Okolice

Pierwsze opady i conajmniej 7 kolizji

Pierwsze opady i conajmniej 7 kolizji

W pierwszych dniach z opadami, kierowcy jeżdżą ostrożnie – ocenia policja. Mimo to od środy funkcjonariusze byli wzywani do 7 kolizji. Obeszło się bez wypadków z ofiarami 

Wtorek, 21 stycznia 

O godz. 9 przy padającym deszczu na gminnej drodze w Osieczanach kierowca BMW najechał na wyrwę w jezdni uszkadzając samochód. Policjanci sporządzili dokumentację. Około godz. 10 na parkingu jednej ze stacji paliw w Głogoczowie, kierowca ciężarówki DAF z naczepą z woj. łódzkiego nieostrożnie cofając najechał na bok mercedesa kierowanego przez obywatela Rosji. 

Około godz. 15:30 policjanci podjęli czynności pod domem handlowym w Sułkowicach, gdzie na parkingu kobieta za kierownicą seata podczas cofania najechała na bok renaulta. Obie kierujące z gminy lub miasta Sułkowice. Około godz. 18 na drodze powiatowej między Myślenicami a Osieczanami kierująca vw golfem, jadąc z pasażerką, na oblodzonej już jezdni straciła panowanie nad samochodem i zjechała na prawe pobocze, uderzając w bariery ochronne. Po chwili na śliskiej drodze, tuż obok, zderzyły się dwa inne samochody (ford i honda), z których jeden wpadł na tył unieruchomionego przy barierach VW. Uczestnicy zdarzenia (miasto lub gmina Myślenice) bez obrażeń.

Akcja zima: Te firmy odpowiadają za utrzymanie dróg do 31 marca 2014 roku

Środa, 22 stycznia 

Około godz. 7:45 na Zakopiance w Tenczynie przy padającym śniegu,  kobieta kierująca osobowym fiatem, jadąc w kierunku Zakopanego, na łuku w prawo, straciła panowanie nad samochodem i zjechała na sąsiedni pas ruchu, gdzie zderzyła się bocznie z osobową mazdą. 

Około godz. 9:35 na drodze powiatowej w Jasienicy kierowca Fiata 126p jadąc od strony drogi podporządkowanej na łuku drogi pokrytym śniegiem stracił przyczepność i doprowadził do zderzenia bocznego z jadącym prawidłowo drogą główną w kierunku Sułkowic vw transporterem.     

Prócz kierowcy, który wjechał w wyrwę na jezdni, pozostali sprawcy wykroczeń drogowych byli karaniu grzywnami. Wszyscy uczestnicy trzeźwi.

fot. KPP Myślenice

Powiązane tematy

Komentarze (9)

 • Tom 22 sty 2014

  sorry ale taki mamy klimat - to nie afryka ;)

  37 4 Odpowiedz
 • 22 sty 2014

  A ja się po raz kolejny powtórzę. Obowiązkowo na dobry kawałek placu kilka razy wcisnąć hamulec żeby dotarło do nas że to nie ciepły czarny asfalt tylko śnieg i lód i samochód się w miejscu nie zatrzyma.

  13 1 Odpowiedz
 • OKOKI 22 sty 2014

  Sorry taki mamy klimat.

  11 2 Odpowiedz
 • 22 sty 2014

  nie afryka ale palma nie jednemu do głowy uderza

  11 2 Odpowiedz
 • 23 sty 2014

  Ale z was znawcy wcisnąć hamulec etc. bylem na miejscu i na moscie kierunek Osieczany była "szklanka" moze opona z kolcami wtedy by pomogła...

  6 1 Odpowiedz

Zobacz więcej