Okolice

Borzęta: Karambol na Górze Borzęckiej

Borzęta: Karambol na Górze Borzęckiej

Na drodze wojewódzkiej nr 967 zderzyło się 5 samochodów. Powodem było wyprzedzanie rowerzysty na podwójnej ciągłej

Jak wynika z ustaleń interweniujących na miejscu policjantów, jeden z samochodów podczas wyprzedzania rowerzysty przekroczył „podwójną ciągłą”, co spowodowało, że jadący z naprzeciwka skręcił gwałtownie w prawo, stracił panowanie nad pojazdem, a następnie uderzył w lewy bok innego samochodu. Ten przemieścił się i wpadł na dwa kolejne. 

Pomocy medycznej udzielono jednej z kierujących. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. 34-letnia kobieta z powiatu wielickiego została ukarana grzywną. Do wypadku doszło 20 marca ok. godz. 16:40.

Komentarze (24)

 • 26 mar 2014

  W sumie to gdyby nie było tej drogi to by tam nie było wypadków. To fakt! Masz rację!

  18 4 Odpowiedz
 • 26 mar 2014

  Ale gdzie jest napisane, że rowerzysta popełnił jakiś błąd? Z artykułu wynika, że była to wina tej kobiety kierującej samochodem. Rowerzysta ma prawo poruszać się po drodze.

  15 2 Odpowiedz
 • 26 mar 2014

  Ale nigdzie nie jest napisane, że ten rowerzysta jechał nieprawidłowo. Kierująca samochodem nie miała prawa przy wyprzedzaniu przekroczyć podwójnej linii ciągłej i to ona zawiniła. Wiem jak potrafią jeździć rowerzyści bo sam jestem kierowcą i obserwuję to codziennie, ale akurat w tym przypadku winna była kierująca samochodem.

  12 1 Odpowiedz
 • 26 mar 2014

  o k'a, ja jak widzę niektórych mistrzów czterech kółek to nie tylko ręce opadają ale i szczęka a włosy wręcz przeciwnie, stają dęba

  11 5 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 mar 2014

  Absolutnie nie bronię prowadzącej ale rowerzyści potrafią swoje pokazać na drodze. Jazda środkiem, jazda w dwa rowery obok , albo...dzisiaj na porannym spacerze starszy mężczyzna z przyczepą pełną butelek plastikowych(zapewne jechał na dolne do tzn źródełka) i...jedzie sobie radośnie całą szerokością ul. Gałczyńskiego zaznaczam jednokierunkową pod prąd!!!!!!! brawo!!!!!! Wystraczyło by z naprzeciwka z za zakrętu wyjechał prawidłowo prowadzący samochód i byłaby tragedia.

  8 2 Odpowiedz

Zobacz więcej