Psie zaprzęgi: Mikołaj Włodarczyk zdobył dwa medale

Złoto i brąz to medale jakie Mikołaj Włodarczyk zdobył podczas Mistrzostw Świata WSA w Szwajcarii

Podczas gdy w Soczi olimpijczycy walczyli o medale, w szwajcarskim Kandersteg odbyły się Mistrzostwa Świata WSA Psich Zaprzęgów. Na starcie stanęło ponad 250 teamów, a wśród nich Mikołaj Włodarczyk.

Mikołaj startował w klasie C1 i D1 oraz w klasyfikacji drużynowej. Po pierwszym dniu w klasie C1 był szósty, a w D1 ósmy. Po drugim przejeździe przesunął się w C1 na piątą pozycję, a w D1 na czwarte miejsce. W ostatnim dniu zawodów podczas przejazdu teamu C1 jeden z psów miał problemy i Mikołaj musiał zwolnić. Wiedział, że tym samym nie da rady przesunąć się w klasyfikacji wyżej, ale mimo problemów utrzymał piątą pozycję. Natomiast w D1  psy pobiegły bezbłędnie, Mikołaj dał z siebie wszystko i zdobył brązowy medal oraz tytuł II Vice Mistrza Świata.

W klasyfikacji drużynowej złoto dla Polski wywalczyli obok Mikołaja Włodarczyka, Mateusz Surówka i Waldemar Stawowczyk.