiał Borys Budka, przewodniczący Platformy Obywatelskiej Za tydzień na kolejne 5 lat wybierać będziemy prezydenta Polski, a kampani...