Okolice

Czterech pijanych kierowców w kilka godzin. Kontroli drogowych będzie więcej

Czterech pijanych kierowców w kilka godzin. Kontroli drogowych będzie więcej

W przeciągu niespełna trzech godzin policjanci zatrzymali czterech kierowców pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał 1,5 promila. Policja zapowiada więcej kontroli

Policjanci KPP Myślenice i KP Dobczyce włączyli się do działań małopolskiej policji mających wyeliminować z ruchu przede wszystkim kierujących pozostających pod wpływem alkoholu i narkotyków. 

W różnych miejscach powiatu w poniedziałek 9 grudnia trwały kontrole drogowe. Od godz. 6:45 do 9:35 patrole ujawniły cztery osoby pozostające za kierownicą pod wpływem alkoholu. Wszyscy mieli powyżej 0,5 promila. 

Pierwszym zatrzymanym – w Myślenicach był 57-latek z gminy Myślenice. Miał 1,2 promila. Około 7:45 w Harbutowicach patrol policyjny podjął czynności wobec 32-latka siedzącego za kierownicą suzuki. Mężczyzna 1,5 promila. Piętnaście minut później, na drodze powiatowej w Krzyszkowicach inna załoga przebadała 38-latka z gminy Myślenice, który jechał alfą. Miał promil alkoholu w organizmie i cofnięte uprawnienia do kierowania. 

Dwie policjantki z ogniwa patrolowego na lokalnej drodze w Stróży skontrolowały osobowego VW. Jego kierowca, 40-letni mieszkaniec gminy Pcim także był w stanie nietrzeźwości (1 promil). 

- Większość kierowców straciła prawa jazdy. Grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz obligatoryjny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Tego rodzaju działania będą prowadzone cyklicznie, w wybranie dni, w różnych miejscach powiatu myślenickiego – zaznacza Szymon Sala z KPP Myślenice.

Komentarze (12)

 • 13 gru 2013

  mirekm , to Ty się naucz czytać i to na dodatek ze zrozumieniem tego co napisał autor artykułu i ja...
  Cytuję: "[i] 7:45 w Harbutowicach patrol policyjny podjął czynności wobec 32-latka siedzącego za kierownicą suzuki[/i]"
  Do tego i autorowi artykułu i Tobie polecam korepetycje z j. polskiego (pełno jest ogłoszeń) szczególnie z zakresu pisowni..
  Ty z uporem maniaka rozpoczynasz zdania z małej litery a autor artykułu pisze nazwę samochodu z małej...
  Może Redakcja powinna być z małej ? !

  19 3 Odpowiedz
 • 13 gru 2013
  20 5 Odpowiedz
 • 13 gru 2013

  A i jeszcze jedno jakoś we Francji progi trzeźwości są wyższe niż w Polsce a ludzie od tego nie giną, wypadków jest mniej, więc może nie tedy droga, nie sztuka każdego dorosłego po piwie uznać za przestępce i pirata drogowego. No ale takie mamy statystyki jakie mamy prawo. Gdyby jutro uznać każdego palącego papierosy za przestępce (takiego jak palacza maryśki) to trzeba było by pół narodu zapuszkować za posiadanie i używanie nielegalnych używek. Zatem Kwestia stosownych przepisów i każdy będzie przestępcą.

  14 6 Odpowiedz
 • 13 gru 2013

  Około 7:45 w Harbutowicach patrol policyjny podjął czynności wobec 32-latka siedzącego za kierownicą suzuki.
  .............................................................................................................................jadęcego za kierownicą Suzuki.
  Ma to duże znaczenie. Dużo artykułów zawiera takie błędy.
  Mężczyzna 1,5 promila.
  A nie powinno być: Mężczyzna miał 1,5 promila akoholu we krwi??

  9 1 Odpowiedz
 • 13 gru 2013

  32 latek siedzący za kierownicą Suzuki (nawet pod wpływem) też jest przestępcą?
  Do tej pory myślałem, że trzeba prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu żeby nim być, ale Redakcja wyprowadziła mnie z błędu, dziękuję!

  13 9 Odpowiedz

Zobacz więcej