Kultura

Święto Niepodległości: Premiera płyty „Myślenicki Patriotyzm” [AUDIO]

Święto Niepodległości: Premiera płyty „Myślenicki Patriotyzm” [AUDIO]

„Myślenicki Patriotyzm” to płyta nagrana przez zespół Anafora z Gimnazjum nr 1 z okazji Święta Niepodległości. Podczas premierowego koncertu rozdanych zostanie 500 egzemplarzy albumu

Dzisiaj o godz. 17 w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu odbędzie się promocja płyty „Myślenicki Patriotyzm”. Każdy, kto weźmie udział w tym wydarzeniu może liczyć na własny egzemplarz krążka. Materiał został nagrany prze Grupę Anafora z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Album zawiera 17 piosenek oraz materiały multimedialne do odtworzenia na komputerze.

Singiel promujący płytę „Myślenicki Patriotyzm”:

Płyta "Myślenicki Patriotyzm" bez wychodzenia z domu

Mamy dla was trzy egzemplarze płyty "Myślenicki Patriotyzm". Aby stać się posiadaczem jednej z nich należy na konto Redakcja przesłać wiadomość prywatną o treści "Myślenicki Patriotyzm" oraz przesłać swoje dane na które wydawca prześle krążek. Zwycięzców podamy wieczorem.

Płyty otrzymują użytkownicy: iskierka24 , Heart, kmark1 

Album zawiera 17 piosenek:

1. Mury, sł. Jacek Kaczmarski, muz. Lluís Llach 3.49 min
2. Ostatni List, sł. i muz. Lech Makowiecki 2.36 min
3. Ostatni Nabój, sł. muz. Lech Makowiecki 3.22 min
4. Gloria Victis, sł. Jacek Cygan, muz. Ryszard Rynkowski 2.44 m.
5. Jestem Tu, Damian Lange (TSD ) 2.39 min
6. Hymn, Luxtorpeda 3.27 min
7. Iron, sł. i muz. Yoann Lemoine ( Woodkid ) 2.09 min
8. Marsz Żuawów, sł. Włodzimierz Wolski, muz. autor nieznany, 2.27 min
9. Sygnał (W krwawym polu), sł. Wincenty Pol, muz. Alfred Bojarski, 1.46 min
10. Hej strzelcy wraz, sł. i muz. Władysław Anczyc, 2.32 min
11. Miejcie nadzieję, sł. Adam Asnyk, muz. Zbigniew Preisner, 2.40 min
12.Wolność, sł i muz Marek Grechuta 3.26 min
13. Orlę ( O mamo otrzyj łzy ), sł. A. Opman „ Or-Ot”, muz. O. Emski 2.21 min
14. Rapsod o pułkowniku Kuli Lisie, sł. I muz. Adam Kowalski 1.53 min
15. Och Comme Emannuel, muz. trad. 3.55 min
16. Funeral of Provincial Vampire, muz. Jelonek 2.29 min
17. Requiem for a Dream, muz. C.D.Mansell 5.58 min

Zespół Anafora tworzą: śpiew: Natalia Szymska, Barbara Gatlik, Patrycja Pazdur, Justyna Hodurek, Beata Kasprzyk, Magdalena Gubała (gościnnie z Gimnazjum nr 3 ); gitara: Barbara Gatlik, Joanna Mistarz, Kajetan Wysocki, Mateusz Ćwierz, Dawid Gołąb; bas: Roch Gablankowski; perkusja: Piotr Pietrzyk, Maksymilian Czaja, Roch Gablankowski; pianino: Marcin Mazurek, Agata Dmytrzyk; skrzypce: Małgorzata Dybczak, Patrycja Teper, Karol Kosek, Anna Kęsek; trąbka: Grzegorz Kruk.

Płytę „Myślenicki Patriotyzm” sfinansowali: burmistrz Maciej Ostrowski, starosta Józef Tomal, Stanisław Bisztyga, posłanka Joanna, poseł Marek Łatas, poseł Mieczysław Kęsek, radny Sejmiku Małopolskiego Jarosława Szlachetki, księgarnia „Pod Arkadami”, bar "Pod parasolkami", Muzeum Regionalne „Dom Grecki” oraz Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu.

Komentarze (8)

 • Tomasz 11 lis 2013

  Polska jest dalej zniewolona.

  19 9 Odpowiedz
 • 11 lis 2013

  A dlaczego w Polsce nie ma swieta z powodu zniesienia panszczyzny ? Systemu niewolniczego ktory trwal okolo 500 lat ,niewolil okolo 80%spoleczenstwa ,ktory ukrztaltowal wrecz zaprogramowal genetycznie sposob postepowania
  Polaka do Polaka i wladzy [rzad ,administracja,urzednicy] do polskiego obywatela ["poddanego"] .Czy dlatego ze zrobili to ci wstretni zaborcy, czy ze po odzyskaniu "niepodleglosci" niezaleznie od okresu i parti i barw powrocone do starych wzorcow, tylko bat zamieniono na przepisy prawne bardzo utrudniajace zycie i rozwoj trzymajace "pospulstwo"za ryj ?

  5 4 Odpowiedz
 • Bartek Bartkowski 12 lis 2013

  będą utwory wrzucone na youtube?

  1 Odpowiedz
 • 11 lis 2013

  Nie jestem zwolennikiem UE ale odnoszę wrażenie, że tylko jednoczenie się narodów w organizacje (nawet sztuczne) może przyczynić się do zachowania pokoju na świecie.
  Ludzkość to niewolnictwo, zawsze tak było, jednak lepiej być niewolnikiem gospodarczym niż podczłowiekiem w obozie koncentracyjnym.
  Nawołujesz do bojkotu jak gdybyś nie wiedział, że dowolne mocarstwo tego świata może zlikwidować nasz kraj jednym pstryknięciem palców i nikt po nas nie zatęskni.
  Dla Zachodu jesteśmy pochodną Sowietów, dla Wschodu - krnąbrną republiką radziecką. Co Ty niby chcesz zrobić? Tupnąć nogą i udawać, że jesteśmy potęgą militarną i gospodarczą? Tu nie ma innej możliwości, albo będziemy pod dyktatem Unii albo bolszewizmu w nowszym wydaniu. Polska nie jest, nie była i nigdy nie będzie państwem neutralnym. Nasza historia, sytuacja geopolityczna i nieśmiertelne roszczenia sąsiadów nigdy nam na to nie pozwolą.

  4 6 Odpowiedz

Zobacz więcej

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024
Kultura 0

Myślenice. Festiwal Jazz Nad Rabą 2024

Szósta edycja Myślenickiego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego „Jazz nad Rabą” to pochodów w stylu nowoorleańskim oraz koncerty   Festiwal Jazzu rozpoczął się poc...