Miasto

Koniec z dyżurami aptek, bo powstała całodobowa

Koniec z dyżurami aptek, bo powstała całodobowa

Radni powiatowi podjęli uchwałę na mocy której apteki przestaną prowadzić dyżury, ponieważ w mieście powstała placówka całodobowa

Na początku marca w siedzibie starostwa powiatowego odbyło się spotkanie, którego powodem było otwarcie apteki całodobowej przy ul. Żwirki i Wigury. Stawili się na nim przedstawiciele 12 aptek z Myślenic, a także Prezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie – mgr farm. Barbara Jękot, Wiceprezes Okręgowej Rady Aptekarskiej w Krakowie – mgr farm. Jerzy Jasiński, Wicestarosta Powiatu Myślenickiego- Tomasz Suś oraz Kierownik Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia tut. Starostwa – Małgorzata Bajer.

Na spotkaniu omówiono proponowane zmiany do Uchwały Rady Powiatu Myślenickiego z dnia 13 grudnia 2013 w sprawie ustalenia rozkładu godzin pracy oraz harmonogramu dyżurów nocnych i świątecznych aptek ogólnodostępnych na terenie powiatu. Najważniejsza z nich to: przejęcie wszystkich dyżurów nocnych i świątecznych przez aptekę całodobową. Ponadto ustalono, iż pozostałe apteki, według własnych możliwości, mogą wydłużyć godziny pracy.

Uchwałę w tej sprawie podjęła Rada Powiatu Myślenickiego na posiedzeniu w dniu 6 marca 2014 r. Nowa Uchwała zacznie obowiązywać z końcem marca 2014 roku.

Komentarze (19)

  • 8 mar 2014

    No proszę , jak powstawał pierwszy całodobowy monopolowy to nikt nie radził ................

    41 1 Odpowiedz
  • 8 mar 2014

    ciekawe jakie ceny podstawowych lekow. W galeri dekada wciskali najdrozsze

    26 1 Odpowiedz
  • 9 mar 2014

    Jeśli to ma być apteka P.Dyla to jest to najtańsza apteka w Myślenicach,naprawdę polecam

    20 4 Odpowiedz
  • Magdalena 10 mar 2014

    Apteka na rogu koło szpitala jest fantastyczna cenowo - zdarzało mi się kupować tam leki dużo taniej niż w Ziko (i to mimo promocji), które z kolei uchodzi za najtańszą sieć aptek.

    11 Odpowiedz
  • 10 mar 2014

    Może i w niebieskiej mają miłą obsługę, ale ja jednak stawiam na niskie ceny... u Dyla też jest miła obsługa a w dodatku różnice cenowe pomiędzy tymi aptekami często sięgają 10 zł... dlatego wole wyczekać się dłużej w kolejce niż przepłacać za ten sam lek.

    13 4 Odpowiedz

Zobacz więcej

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat
Myślenice 0

OSP Myślenice Śródmieście ma już 150 lat

Strażacy z OSP Myślenie Śródmieście od 150 lat służą mieszkańcom Myślenic. Jubileusz był okazją do przekazania nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego i wręcze...