Miasto

Myślenice, Dobczyce: Nowe boiska przy szkołach jeszcze w tym roku

Myślenice, Dobczyce: Nowe boiska przy szkołach jeszcze w tym roku

W tym roku przy I Liceum Ogólnokształcącym i ZS im. Średniawskiego w Myślenicach oraz przy ZS im. Tischnera w Dobczycach powstaną boiska sportowe ze sztuczną nawierzchnią

Boiska ze sztuczną nawierzchnią mają powstać jeszcze w tym roku przy trzech szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat myślenicki. To I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Myślenicach, Zespół Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach oraz Zespół Szkół im. ks. J. Tischnera w  Dobczycach.

Na budowę boisk powiat przeznaczy milion złotych, a rok 2014 został ogłoszony Sportowym Rokiem Powiatu Myślenickiego.

- W Dobczycach powstanie boisko ze sztuczną trawą, natomiast przy myślenickim "ogólniaku" będzie boisko wielofunkcyjne, pełnowymiarowe dla zawodów piłki ręcznej. Obok hali sportowej w ZS im. A. Średniawskiego powstanie boisko o mniejszych wymiarach. Jestem przekonany, że te inwestycje to strzał w dziesiątkę. Kiedy uczęszczałem do szkoły o takim zapleczu sportowym można było tylko pomarzyć - na oficjalnej stronie starostwa powiatowego mówi wicestarosta Tomasz Suś.

 

Powiązane tematy

Komentarze (19)

 • 27 mar 2014

  Nowe boisko w Dobczycach ? Bardzo "przemyślana" decyzja.. Uczniowie i tak praktycznie nie graja w piłke w czasie zajęć bo im się zwyczajnie nie chce a po zakończeniu lekcji szkoła i tak zostaje zamknięta łącznie ze wszystkimi bramami tak żeby nikt inny nie mógł skorzystać z boisk już istniejących więc nowe i tak będzie stało nie używane bądź szkoła będzie chciała na nim zarobić.. ambitnie.. za tą kasę powinno się fundnąć darmowe obiady dzieciakom z biedniejszych rodzin, takie jest moje zdanie przynajmniej...

  36 14 Odpowiedz
 • Brak zdjęcia
  27 mar 2014

  Kiełbaska wyborcza dla ludu wsi i miast.

  22 6 Odpowiedz
 • mirek@ 27 mar 2014

  nie nauczyli was tam w Bęczarce jeszcze czytać? przecież wyraźnie jest napisane ze to robi starostwo powiatowe czyli STAROSTA bo to szkoły, które podlegają STAROSTWU czyli staroście NIE BURMISTRZOWI ;) Zamiast boiska powinni wam wybudować klasę do zajęć wyrównawczych i uczyć gramatyki.

  24 15 Odpowiedz
 • 28 mar 2014

  Fajnie tylko niech otworzą to dla mieszkańców a nie zamykają na wszystkie spusty.

  15 Odpowiedz
 • 27 mar 2014

  w Beczarce Panie Burmistrzu tez by sie orlik przydal ! bo obiecujesz juz od dawna i nici, bo kasy nie ma, ale zeby w Myslenicach zrobic to sie znajdzie..

  19 11 Odpowiedz

Zobacz więcej