Miasto

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
W niedzielę, 11 stycznia rusza XVII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku tematem zbiórki jest „wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci”

Na ulicach miast w całej Polsce pojawią się tysiące wolontariuszy, którzy kwestować będą na rzecz Wielkiej Orkiestry. W Myślenicach wolontariusze działają od 10 lat. W tym roku tematem zbiórki XVII Finału jest „wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci”.

Fundacja za zebrane pieniądze zamierza kupić dla ośrodków opieki zdrowotnej ultrasonografy oraz udzielenie wsparcia osiemnastu ośrodkom onkologii i hematologii dziecięcej w celu uzupełnienia najbardziej potrzebnej aparatury diagnostycznej i leczniczej. Fundacja zakupiła dotychczas ponad 20 tys. urządzeń medycznych. Sprzęt ten również znalazł się w naszym mieście. Łączna kwota zakupionego na rzecz Myślenic przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprzętu wynosi ponad 103 tys. zł.

Myślenice po raz 10 zagrają razem z orkiestrą Jurka Owsiaka. Obecny Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zawiązał się w naszym mieście w 1999 roku i od tego czasu corocznie kwestuje na rzecz Fundacji. Głównymi inicjatorami i organizatorami sztabu myślenickiego są: Anna i Zbigniew Papierzowie oraz Maria i Marek Szafrańcowie. Siedzibą sztabu w czasie XVII Finału będzie lokal Biblioteki Publicznej na Rynku.

Policja przestrzega

W związku z XVII Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy myślenicka policja prosi wolontariuszy o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa przy zbieraniu pieniędzy.

- Przypominamy, aby zbiórkę prowadzić w miejscach oświetlonych, tam, gdzie gromadzą się ludzie, nie oddalać się, ustalić i utrzymywać stały kontakt z opiekunem i przede wszystkim do miejsca zbornego prosimy udawać się w miarę możliwości z zaufanymi osobami dorosłymi – zwraca uwagę Szymon Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Powiązane tematy

17 finał WOŚP w Myślenicach
Miasto 4

17 finał WOŚP w Myślenicach

Myślenicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy zebrał ponad 76 tys. złotych. To o 11 tys. więcej niż w zeszłym roku

Komentarze (37)

 • Mariusz Drzyzga 13 sty 2009

  Tak, dokladnie zgadzam się, niemniej firma nagłośnieniowa za free nie zrobi ci koncertów..ale jednak artyści powinni grać za free w takich koncertach, choć raz w roku niech nie żądzi nimi chciwość..ehh idealista ze mnie chyba

  Odpowiedz
 • 13 sty 2009

  Wszystko ok, ze procenty i tak dalej, ale na ten jeden koncert to jednak sie mozna poswiecic i zagrac za przyslowiowa "symboliczna zlotowke". Zespol tylko moze na tym zyskac, a tak to do niektorych moze przylgnac latka, ze to ci co wzieli kase za koncert na WOSPie.

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2009

  Napewno nie, nikt tego nie "stawia za free" ale jak to juz ktoś napisał bez tego, bez całej WOŚPowej otoczki nie nazbierano by nawet połowy z tego, wiec sadze ze te koszty scen i opłacenia coponiektórych wykonawców(co jest skandalem) giną jednak w całokształcie, poza tym pieniadze nie sa zakopywane czy trzymane w skarpecie jak to czynił jeden znany polityk, a oddawane do banków na procent i chociazby z tego mozna by organizowac taka impreze czy przystanek woodstock, kto tego nie kuma zawsze bedzie twierdził ze owsiak kradnie pieniadze i za caly wosp robi sobie przystanek woodstock.Pozdrawiam

  Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  13 sty 2009

  A propos artystów którzy chcą grubą kasę za występ na WOŚPie to żenada normalnie , jeszcze większym nieporozumieniem jest dla mnie to że organizatorzy dają im tą kasę. A swoją drogą to co , myślicie że takie sceny , nagłośnienie , fajerwerki itd... to za free ktoś stawia.... ?

  Odpowiedz
 • 12 sty 2009

  Mnie bardzo dziwi to podejscie. Skoro cel jest szczytny to powinni zagrac za friko, najwyzej po kosztach transportu, ale jak widac chciwosc bierze gore. Smutne to, ze idea Orkiestry powoli sie wypacza :/

  Odpowiedz

Zobacz więcej