Kultura

Nagroda dla ks. Leszka Harasza i wyróżnienie dla Teresy Chłosty

Nagroda dla ks. Leszka Harasza i wyróżnienie dla Teresy Chłosty

Ksiądz Leszek Harasz został wyróżniony nagrodą „Amicus Hominium”, która jest wręczana tym, dla których nie jest obcy los innych, natomiast Teresa Chłosta została wyróżniona za niesienie pomocy niepełnosprawnym

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha” w Krakowie 12 grudnia 2013 r. odbyło się Małopolskie Forum Organizacji Pozarządowych połączone z uroczystością wręczenia nagród „Amicus Hominum” i „Kryształy Soli”. 

Pierwszą z nagród Samorząd Województwa Małopolskiego przyznaje w 5 kategoriach osobom, które niosą bezinteresowną pomoc innym, natomiast drugą najlepszym organizacjom pozarządowym z Małopolski. Wśród nominowanych do nagród znaleźli się m.in. ks. Leszek Harasz i Teresa Chłosta z Myślenic. 

Amicus Hominium dla księdza Harasza

Nagroda „Amicus Hominum” ma na celu wyróżnienie osób, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka i w swoich działaniach kierują się zasadą niesienia pomocy i służby dla innych, jak również promocja i popularyzacja właściwych wzorców społecznych. Jednym z laureatów tegorocznej nagrody „Amicus Hominum” został ks. Leszek Harasz, który jest opiekunem Parafialnego Zespołu Caritas „Betania”. 

Wikary z parafii Narodzenia NMP otrzymał nagrodę, która ma charakter honorowy w kategorii edukacja i sport za propagowanie wolontariatu wśród myślenickiej młodzieży, organizację konferencji dla rodzin i całokształt prowadzonej działalności na rzecz lokalnej społeczności. 

Wyróżnienie dla Teresy Chłosty

Wyróżnienie w kategorii pomoc osobom niepełnosprawnym trafiło do pani Teresy Chłosty, dyrektor Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. Działaczka, która od kilkunastu lat zajmuje się pomocą i wspieraniem osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin, które należą do myślenickiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym. 

W ostatnim czasie doprowadziła do sfinalizowania budowy nowego ośrodka za co m.in. została uhonorowana podczas tegorocznej gali. 

Oprócz wspominanych osób z Myślenic wyróżnienie w kategorii polityka społeczna i prorodzinna w konkursie „Amicus Hominum” trafiło także do działaczki z powiatu myślenickiego pani Krystyny Sosin, która jest Prezesem Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej oraz kierownikiem Świetlicy Środowiskowej w Sułkowicach. 

Komentarze (11)

 • 16 gru 2013

  Nie znam tych ludzi, ale jak to prawda,co tu przeczytałem, to składam wielki "szacun"

  20 6 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  18 gru 2013

  Wielki szacunek dla ludzi którzy robią coś więcej nie tylko dla siebie ale i bezinteresownie dla innych , cieszy fakt że w tym gronie znaleźli się ludzie z Myślenic, a do "skubanego" żal Ci d..ściska, może wreszcie ta mafia z urzędu na czele z tymi prezesikami, dyrektorami i jak ich tam zwał potrzęsie trochę porciętami

  13 9 Odpowiedz
 • Wyrwigrosz Włapędaj 16 gru 2013

  O matko, ale ten ślachetka przystojny, takem się zapatrzył. Będzie tym rokiem w wyścigu o fotel burzmistrza pono a i wsparcie od posła i wójta czystorękiego z partyi. A on tyż nagrodzony czym bo sie pokazuje?

  18 19 Odpowiedz
 • Wyrwigrosz Włapędaj 18 gru 2013

  Muza, jam tylko pytał czy Ślachetka też czym nagrodzon. Betanie sam ongiś aktywnie żem wspierał, zaś pomoc nie interesowna innym to fundamenta kościoła, dzisiaj się o tym zapomina, zapominają nie tylko świeckie ale i duchowne i dobrze że jest w tym mieście gromada ks. Leszka która inaczy czyni. Kościół winien wrócić do korzenia, bo nie wiem czy w dobry kierunek sprawy idom. Zapytaj ile biere kościelny za pogrzeb (200), ile organista (200), ile wypada przy tym dać księdzu za posługę, a gdzie inne koszta. W jedny bliski parafii organista chodzi 2 razy w rok po dom. Gdzie miłosierdzie, gdzie posługa a gdzie pieniondz (świenty?).

  8 5 Odpowiedz
 • 18 gru 2013

  Znam osobiście ks.L.Harasza i naprawdę jest to wspaniały człowiek który robi coś dla innych bezinteresownie. Wielki pokłon w stronę ks.Harasza

  13 14 Odpowiedz

Zobacz więcej