Miasto

Koniec z dyżurami aptek, bo powstała całodobowa

Koniec z dyżurami aptek, bo powstała całodobowa

Radni powiatowi podjęli uchwałę na mocy której apteki przestaną prowadzić dyżury, ponieważ w mieście powstała placówka całodobowa

Na początku marca w siedzibie starostwa powiatowego odbyło się spotkanie, którego powodem było otwarcie apteki całodobowej przy ul. Żwirki i Wigury. Stawili się na nim przedstawiciele 12 aptek z Myślenic, a także Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie – mgr farm. Barbara Jękot, Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie – mgr farm. Jerzy Jasiński, Wicestarosta Powiatu Myślenickiego- Tomasz Suś oraz Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia tut. Starostwa – Małgorzata Bajer.

Na spotkaniu omówiono proponowane zmiany do Uchwały Rady Powiatu Myślenickiego z dnia 13 grudnia 2013 w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy oraz harmonogramu dyżurów nocnych i świątecznych aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu. Najważniejsza z nich to: przejęcie wszystkich dyżurów nocnych i świątecznych przez aptekę całodobową. Ponadto ustalono, iż pozostałe apteki, według własnych możliwości, mogą wydłużyć godziny pracy.

Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Myślenickiego na posiedzeniu w dniu 6 marca 2014 r. Nowa Uchwała zacznie obowiązywać z końcem marca 2014 roku.

Komentarze

 • 8 mar 2014

  No proszę , jak powstawał pierwszy całodobowy monopolowy to nikt nie radził ................

  41 1 Odpowiedz
 • 8 mar 2014

  ciekawe jakie ceny podstawowych lekow. W galeri dekada wciskali najdrozsze

  26 1 Odpowiedz
 • 9 mar 2014

  Jeśli to ma być apteka P.Dyla to jest to najtańsza apteka w Myślenicach,naprawdę polecam

  20 4 Odpowiedz
  • Samanta Rigerr 9 mar 2014

   Nie wiem która apteka jest p Dyla,wiem tylko tyle że w rejonie szpitala są chyba trzy apteki z czego dwie są zawsze puste ,natomiast ta na rogu ,koło parkingu ma zawsze spore kolejki,dlaczego to chyba proste,więc chyba to jest ta apteka o której piszesz.

   11 2 Odpowiedz
 • 9 mar 2014

  apteka całodobowa to apteka niebieska a nie apteka dr Dyla. niebieska to ta nowa obok sklepu medycznego. bardzo dobrze że jest w końcu całodobowa nie trzeba się będzie nocami po mieście włóczyć. Swoją drogą to na chwile obecną są dwie apteki trzecią zamknęli i jest remont. W niebieskiej ceny mają dobre i obsługa bardzo miła, bo u dyla obsługa pozostawia sobie wiele do życzenia.

  7 12 Odpowiedz
  • 10 mar 2014

   Chyba żartujesz, jak dla mnie jest dokładnie na odwrót. W zielonej aptece na rogu, tzn. w aptece p.Dyla obsługa jest jak trzeba, nie mam nic do zarzucenia pracującym tam ludziom. Natomiast w tej drugiej, tzn. niebieskiej spotkałem się ze zwyczajną niechęcią ze strony obsługi.

   5 6 Odpowiedz
 • 10 mar 2014

  Może i w niebieskiej mają miłą obsługę, ale ja jednak stawiam na niskie ceny... u Dyla też jest miła obsługa a w dodatku różnice cenowe pomiędzy tymi aptekami często sięgają 10 zł... dlatego wole wyczekać się dłużej w kolejce niż przepłacać za ten sam lek.

  13 4 Odpowiedz
 • Radosława Biela 10 mar 2014

  Ja prezentuję jedną z aptek w Myślenicach. W takim stylu jak chcą zdobyć rynek wróżę im tylko stosownego finału. Będę obserwować ich możliwości posiadania pełnego asortymentu. Przyjdę na szampana!!

  6 1 Odpowiedz
 • Magdalena 10 mar 2014

  Apteka na rogu koło szpitala jest fantastyczna cenowo - zdarzało mi się kupować tam leki dużo taniej niż w Ziko (i to mimo promocji), które z kolei uchodzi za najtańszą sieć aptek.

  11 Odpowiedz
  • 10 mar 2014

   To właśnie jest apteka p. Dyla i tam rzeczywiście jest najtaniej.

   radula napisał/a:

   Ja prezentuję jedną z aptek w Myślenicach. W takim stylu jak chcą zdobyć rynek wróżę im tylko stosownego finału. Będę obserwować ich możliwości posiadania pełnego asortymentu. Przyjdę na szampana!!

   Trafne spostrzeżenie. Ile to razy w aptece nie ma akurat jakiegoś leku i szukamy w innych aptekach? No ale zobaczymy jak sobie ta apteka całodobowa poradzi.

   2 Odpowiedz
   • 10 mar 2014

    Po za tym jak wyżej. Ciekawe jak będzie z asortymentem... nawet jak by robili codzienne zamówienia to i tak nie będą mieć wszystkich leków Rp. rpw. już nie mówiąc o OTC, a szczególnie jeżeli chodzi o możliwość nabycia tańszych odpowiedników.

    4 Odpowiedz
    • 11 mar 2014

     swoja wypowiedzią potwierdziałaś/eś że nie jesteś osobą bezstroną :( tylko z branży.....

     1 1 Odpowiedz
 • 10 mar 2014

  Bardzo dobry pomysł.

  1 1 Odpowiedz
 • 11 mar 2014

  Tak skoro apteka u dyla jest taka wspaniała i tania to dlaczego nie jest czynna całą dobę. Obok szpitala powinna być apteka całodobowa, po to żeby nie trzeba było jeździć po całych Myślenicach. Wielokrotnie zdarzyło mi się że dostałam na calodobówce receptę i musiałam jechać np na rynek i okazało się że tego leku nie ma. I znowu powrót na całodobówkę po zmianę recepty. Nie ma Apteki w której by czegoś nie brakowało. Ja rozumiem że właściciele innych aptek mogą być oburzeni tym że ktoś ośmielił się być otwartym całą dobę. No cóż. Ja się cieszę. Obok szpitala powinna być apteka całodobowa od dawna. Co do Apteki u Dyla mam swoje zdanie, ale widocznie na tym forum nie można nic złego napisać, bo zaraz mnie wszyscy atakują. Trudno. Zdania nie zmienię. Przez ignorancje, brak kompetencji i wiedzy pewnej pani magister "U Dyla" moje dziecko trafiło na oddział. Nie znam się na lekach, receptach, dlatego sięgam po poradę doświadczonych farmaceutów. W tej aptece na taką poradę liczyć nie można.

  2 7 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 mar 2014

  Tylko apteka u Dyla

  5 2 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  11 mar 2014

  i ciekawe czy pan J...k zrobi płatny parking

  1 2 Odpowiedz
  • 11 mar 2014

   A od kiedy to on robi parkingi? Z tego co wiem to on tylko nimi administruje, a tworzy je UMiG.

   2 Odpowiedz
 • 15 mar 2014

  Przypadek jednostkowy : tabletki w aptece niebieskiej 29.99+kolejka 2 pań , w aptece zielonej 9.99 + kolejka 5 osób. Nie wiem jak inne leki ale jak za jedno opakowanie mozna miec 3 opakowania to wolę poczekać troche w kolejce:)

  2 3 Odpowiedz
 • 25 mar 2014

  Dentosept w zielonej aptece 10zł70gr w niebieskiej przed momentem zapłaciłem 16zł12gr, wytłumaczy mi ktoś tę różnicę 50%?????
  Morał z tego taki że następnym razem choćbym miał zdychać nie pójdę tam, chyba że po coś pilnego dla dziecka ja pomęczę się do rana...

  3 1 Odpowiedz

Zobacz więcej