Miasto

To on wywołał alarm w szpitalu? Policja zatrzymała podejrzanego

To on wywołał alarm w szpitalu? Policja zatrzymała podejrzanego

Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o wywołanie fałszywego alarmu bombowego w myślenickim szpitalu. Telefon był wynikiem alkoholu i leków – tłumaczył policji

Policjanci myślenickiego ogniwa kryminalnego zatrzymali nad ranem mężczyznę podejrzewanego o fałszywy alarm bombowy w myślenickim szpitalu

Podejrzanym jest 26-latek z Sułkowic.  - W jego miejscu zamieszkania policjanci zabezpieczyli telefon komórkowy z kartą SIM, z którego to aparatu – jak już potwierdzono – powiadomił CPR o bombie w szpitalu – mówi Szymona Sala, rzecznik prasowy myślenickiej policji.

Mężczyzna był uprzednio karany za kradzieże i rozbój. Działał sam, bez wspólników. Przyznał się do winy. - Swoje zachowanie tłumaczył wpływem mieszanki alkoholu i leków, które przyjął – dodaje Szymon Sala. 

Usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa określonego w art. 224a Kodeksu karnego dotyczący zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób (…), które podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. O jego dalszych losach zadecyduje prokuratura i sąd.

Powiązane tematy

Komentarze (11)

 • Brak zdjęcia
  5 lut 2014

  Bardzo dobrze!!! Brawo! Teraz niech zwróci koszty akcji lub niech to odpracuje, a nie odpoczywa w więzieniu!!

  84 1 Odpowiedz
 • adzygmunt 5 lut 2014

  Przecież jemu o to chodziło, o sanatorium, darmowe leki, zupkę, darmowy odwyk. Nie trzeba czekać w kolejce rok czy pół. Jesteśmy bogaci, płaćmy za takich! A ze czasem zabraknie komuś na mieszkanie , na chleb to z niego kiep że nie wpadnie na taki pomysł
  Zaszargane cv a cóż to takiego?

  43 3 Odpowiedz
 • 5 lut 2014

  Jestem tego samego zdania co poprzednicy, pisałem o tym 2 tygodnie temu.

  Według badań Eurostatu w polskich więzieniach przebywa ok. 90 tys. więźniów (badania 1998-2012). Daje nam to pierwsze miejsce w zjednoczonej Europie. Na drugim miejscu uplasowała się Wielka Brytania z nieco ponad 83 tys. osadzonych a na trzecim dwukrotnie większe od Polski Niemcy z nieco ponad 70 tys. "odizolowanych". Koszt utrzymania jednego więźnia w Polsce to 80 zł dziennie, co daje ok. 2,5 tys. miesięcznie. Do kosztów utrzymania więźnia należałoby także zaliczyć edukację (od podstawowej do wyższej) oraz wszelkiego rodzaju udogodnienia tj. dostęp do mediów, możliwość uprawiania sportu itd.

  Ludzie przecież to jest paranoja. Sędziowie odbierają dzieci rodzicom ze względu na tzw "biedę" do domów dziecka , orzekają kary pierdla za większość drobnych przestępstw a my za to wszystko płacimy.

  28 2 Odpowiedz
 • Basia 5 lut 2014

  tak i pójdzie siedzieć nawet 8 lat i my bedziemy darmozjadowi dawać jeść.DO KARNYCH ROBÓT Z NAPISEM NA PLECACH ZA CO!!!!!!!

  28 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  5 lut 2014

  Adz bingo,przecież to dla takich wczasy zresztą patrząc jakie warunki przygotowano dla :bestii"nóż się w kieszeni sam otwiera.Ile ludzi biednych a przestępcy żyją w luksusie ,koszt utrzymania więźnia to 2,5 tys złotych a zasiłek dla bezrobotnych to....?To chory kraj.

  22 3 Odpowiedz

Zobacz więcej